VII PIELIKUMS

 

 

Protokola 20. pantā minētais saraksts:

pārejas posma pasākumi – Rumānija

 

 

1.       PERSONU PĀRVIETOŠANĀS BRĪVĪBA

 

Līgums par Konstitūciju Eiropai

 

31968 R 1612: Padomes Regula (EEK) Nr. 1612/68 (1968. gada 15. oktobris) par darba ņēmēju brīvu pārvietošanos Kopienā (OV L 257, 19.10.1968., 2. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32004 L 0038: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.4.2004. Direktīva 2004/38/EK (OV L 158, 30.4.2004., 77. lpp.);

 

31996 L 0071: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 96/71/EK (1996. gada 16. decembris) par darba ņēmēju norīkošanu darba pakalpojumu sniegšanas jomā (OV L 18, 21.1.1997., 1. lpp.);

 


 

32004 L 0038: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2004/38/EK (2004. gada 29. aprīlis) par Eiropas Savienības pilsoņu un to ģimenes locekļu tiesībām brīvi pārvietoties un uzturēties dalībvalstu teritorijā, ar ko groza Regulu (EEK) Nr. 1612/68 un atceļ Direktīvas 64/221/EEK, 68/360/EEK, 72/194/EEK, 73/148/EEK, 75/34/EEK, 75/35/EEK, 90/364/EEK, 90/365/EEK un 93/96/EEK (OV L 158, 30.4.2004., 77. lpp.).

 

1.       Attiecībā uz darba ņēmēju pārvietošanās brīvību un pakalpojumu sniegšanas brīvību, kas saistīta ar darba ņēmēju pagaidu pārvietošanos, kā tā definēta Direktīvas 96/71/EK 1. pantā, Konstitūcijas III-133. pantu un III-144. panta pirmo daļu attiecībās starp Rumāniju, no vienas puses, un katru pašreizējo dalībvalsti, no otras puses, pilnībā piemēro, vienīgi ievērojot 2. līdz 14. punktā paredzētos pārejas posma noteikumus.

 

2.       Atkāpjoties no Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. panta, pašreizējās dalībvalstis divus gadus pēc pievienošanās dienas piemēros attiecīgo valstu pasākumus vai pasākumus, kas izriet no divpusējiem nolīgumiem, kuri reglamentē Rumānijas pilsoņu piekļuvi šo valstu darba tirgiem. Pašreizējās dalībvalstis var turpināt šo pasākumu piemērošanu piecus gadus pēc pievienošanās dienas.


 

Rumānijas pilsoņi, kas pievienošanās dienā likumīgi strādā kādā no pašreizējām dalībvalstīm un kam uz nepārtrauktu 12 mēnešu vai ilgāku laikposmu ir likumīga piekļuve attiecīgās dalībvalsts darba tirgum, saglabās piekļuvi attiecīgās dalībvalsts darba tirgum, bet ne citu tādu dalībvalstu darba tirgiem, kuras īsteno savus iekšējos pasākumus.

 

Rumānijas pilsoņiem, kam pēc pievienošanās uz nepārtrauktu 12 mēnešu vai ilgāku laikposmu ir piekļuve kādas pašreizējās dalībvalsts darba tirgum, ir tādas pašas tiesības.

 

Šā punkta otrajā un trešajā daļā minētie Rumānijas pilsoņi zaudē minētajās daļās paredzētās tiesības, ja viņi brīvprātīgi atstāj attiecīgās dalībvalsts darba tirgu.

 

Rumānijas pilsoņiem, kas kādā no pašreizējām dalībvalstīm likumīgi strādā pievienošanās dienā vai laikposmā, kad tiek īstenoti attiecīgās valsts pasākumi, un kam pieeja attiecīgās dalībvalsts darba tirgum ir uz laikposmu, kas īsāks par 12 mēnešiem, nav minēto tiesību.

 

3.       Pirms beidzas divu gadu laikposms pēc pievienošanās dienas, Padome pārskata 2. punktā paredzēto pārejas noteikumu darbību, pamatojoties uz Komisijas ziņojumu.


 

Pēc minētās pārskatīšanas un ne vēlāk kā beidzoties divu gadu laikposmam pēc pievienošanās dienas pašreizējās dalībvalstis paziņo Komisijai, vai tās turpinās īstenot attiecīgos valstu pasākumus vai pasākumus, kas izriet no divpusējiem nolīgumiem, vai arī turpmāk piemēros Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. pantu. Ja šāds paziņojums netiek sniegts, piemēro Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. pantu.

 

4.       Pēc Rumānijas lūguma var veikt vienu papildu pārskatīšanu. Piemēro 3. punktā izklāstīto procedūru, un pārskatīšanu pabeidz sešos mēnešos pēc Rumānijas lūguma saņemšanas.

