Aija Barča: brīvprātīgo dienā izdarīsim labu darbu

(04.12.2009.)

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, 5.decembrī atzīmējot Starptautisko brīvprātīgo dienu, aicina iesaistīties brīvprātīgo kustībā un izdarīt kādu labu darbu līdzcilvēku labā.

Komisijas priekšsēdētāja Aija Barča atzīst, ka brīvprātīgie pasaulē ir liels palīgs nevalstiskajām organizācijām. Cilvēki bez atlīdzības iesaistās to darbā, lai palīdzētu veciem ļaudīm, uzkoptu apkārtni vai palīdzētu cīnīties par kādu ideju. „Latvijā šāda kustība pagaidām nav tik populāra, taču arī mums ir atsaucīgi cilvēki. Palīdzēt sirmgalvim sarūpēt malku, atnest no veikala pārtiku, samaksāt rēķinus - daudziem cilvēkiem, īpaši laukos, tā ir ikdiena,” uzsver A.Barča.

„Šī diena ir pateicība cilvēkiem, kuri ziedo savu laiku un zināšanas, bez atlīdzības un nesavtīgi palīdzot citiem. Taču, palīdzot citiem, mēs iegūstam paši ? pieredzi, pozitīvas emocijas, gandarījumu. Brīvprātīgie palīdz saliedēt sabiedrību, un īpaši šajā grūtajā laikā aktualizējas tieši cilvēciskās vērtības, tagad ļoti svarīgi sajust atbalstošu plecu un apzināties, ka neesi viens,” saka A.Barča.

Komisijā norāda, ka šis ir piemērots brīdis, lai teiktu paldies arī sadarbības partneriem Saeimā - pensionāru un invalīdu organizācijām, pacientu tiesību aizstāvjiem un nozaru asociācijām. Šajās organizācijās daudzi darbojas sabiedriskā kārtā, aktīvi iesaistoties valsts sociālās politikas pilnveidošanā. „Tieši nevalstiskais sektors ir aktualizējis daudzus jautājumus, kas vēlāk ir kļuvuši par likuma pantiem,” atzīst komisijas priekšsēdētāja.  

Apvienoto Nāciju Organizācijas Starptautiskā brīvprātīgo diena tiek atzīmēta ik gadu 5.decembrī. Šīs dienas mērķis ir pateikties brīvprātīgajiem par viņu darbu un popularizēt brīvprātīgā darba kustību.Saeimas Preses dienests

Pirmdien, 16.maijā
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde