Saeimas priekšsēdētājs: Latvija un ASV turpinās vienoti atbalstīt Ukrainu

(10.11.2022.)
VideoGalerija

Latvija un Amerikas Savienotās Valstis (ASV) ir stratēģiskie partneri, un mūs vieno arī kopīgas vērtības. Mēs arī turpmāk būsim vienoti atbalstā Ukrainai, sacīja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, ceturtdien, 10.novembrī, parlamentā tiekoties ar Amerikas Savienoto Valstu ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Džonu Lesliju Kārvailu (John Leslie Carwile).

Brīvība, neatkarība un demokrātija – šie vārdi ir iekalti arī Saeimas simtgadei veltītajā plāksnē, kas grezno Saeimas namu, akcentēja E.Smiltēns, piebilstot, ka tie ieguvuši vēl dziļāku nozīmi šobrīd, kad Ukraina cīnās pret Krievijas brutālo agresiju.

ASV vēstnieks bija pirmais vēstnieks, ar ko pēc stāšanās amatā tikās Saeimas priekšsēdētājs. Kā akcentēja E.Smiltēns, simboliski, ka tieši pēc šīs tikšanās plānota saruna ar Ukrainas vēstnieku Oleksandru Miščenko (Olexandr Mischenko).

Saeimas priekšsēdētājs un ASV vēstnieks pārrunāja humāno un militāro palīdzību Ukrainai. Būtisks ir atbalsts arī valsts atjaunošanā, sacīja E.Smiltēns, uzsverot, ka Krievija ir jāsauc pie atbildības par Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem.

Notikumi kopš 24.februāra, kad Krievija iebruka Ukrainā, ir mainījuši daudzas lietas un priekšstatus visur pasaulē, tostarp Latvijā. Drošība ir ārkārtīgi svarīga prioritāte, un mums vēl vairāk jāstiprina savas militārās spējas, sacīja E.Smiltēns, atzinīgus vārdus veltot ASV iesaistei reģiona drošības stiprināšanā. Vēstnieks apliecināja, ka ASV turpinās sniegt atbalstu militārā jomā.

Kā akcentēja Saeimas priekšsēdētājs, Latvijas aizsardzības budžets pārsniedz NATO noteiktos divus procentus no iekšzemes kopprodukta. Tāpat E.Smiltēns uzsvēra, ka viens no jautājumiem Saeimas darba kārtībā būs valsts aizsardzības dienesta izveide.

Puses pārrunāja arī spriedzi enerģijas sektorā, akcentējot enerģētisko drošību un energoneatkarību no Krievijas kā būtisku prioritāti.

Latvija ir labs draugs un arī turpmāk var rēķināties ar ASV atbalstu, sacīja Dž.L.Kārvails, kā lielu godu izceļot iespēju būt pirmajam vēstniekam, ar ko tiekas jaunievēlētais Saeimas priekšsēdētājs.

 

Foto: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72177720303573309
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.jūlijā