 

5.       Dalībvalstis, kuras turpina īstenot attiecīgos valsts pasākumus vai pasākumus, kas izriet no divpusējiem nolīgumiem, 2. punktā minētā piecu gadu laikposma beigās var - ja pastāv nopietni darba tirgus traucējumi vai to rašanās iespēja un iepriekš paziņojot Komisijai - septiņus gadus pēc pievienošanās dienas turpināt īstenot minētos pasākumus. Ja šāds paziņojums netiek sniegts, piemēro Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. pantu.

 

6.       Septiņu gadu laikposmā pēc pievienošanās dienas tās dalībvalstis, kurās saskaņā ar 3., 4. vai 5. punktu attiecībā uz Rumānijas pilsoņiem piemēro Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. pantu un kuras minētajā laikposmā Rumānijas pilsoņiem uzskaites nolūkā izsniedz darba atļaujas, minētās atļaujas izsniegs automātiski.


 

7.       Dalībvalstis, kurās atbilstīgi 3., 4. vai 5. punktam attiecībā uz Rumānijas pilsoņiem piemēro Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. pantu, var septiņu gadu laikposmā pēc pievienošanās dienas izmantot turpmākajās šā punkta daļās izklāstītās procedūras.

 

Ja kādā no šā punkta pirmajā daļā minētajām dalībvalstīm ir vai ir paredzami darba tirgus traucējumi, kas varētu nopietni apdraudēt dzīves vai nodarbinātības līmeni konkrētajā reģionā vai profesijā, tad šī dalībvalsts par to informē Komisiju un pārējās dalībvalstis, sniedzot visu attiecīgo informāciju. Pamatojoties uz šo informāciju, dalībvalsts var lūgt, lai Komisija nosaka, ka Regulas (EEK) Nr.1612/68 1. līdz 6. panta piemērošana pilnīgi vai daļēji jāaptur, lai attiecīgajā reģionā vai profesijā atjaunotu normālo situāciju. Par piemērošanas apturēšanu, kā arī apturēšanas ilgumu un apjomu Komisija lemj, vēlākais, divas nedēļas pēc attiecīga lūguma saņemšanas un savu lēmumu dara zināmu Padomei. Ikviena dalībvalsts var divās nedēļās pēc dienas, ar ko datēts Komisijas lēmums, lūgt Padomi atcelt vai grozīt attiecīgo lēmumu. Par šādiem lūgumiem Padome divās nedēļās pieņem lēmumu ar kvalificētu balsu vairākumu.

 

 

 


 

Steidzamos un izņēmuma gadījumos šā punkta pirmajā daļā minētā dalībvalsts var apturēt Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. panta piemērošanu, pēc tam iesniedzot Komisijai pamatotu ex-post paziņojumu.

 

8.       Kamēr atbilstīgi 2. līdz 5. punktam un 7. punktam ir apturēta Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. panta piemērošana, Rumānijā attiecībā uz pašreizējo dalībvalstu pilsoņiem un pašreizējās dalībvalstīs attiecībā uz Rumānijas pilsoņiem piemēro Direktīvas 2004/38/EK 23. pantu, ņemot vērā šādus nosacījumus, ciktāl tas attiecas uz darba ņēmēju ģimenes locekļu tiesībām strādāt algotu darbu:

 

–        darba ņēmēja laulātajam un viņu pēcnācējiem vecumā līdz 21 gadam vai apgādājamiem, kuri kopā ar darba ņēmēju pievienošanās dienā likumīgi dzīvo kādā dalībvalstī, pēc pievienošanās ir tūlītēja piekļuve darba tirgum šajā dalībvalstī. Tas neattiecas uz tādu darba ņēmēju ģimenes locekļiem, kam piekļuve attiecīgās dalībvalsts darba tirgum ir atļauta uz laikposmu līdz 12 mēnešiem;

 

–        darba ņēmēja laulātajam un viņu pēcnācējiem vecumā līdz 21 gadam vai apgādājamiem, kuri kopā ar darba ņēmēju likumīgi dzīvo kādā dalībvalstī no dienas, kas ir pēc pievienošanās dienas, taču laikposmā, kad tiek piemēroti iepriekš izklāstītie pārejas noteikumi, ir piekļuve attiecīgās dalībvalsts darba tirgum, tiklīdz viņi vismaz astoņpadsmit mēnešus ir dzīvojuši attiecīgajā dalībvalstī vai arī trešajā gadā pēc pievienošanās dienas, atkarībā no tā, kurš termiņš beidzas agrāk.

 

Šie noteikumi neskar labvēlīgākus pasākumus, ko paredz attiecīgās valsts tiesību akti vai kas izriet no divpusējiem nolīgumiem.

 


 

9.       Ja dažus Direktīvas 2004/38/EK noteikumus, kas pārņem Direktīvas 68/360/EEK [1] noteikumus, nav iespējams nošķirt no Regulas (EEK) Nr. 1612/68 noteikumiem, kurus nepiemēro atbilstīgi 2. līdz 5. punktam un 7. un 8. punktam, Rumānija un pašreizējās dalībvalstis drīkst atkāpties no minētajiem noteikumiem tiktāl, ciktāl tas vajadzīgs, lai piemērotu 2. līdz 5. punktu un 7. un 8. punktu.

