Valstiskās audzināšanas apakškomisija aicina vērtēt NVA rīcību, izplatot bukletus par darba iespējām ārzemēs

(09.04.2013.)

Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas deputāti otrdien, 9.aprīlī, diskutējot par to, vai valstij jāpopularizē darba iespējas ārvalstīs, vienojās aicināt Labklājības ministriju vērtēt, vai tās pakļautībā esošās Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izplatītie informatīvie materiāli par darba iespējām ārzemēs un to izplatīšanas veids nav uzskatāms par netiešu aizbraukšanas popularizēšanu.

Apakškomisijas deputāti pauda sašutumu par NVA plaši sagatavoto informatīvo materiālu klāstu par darba iespējām ārvalstīs, kas tika izplatīts 19. Starptautiskajā izglītības izstādē „Skola 2013”.

Valsts interesēs ir pēc iespējas mazināt latviešu emigrāciju uz ārvalstīm, veicināt repatriāciju un ierobežot jaunus imigrācijas riskus nākotnē. Par to vienisprātis bija apakškomisijas deputāti.

„Ir saprotams, ka ekonomiskās krīzes un to sociālo seku apstākļos daudziem tautiešiem darbs ārzemēs bija vienīgā iespēja. Tajā pašā laikā valsts iestādēm būtu jāpauž viennozīmīga attieksme – aicināt tautiešus palikt Latvijā. Pārlieku centīga darba iespēju reklāma ārvalstīs var noskaņot par labu aizbraukšanai arī tos pilsoņus, kuri par šādu lēmumu nav izšķīrušies. Diemžēl daudzi aizbraucēji tēvzemē neatgriežas, kas Latvijas iedzīvotājiem nozīmē mūsu tautsaimniecībā neieguldītu darbu un līdzekļus,” uzsvēra apakškomisijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

„Valsts uzdevums ir sekmēt tādus sociāli ekonomiskos apstākļus, lai ikvienam pilsonim būtu iespējas pilnvērtīgi dzīvot, attīstīt talantus un strādāt Latvijā. Tikmēr jebkādos apstākļos ikvienai valsts iestādei jāapliecina, ka tautiešu izvēle par labu dzīvei Latvijā ir Latvijas kopējā griba un aicinājums. Nodarbinātības valsts aģentūru aicinām vairāk popularizēt labās prakses piemērus Latvijā, kā arī informatīvajos bukletos par darba iespējām ārvalstīs uzsvērt arī šādas izvēles negatīvās sekas,” sacīja R.Dzintars, uzsverot ― būtiski, lai šādi informatīvie materiāli saturētu aicinājumu izsvērt visas iespējas, kā palikt Latvijā vai atgriezties mājās pie pirmās iespējas, ja šāds risinājums tūlītēji nav atrodams.



Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.aprīlī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tiksānās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Anatolii Kutsevol
14:30  Saeimas deputāta Jāņa Patmalnieka tikšanās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Claudia Magdalena Njoo Pieterse
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde