Saeimā norisināsies konference par risinājumiem bērnu un jauniešu psihoemocionālās veselības uzlabošanai

(15.09.2023.)

Lai izceltu aktuālās bērnu un jauniešu psihoemocionālās veselības problēmas un diskutētu par iespējamajiem risinājumiem, pirmdien, 18.septembrī, parlamentā norisināsies konference “Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība – risinājumi izglītības sistēmā”. Konference sāksies pulksten 10.00, un to organizē Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija sadarbībā ar biedrību “Vecāku Alianse”. 

Konferenci atklās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Agita Zariņa-Stūre un biedrības “Vecāku Alianse” valdes locekle Indra Tretjakova. Pasākumu moderēs Ieva Duļevska. 

Konferencē darbs tiks organizēts sesijās. Pirmajā sesijā plānots runāt par bērnu un pusaudžu atkarības un vardarbības jautājumiem, tostarp dažādu atkarību ārstēšanas piedāvājumiem, kā arī nepilngadīgajiem probācijas uzraudzībā. Šajā sesijā priekšlasījumus sniegs Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedrs, Augstākās izglītības, zinātnes un cilvēkkapitāla apakškomisijas priekšsēdētājs Česlavs Batņa, narkoloģe, slimnīcas “Ģintermuiža” narkoloģiskās ārstniecības vadītāja Lilita Caune un Valsts probācijas dienesta Resocializācijas departamenta Probācijas programmu nodaļas vadītāja Krista Skara. 

Otrā sesija būs veltīta attiecību un ģimenes jautājumiem – emocionāli traumētu bērnu iekļaušanās mācību vidē, attiecības ģimenē individuālisma kultūras kontekstā, kā arī veselības mācības nozīme katra indivīda un visas sabiedrības dzīvē, un tajā ar priekšlasījumiem uzstāsies atbalsta centra “Tilts” vadītājs Kaspars Prūsis, mācītājs, attiecību speciālists Dainis Pandars un ģimenes ārste Dina Florena. 

Trešajā sesijā konferences dalībnieki runās par vērtībām un izglītību, tostarp vērtībizglītības nozīmi, izaicinājumiem un risinājumiem tiem pusaudžiem skolā, kuri vēlas mainīt dzimumu, kā arī būs iespēja iepazīt Igaunijas pieredzi virzībā uz vērtībās pamatotu izglītību. Šajā sesijā priekšlasījumus sniegs Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Manuels Fernandezs un Tartu Universitātes Ētikas centra projektu vadītāja Mari-Līsa Nummerta (Mari-Liis Nummert).     

Konference 18.septembrī notiks Baltiešu zālē, Jēkaba ielā 6/8, un ikviens tai varēs sekot līdzi tiešraidē Saeimas tīmekļvietnē www.saeima.lv, kā arī parlamenta Facebook kontā. 

Konferences programma

 

Saeimas Preses dienests

Sestdien, 20.jūlijā