 

10.     Visos gadījumos, kad atbilstīgi iepriekš izklāstītajiem pārejas noteikumiem pašreizējās dalībvalstis īsteno attiecīgo valstu pasākumus vai pasākumus, kas izriet no divpusējiem nolīgumiem, Rumānija var paturēt spēkā līdzvērtīgus pasākumus attiecībā uz konkrētās dalībvalsts vai konkrēto dalībvalstu pilsoņiem.

 

11.     Ja kāda no pašreizējām dalībvalstīm aptur Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. panta piemērošanu, Rumānija var attiecībā uz Bulgāriju izmantot procedūras, kas izklāstītas 7. punktā. Šādos laikposmos darba atļaujas, ko Rumānija pārraudzības nolūkā izsniedz Bulgārijas pilsoņiem, tiek izsniegtas automātiski.

 

12.     Pašreizējās dalībvalstis, kas atbilstīgi 2. līdz 5. punktam un 7. līdz 9. punktam īsteno savas valsts pasākumus, var atbilstīgi saviem tiesību aktiem noteikt plašāku pārvietošanās brīvību nekā pastāv pievienošanās dienā, tostarp paredzēt pilnīgu piekļuvi darba tirgum. Sākot ar trešo gadu pēc pievienošanās dienas, ikviena pašreizējā dalībvalsts, kas īsteno savas valsts pasākumus, var jebkurā laikā nolemt, ka minēto pasākumu vietā piemēros Regulas (EEK) Nr. 1612/68 1. līdz 6. pantu. Par jebkuru šādu lēmumu informē Komisiju.

 


 

13.     Lai atsevišķās jutīgās pakalpojumu jomās darba tirgū novērstu nopietnus traucējumus vai šādu traucējumu rašanās iespēju, ko dažos reģionos var izraisīt starptautiska pakalpojumu sniegšana, kā tā definēta Direktīvas 96/71/EK 1. pantā, un tiktāl, ciktāl tās atbilstīgi iepriekš izklāstītajiem pārejas noteikumiem attiecībā uz Rumānijas darba ņēmējiem īsteno savas valsts pasākumus vai pasākumus, kas izriet no divpusējiem nolīgumiem, Vācija un Austrija var - iepriekš par to informējot Komisiju - atkāpties no Konstitūcijas III-144. panta, lai saistībā ar pakalpojumiem, kurus sniedz sabiedrības, kas veic uzņēmējdarbību Rumānijā, ierobežotu tādu darba ņēmēju pagaidu pārvietošanos, kuru tiesībām strādāt Vācijā un Austrijā piemērojami šo valstu iekšējie pasākumi.

 

Pakalpojumu jomas, uz kurām var attiecināt minēto atkāpi, ir šādas:

 

–        Vācijā:

 

Joma

NACE * kods, ja nav norādīts citādi

Būvniecība, tostarp saistītās nozares

45.1. līdz 4.;

Darbības jomas, kas uzskaitītas Direktīvas 96/71/EK pielikumā

Ēku tīrīšana un uzkopšana

74.70. Ēku tīrīšana un uzkopšana

Citi pakalpojumi

74.87. Vienīgi iekštelpu tapsētāju darbība

 


 

–        Austrijā:

 

Joma

NACE * kods, ja nav norādīts citādi

Dārzkopības pakalpojumi

01.41.

Akmens sadalīšana, apstrāde un apdare

26.7.

Metāla būvkonstrukciju un to daļu ražošana

28.11.

Būvniecība, tostarp saistītās nozares

45.1. līdz 4.;

Darbības jomas, kas uzskaitītas Direktīvas 96/71/EK pielikumā

Apsardzes darbība

74.60.

Ēku tīrīšana un uzkopšana

74.70.

Mājas aprūpe

85.14.

Sociālā palīdzība un darbības bez izmitināšanas

85.32.

 

                                       

*           NACE: skat. 31990 R 3037: Padomes Regula (EEK) Nr. 3037/90 (1990. gada 9. oktobris) par saimniecisko darbību statistisko klasifikāciju Eiropas Kopienā (OV L 293, 24.10.1990., 1. lpp.). Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar 32003 R 1882: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.9.2003. Regula (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

 

 


 

Tiktāl, ciktāl Vācija vai Austrija saskaņā ar iepriekšējām šā punkta daļām atkāpjas no Konstitūcijas III-144. panta pirmās daļas, Rumānija var veikt līdzvērtīgus pasākumus, par to iepriekš paziņojot Komisijai.

 

Šā punkta piemērošanas sekas nedrīkst būt tādi darba ņēmēju pagaidu pārvietošanās nosacījumi saistībā ar pakalpojumu starptautisku sniegšanu Vācijā vai Austrijā un Rumānijā, kas būtu vairāk ierobežojoši kā nosacījumi, kuri ir spēkā Pievienošanās līguma parakstīšanas dienā.

