Vēl līdz jūnija beigām augstskolu absolventi var pieteikties praksei Vācijas parlamentā

(13.06.2011.)

Līdz 30.jūnijam Latvijas augstskolu absolventi var pieteikties Starptautiskajai parlamentu stipendiju programmai. Tās ietvaros jaunieši no Latvijas 15 nedēļas varēs līdzdarboties Vācijas Bundestāga deputātu birojos, iepazīstot parlamenta darbu, politisko lēmumu pieņemšanas mehānismu un sabiedrisko dzīvi Vācijā.

„Latvijai ar Vāciju izveidojusies laba sadarbība parlamentārās stipendiju programmas ietvaros. Jau gandrīz divdesmit gadus Latvijas jauniešiem ir lieliska iespēja Vācijā iepazīt deputātu darbu, politiskos procesus un šīs valsts dzīvi, un arī šogad Vācijas parlaments izsludinājis pretendentu atlasi. Aicinu jauniešus ar labām vācu valodas zināšanām un interesi par politiku izmantot šo lielisko iespēju,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa. 

Saskaņā ar Vācijas parlamenta izvirzītajiem noteikumiem Starptautiskās parlamentu stipendiju programmas pretendentiem jābūt Latvijas pilsoņiem vecumā līdz 30 gadiem ar labām vācu valodas zināšanām un pabeigtu universitātes izglītību.

Programmas dalībniekiem tiek nodrošināta izmitināšana un apdrošināšana, segti ceļa izdevumi uz Berlīni un atpakaļ, kā arī maksāta ikmēneša stipendija.

Plašāka informācija par noteikumiem un pieteikšanos pieejama Vācijas parlamenta mājaslapā www.bundestag.de/ips. Pieteikšanās termiņš - 30.jūnijs.

Starptautisko parlamentu stipendiju programmu (Internationales Parlaments-Stipendium) Bundestāgs īsteno kopš 1986.gada, un kopumā to absolvējuši vairāk nekā 1200 jaunieši. Programmā ir iesaistījušās 29 valstis, tostarp vairākas no tām uzņem vācu jauniešus savos parlamentos.

Iespēja stažēties Vācijas parlamentā Latvijas jauniešiem ir kopš 1992.gada, un Bundestāgs šīs programmas ietvaros uzņēmis jau vairāk nekā 50 Latvijas jauniešus. Arī Saeima pērn nākusi klajā ar atbildes programmu, vācu studentiem piedāvājot iespēju iepazīt Latvijas parlamenta darbu.

2010.gada rudenī trīs nedēļu praksē Saeimā stažējās divas studentes no Vācijas, kuras iepazina Saeimas darbu, vāca materiālus saviem maģistra darbiem un līdztekus praksei Saeimā apmeklēja arī ārvalstu studentiem izstrādātos lekciju kursus Latvijas Universitātē.

 


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.aprīlī
09:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Riharda Kola tiksānās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Anatolii Kutsevol
14:30  Saeimas deputāta Jāņa Patmalnieka tikšanās ar Nīderlandes Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Claudia Magdalena Njoo Pieterse
15:30  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sēde