 

14.     Iepriekš 2. līdz 5. punktā un 7. līdz 12. punktā izklāstīto noteikumu piemērošanas sekas nedrīkst būt tādi nosacījumi Rumānijas pilsoņu piekļuvei pašreizējo dalībvalstu darba tirgiem, kas būtu vairāk ierobežojoši kā nosacījumi, kuri ir spēkā Pievienošanās līguma parakstīšanas dienā.

 

Neskarot 1. līdz 13. punktā izklāstīto noteikumu piemērošanu, visos laikposmos, kad tiek īstenoti attiecīgo valstu pasākumi vai pasākumi, kas izriet no divpusējiem nolīgumiem, pašreizējās dalībvalstis saistībā ar piekļuvi savam darba tirgum dod priekšroku darba ņēmējiem, kas ir dalībvalstu pilsoņi, nevis darba ņēmējiem, kas ir trešo valstu pilsoņi.

 

Režīms, ko piemēro Rumānijas migrējošiem darba ņēmējiem un viņu ģimenēm, kas likumīgi dzīvo un strādā kādā citā dalībvalstī, vai citu dalībvalstu migrējošiem darba ņēmējiem un viņu ģimenēm, kas likumīgi dzīvo un strādā Rumānijā, nedrīkst būt vairāk ierobežojošs kā tas režīms, ko piemēro trešo valstu darba ņēmējiem, kas dzīvo un strādā, attiecīgi, konkrētajā dalībvalstī vai Rumānijā. Turklāt, piemērojot principu, ka priekšroka tiek dota Kopienai, režīms, ko piemēro tādiem migrējošiem darba ņēmējiem no trešām valstīm, kas dzīvo un strādā Rumānijā, nedrīkst būt labvēlīgāks kā režīms, ko piemēro Rumānijas pilsoņiem.

 


 

2.       PAKALPOJUMU SNIEGŠANAS BRĪVĪBA

 

31997 L 0009: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 97/9/EK (1997. gada 3. marts) par ieguldītāju kompensācijas sistēmām (OV L 84, 26.3.1997., 22. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 97/9/EK 4. panta 1. punkta, līdz 2011. gada 31. decembrim uz Rumāniju neattiecas minimālais nodrošinājuma apjoms. Rumānija nodrošina to, ka tās ieguldītāju kompensācijas sistēma nodrošina segumu, kas laikposmā no 2007. gada 1. janvāra līdz 2007. gada 31. decembrim ir vismaz EUR 4 500, no 2008. gada 1. janvāra līdz 2008. gada 31. decembrim - vismaz EUR 7 000, no 2009. gada 1. janvāra līdz 2009. gada 31. decembrim - vismaz EUR 9 000, no 2010. gada 1. janvāra līdz 2010. gada 31. decembrim - vismaz EUR 11 000 un laikposmā no 20011. gada 1. janvāra līdz 2011. gada 31. decembrim — vismaz EUR 15 000.

 

Pārejas laikā pārējās dalībvalstis saglabās tiesības apturēt savā teritorijā izveidotu Rumānijas ieguldījumu sabiedrību filiāļu darbību, kamēr šādas filiāles nepievienojas oficiāli atzītai ieguldītāju kompensācijas sistēmai attiecīgajā dalībvalstī, lai tādējādi segtu starpību starp Rumānijas kompensācijas apjomu un Direktīvas 97/9/EK 4. panta 1. punktā minēto minimālo nodrošinājuma apjomu.

 


 

3.       BRĪVA kapitāla APRITE

 

Līgums par Konstitūciju Eiropai

 

1.       Neskarot pienākumus, kas noteikti Līgumā par Konstitūciju Eiropai, Rumānija var piecus gadus no pievienošanās dienas paturēt spēkā ierobežojumus, kuri Pievienošanās līguma parakstīšanas laikā tās tiesību aktos noteikti attiecībā uz īpašumtiesībām uz zemi otrajiem mājokļiem un kuri attiecas uz dalībvalstu pilsoņiem vai Eiropas Ekonomikas zonas līguma (EEZL) Līgumslēdzēju valstu pilsoņiem, kas nav Rumānijas iedzīvotāji, un uz uzņēmējsabiedrībām, kas izveidotas saskaņā ar citas dalībvalsts vai EEZL valsts tiesību aktiem un kas nav neveic uzņēmējdarbību Rumānijā, un kam nav nodaļu vai pārstāvniecību Rumānijā.

 

Dalībvalstu pilsoņiem un Eiropas Ekonomikas zonas līguma Līgumslēdzēju valstu pilsoņiem, kas likumīgi dzīvo Rumānijā, nepiemēro ne šā punkta iepriekšējās daļas noteikumus, ne arī jebkādus noteikumus un procedūras, ko neattiecina uz Rumānijas pilsoņiem.


 

2.       Neskarot pienākumus, kas noteikti Līgumā par Konstitūciju Eiropai, Rumānija var septiņus gadus no pievienošanās dienas paturēt spēkā ierobežojumus, kuri Pievienošanās līguma parakstīšanas laikā tās tiesību aktos noteikti attiecībā uz lauksaimniecības zemes, mežu un mežsaimniecības zemes iegādi un kuri attiecas uz dalībvalstu pilsoņiem, Eiropas Ekonomikas zonas līguma Līgumslēdzēju valstu pilsoņiem un sabiedrībām, kas izveidotas saskaņā ar citas dalībvalsts vai EEZL valsts tiesību aktiem un kas neveic uzņēmējdarbību Rumānijā un nav reģistrētas Rumānijā. Attiecībā uz lauksaimniecības zemes, mežu un mežsaimniecības zemes iegādi dalībvalstu pilsoņiem nekādā gadījumā nedrīkst piemērot noteikumus, kas ir nelabvēlīgāki par noteikumiem, kuri ir spēkā Pievienošanās līguma parakstīšanas dienā, ne arī noteikumus, kas ir vairāk ierobežojoši nekā trešo valstu pilsoņiem piemērotie noteikumi.

 

Pašnodarbinātiem zemniekiem, kas ir citas dalībvalsts pilsoņi un kas vēlas veikt uzņēmējdarbību un dzīvot Rumānijā, nepiemēro šā punkta iepriekšējās daļas noteikumus vai jebkādas procedūras, ko neattiecina uz Rumānijas pilsoņiem.

 

Šo pārejas posma pasākumu vispārēju pārskatīšanu veic trešajā gadā pēc pievienošanās dienas. Šajā sakarā Komisija iesniedz ziņojumu Padomei. Padome pēc Komisijas priekšlikuma var ar vienprātīgu lēmumu saīsināt vai pārtraukt šā punkta pirmajā daļā paredzēto pārejas posmu.

 


 

4.       KONKURENCES POLITIKA

 

A.      FISKĀLAIS ATBALSTS

 

1.       Līgums par Konstitūciju Eiropai, III daļas III sadaļas I nodaļas 5. iedaļa - Konkurences noteikumi

 

a)       Neskarot Konstitūcijas III-167. un III-168. pantu, attiecībā uz uzņēmumiem, kas atrodas nepietiekami attīstītos apvidos un kas saņēma pastāvīga investora sertifikātu pirms 2003. gada 1. jūlija, Rumānija var turpināt piemērot atbrīvojumus no uzņēmumu ienākuma nodokļa, ko piešķir atbilstīgi Valdības Ārkārtas rīkojumam Nr. 24/1998 par nepietiekami attīstītiem apvidiem, ņemot vērā minētā rīkojuma grozījumus:

 

–        līdz 2008. gada 31. decembrim, ieskaitot - 3 nepietiekami attīstītos apvidos (Brad, Valea Jiului, Bălan);

 

–        līdz 2009. gada 31. decembrim, ieskaitot - 22 nepietiekami attīstītos apvidos (Comăneşti, Bucovina, Altân Tepe, Filipeşti, Ceptura, Albeni, Schela, Motru Rovinari, Rusca Montană, Bocşa, Moldova Nouă-Anina, Baraolt, Apuseni, Ştei-Nucet, Borod Şuncuiuş-Dobreşti-Vadu Crişului, Popeşti-Derna-Aleşd, Ip, Hida-Surduc- Jibou-Bălan, Şărmăşag-Chiejd-Bobota, Baia Mare, Borşa Vişeu, Rodna);

 


 

 

–        līdz 2010. gada 31. decembrim, ieskaitot - 3 nepietiekami attīstītos apvidos (Cugir, Zimnicea, Copşa Mică);

 

atbilstīgi šādiem nosacījumiem:

 

–        valsts atbalstu piešķir reģionāliem ieguldījumiem:

 

–        šāda reģionālā atbalsta neto intensitāte nepārsniedz 50 % no neto subsīdijas ekvivalenta. Attiecībā uz maziem un vidējiem uzņēmumiem šo maksimālo apjomu var palielināt par 15 procentiem, ar nosacījumu, ka kopējā neto atbalsta intensitāte nepārsniedz 75 %,

 

–        ja uzņēmums darbojas mehānisko transportlīdzekļu nozarē [2], kopējais atbalsts nepārsniedz 30 % no kompensējamām ieguldījumu izmaksām,


 

–        laikposms tāda atbalsta aprēķināšanai, kurš iekļaujams iepriekšminētajos maksimālajos apjomos, sākas 2003. gada 2. janvārī; aprēķinos neiekļauj nekādu atbalstu, kas pieprasīts un saņemts, pamatojoties uz peļņu, kas gūta pirms minētās dienas,

 

–        aprēķinot atbalsta kopapjomu, ņem vērā visu atbalstu, kas saņēmējam piešķirts saistībā ar kompensējamām izmaksām, tostarp atbalstu, kas piešķirts atbilstīgi citām shēmām, neatkarīgi no tā, vai atbalsts piešķirts no vietējiem, reģionāliem, valsts vai Kopienas resursiem,

 

–        kompensējamās izmaksas nosaka atbilstīgi Pamatnostādnēm par valstu reģionālo atbalstu [3];

 

–        kompensējamās izmaksas, ko drīkst ņemt vērā, ir tās, kas radušās laikposmā no 1998. gada 2. oktobra (t.i., shēmas spēkā stāšanās datums atbilstīgi Valdības Ārkārtas rīkojumam Nr. 24/1998 par nepietiekami attīstītiem apvidiem) līdz 2004. gada 15. septembrim.


 

b)      Rumānija iesniedz Komisijai:

 

–        divus mēnešus pēc pievienošanās dienas - informāciju par iepriekš izklāstīto nosacījumu izpildi;

 

–        līdz 2010. gada decembra beigām - informāciju par kompensējamām ieguldījumu izmaksām, kas saņēmējiem faktiski radušās atbilstīgi Valdības Ārkārtas rīkojumam Nr. 24/1998 par nepietiekami attīstītiem apvidiem, ņemot vērā minētā rīkojuma grozījumus, kā arī par atbalsta kopapjomiem, ko saņēmēji jau saņēmuši; un

 

–        pusgada ziņojumus par tāda atbalsta pārraudzību, kurš piešķirts saņēmējiem mehānisko transportlīdzekļu nozarē.

 


 

2.       Līgums par Konstitūciju Eiropai, III daļas III sadaļas I nodaļas 5. iedaļa - Konkurences noteikumi

 

a)       Neskarot Konstitūcijas III-167. un III-168. pantu, attiecībā uz uzņēmumiem, kas parakstīja tirdzniecības līgumus ar Brīvās tirdzniecības zonu pārvaldēm pirms 2003. gada 1. jūlija, Rumānija līdz 2011. gada 31. decembrim var turpināt piemērot atbrīvojumus no atlīdzību maksāšanas, ko piešķir atbilstīgi Likumam Nr. 84/1992 par brīvās tirdzniecības zonām, ņemot vērā minētā likuma grozījumus, atbilstīgi šādiem nosacījumiem:

 

–        valsts atbalstu piešķir reģionāliem ieguldījumiem:

 

–       šāda reģionālā atbalsta tīrā intensitāte nepārsniedz 50 % no tīrā piešķīruma ekvivalenta. Attiecībā uz maziem un vidējiem uzņēmumiem šo maksimālo apjomu var palielināt par 15 procentiem, ar nosacījumu, ka kopējā neto atbalsta intensitāte nepārsniedz 75 %;

 

–       ja uzņēmums darbojas mehānisko transportlīdzekļu nozarē [4], kopējais atbalsts nepārsniedz 30 % no kompensējamām ieguldījumu izmaksām,


 

–       laikposms tāda atbalsta aprēķināšanai, kurš iekļaujams iepriekšminētajos maksimālajos apjomos, sākas 2003. gada 2. janvārī; aprēķinos neiekļauj nekādu atbalstu, kas pieprasīts un saņemts, pamatojoties uz peļņu, kas gūta pirms minētās dienas;

 

–       aprēķinot atbalsta kopapjomu, ņem vērā visu atbalstu, kas saņēmējam piešķirts saistībā ar kompensējamām izmaksām, tostarp atbalstu, kas piešķirts atbilstīgi citām shēmām, neatkarīgi no tā, vai atbalsts piešķirts no vietējiem, reģionāliem, valsts vai Kopienas resursiem,

 

–       kompensējamās izmaksas nosaka atbilstīgi Pamatnostādnēm par valstu reģionālo atbalstu [5];

 

–       kompensējamās izmaksas, ko drīkst ņemt vērā, ir tās, kas radušās laikposmā no 1992. gada 2. oktobra (t.i., shēmas spēkā stāšanās datums atbilstīgi Likumam Nr. 84/1992 par brīvās tirdzniecības zonām) līdz 2004. gada 1. novembrim.


 

b)      Rumānija iesniedz Komisijai:

 

–        divus mēnešus pēc pievienošanās dienas - informāciju par iepriekš izklāstīto nosacījumu izpildi,

 

–        līdz 2011. gada decembra beigām - informāciju par kompensējamām ieguldījumu izmaksām, kas saņēmējiem faktiski radušās atbilstīgi Likumam Nr. 84/1992 par brīvās tirdzniecības zonām, ņemot vērā minētā likuma grozījumus, kā arī par atbalsta kopapjomiem, ko saņēmēji jau saņēmuši; un

 

–        pusgada ziņojumus par tāda atbalsta pārraudzību, kurš piešķirts saņēmējiem mehānisko transportlīdzekļu nozarē.

 


 

B.      TĒRAUDA RŪPNIECĪBAS RESTRUKTURIZĀCIJA

 

Līgums par Konstitūciju Eiropai, III daļas III sadaļas I nodaļas 5. iedaļa - Konkurences noteikumi

 

1.       Neskarot Konstitūcijas III-167. un III-168. pantu, valsts atbalstu, ko laikposmā no 1993. gada līdz 2004. gadam Rumānija piešķīrusi dažu Rumānijas tērauda rūpniecības daļu restrukturizācijai, uzskata par saderīgu ar kopējo tirgu, ja:

 

–        līdz 2005. gada 31. decembrim tiek pagarināts laikposms, kas noteikts 9. panta 4. punktā 2. protokolā par EOTK ražojumiem, kas pievienots Eiropas Līgumam par asociācijas izveidošanu starp Eiropas Kopienām un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Rumāniju, no otras puses [6];

 

–        visā laikposmā no 2002. gada līdz 2008. gadam tiek ievēroti restrukturizācijas valsts programmas un individuālo komercdarbības plānu noteikumi, pamatojoties uz kuriem tiek pagarināts iepriekšminētā protokola termiņš;


 

–        tiek ievēroti nosacījumi, kas izklāstīti šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā;

 

–        laikposmā no 2005. gada 1. janvāra līdz 2008. gada 31. decembrim - proti, līdz restrukturizācijas laikposma beigām - nekāds valsts atbalsts netiek piešķirts vai izmaksāts tērauda rūpniecības uzņēmumiem, uz kuriem attiecas restrukturizācijas valsts programma; un

 

–        pēc 2004. gada 31. decembra netiek piešķirts vai izmaksāts nekāds valsts atbalsts Rumānijas tērauda rūpniecības nozares restrukturizācijai. Šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā valsts atbalsts restrukturizācijai nozīmē jebkuru pasākumu, kurš attiecas uz tērauda rūpniecības uzņēmumiem, kurš ir valsts atbalsts EK līguma 87. panta 1. punkta nozīmē un kuru nevar uzskatīt par saderīgu ar kopējo tirgu saskaņā ar parastajiem Kopienā piemērotajiem noteikumiem.

 

2.       Valsts atbalstu saskaņā ar Rumānijas tērauda rūpniecības restrukturizācijas programmu ir tiesīgi saņemt vienīgi šā pielikuma A papildinājuma I daļā uzskaitītie uzņēmumi (turpmāk "saņēmējuzņēmumi").


 

3.       Rumānijas tērauda rūpniecības nozares restrukturizāciju, kā tā paredzēta saņēmējuzņēmumu individuālajos komercdarbības plānos un restrukturizācijas valsts programmā, ievērojot šā pielikuma A papildinājumā izklāstītos nosacījumus, pabeidz, vēlākais, 2008. gada 31. decembrī (turpmāk "restrukturizācijas laikposma beigas").

 

4.       Saņēmējuzņēmums nav tiesīgs:

 

a)       apvienojoties ar uzņēmumu, kas nav iekļauts A papildinājuma I daļā, nodot tiesības uz atbalstu, kas piešķirts saņēmējuzņēmumam;

 

b)      pārņemt tādu uzņēmumu aktīvus, kas nav uzskaitīti A papildinājuma I daļā, un nodod atbalstu, kas saņēmējuzņēmumam piešķirts laikposmā līdz 2008. gada 31. decembrim.

 

5.       Saņēmējuzņēmuma īpašnieku maiņas gadījumā ievēro šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā paredzētos nosacījumus un principus attiecībā uz uzņēmuma dzīvotspēju, valsts atbalstu un ražošanas jaudas samazināšanu.


 

6.       Uzņēmumi, kas nav uzskaitīti A papildinājuma I daļā kā "saņēmējuzņēmumi", negūst valsts atbalstu restrukturizācijai vai jebkāda cita veida atbalstu, kas nav uzskatāms par saderīgu ar Kopienas valsts atbalsta noteikumiem, un šajā sakarā tiem neprasa samazināt ražošanas jaudu. Jebkādu ražošanas jaudas samazinājumu šajos uzņēmumos neieskaita minimālajā samazinājumā.

 

7.       Saņēmējuzņēmumiem apstiprināmo restrukturizācijas atbalsta bruto kopapjomu nosaka atbilstīgi pamatojumiem attiecībā uz ikvienu atbalsta pasākumu, kurš paredzēts restrukturizācijas valsts programmā un individuālajos komercdarbības plānos, ko apstiprina Rumānijas iestādes un uz ko attiecas galīgā pārbaude par Eiropas Līguma 2. protokola 9. panta 4. punktā paredzēto kritēriju izpildi un Padomes apstiprinājums. Jebkurā gadījumā restrukturizācijas atbalsta bruto kopapjoms, kas piešķirts un izmaksāts laikposmā no 1993. gada līdz 2004. gadam, nepārsniedz ROL 49 985 miljardus. Ņemot vērā šo kopapjomu, piemēro šādus valsts atbalsta maksimālos apjomus, ko katram saņēmējuzņēmumam piešķir un izmaksā laikposmā no 1993. gada līdz 2004. gadam:

 

Ispat Sidex Galaţi

ROL 30 598 miljardi

Siderurgica Hunedoara

ROL   9 975 miljardi

CS Reşiţa

ROL   4 707 miljardi

IS Câmpia Turzii

ROL   2 234 miljardi

COS Târgovişte

ROL   2 399 miljardi

Donasid (Siderca) Călăraşi

ROL        72 miljardi

 


 

Valsts atbalsta mērķis ir restrukturizācijas laikposma beigās nodrošināt saņēmējuzņēmumu dzīvotspēju normālos tirgus apstākļos. Šāda atbalsta apjomu un intensitāti stingri ierobežo līdz minimumam, kas noteikti vajadzīgs, lai atjaunotu šādu dzīvotspēju. Dzīvotspēju nosaka, ņemot vērā kritērijus, kas aprakstīti šā pielikuma A papildinājuma III daļā.

 

Rumānija nepiešķir nekādu turpmāku valsts atbalstu Rumānijas tērauda rūpniecības restrukturizācijai.

 

8.       Kopējais tīrais ražošanas jaudas samazinājums, ko saņēmējuzņēmumi laikposmā no 1993. gada līdz 2008. gadam sasniedz attiecībā uz gatavo produkciju, ir vismaz 2,05 miljoni tonnu.

 

Šo ražošanas jaudas samazinājumu nosaka, pamatojoties vienīgi uz ražotņu pilnīgu slēgšanu, attiecīgās karstās velmēšanas tērauda ražotnes faktiski likvidējot, lai nebūtu iespējama to darbības atjaunošana. Ja saņēmējuzņēmumu atzīst par bankrotējušu, to neuzskata par ražošanas jaudas samazinājumu [7].

 

Minimālo tīro ražošanas jaudas samazinājumu 2,05 miljonu tonnu apjomā īsteno un datumus ražošanas pārtraukšanai un pilnīgai attiecīgo ražotņu slēgšanai nosaka saskaņā ar šā pielikuma A papildinājuma II daļā paredzēto grafiku.

 


 

9.       Individuāls komercdarbības plānus rakstiski apstiprina saņēmējuzņēmumi. Tos īsteno, un tajos jo īpaši ir paredzēts turpmāk norādītais:

 

a)       attiecībā uz Ispat Sidex Galaţi:

 

i)        ieguldījumu programmas īstenošana darbu modernizēšanai, produktivitātes uzlabojumam, izmaksu samazinājumam (īpaši attiecībā uz enerģijas patēriņu) un kvalitātes uzlabojumam;

 

ii)       pāriešana uz augstākas pievienotās vērtības plakanu tērauda ražojumu tirgus daļām;

 

iii)      darbības efektivitātes un organizācijas vadības uzlabošana;

 

iv)      uzņēmuma finanšu restrukturizācijas pabeigšana;

 

v)       to ieguldījumu īstenošana, kas vajadzīgi, lai ievērotu tiesību aktus vides jomā;

 


 

b)      attiecībā uz Siderurgica Hunedoara:

 

i)        ražotnes modernizācija, lai sasniegtu paredzēto pārdošanas plānu;

 

ii)       darbības efektivitātes un organizācijas vadības uzlabošana;

 

iii)      to ieguldījumu īstenošana, kas vajadzīgi, lai ievērotu tiesību aktus vides jomā;

 

c)       attiecībā uz IS Câmpia Turzii:

 

i)        augstākas pievienotās vērtības un pārveidotas produkcijas izlaides pieaugums;

 

ii)       ieguldījumu programmas īstenošana, lai uzlabotu produkcijas kvalitāti;

 

iii)      darbības efektivitātes un organizācijas vadības uzlabošana;

 

iv)      to ieguldījumu īstenošana, kas vajadzīgi, lai ievērotu tiesību aktus vides jomā;


 

d)      attiecībā uz CS Reşiţa:

 

i)        specializēšanās pusfabrikātos piegādēm vietējam cauruļvadu sektoram;

 

ii)       neefektīvu ražotņu slēgšana;

 

iii)      to ieguldījumu īstenošana, kas vajadzīgi, lai ievērotu tiesību aktus vides jomā;

 

 

e)       attiecībā uz COS Târgovişte:

 

i)        augstākas pievienotās vērtības produkcijas īpatsvara pieaugums;

 

ii)       ieguldījumu programmas īstenošana, lai panāktu izmaksu samazinājumu, augstāku efektivitāti un kvalitātes uzlabojumu;

 

iii)      to ieguldījumu īstenošana, kas vajadzīgi, lai ievērotu tiesību aktus vides jomā;

 


 

f)       attiecībā uz Donasid Călăraşi:

 

i)        ieguldījumu programmas īstenošana darbu modernizēšanai;

 

ii)       gatavās produkcijas īpatsvara pieaugums;

 

iii)      to ieguldījumu īstenošana, kas vajadzīgi, lai ievērotu tiesību aktus vides jomā.

 

10.     Jebkādas turpmākas izmaiņas restrukturizācijas programmā kopumā un individuālajos komercdarbības plānos ir jāsaskaņo ar Komisiju un, attiecīgos gadījumos, ar Padomi.

 

11.     Restrukturizācijas plānu īsteno, ievērojot pilnīgu atklātību un atbilstīgi sakārtotas tirgus ekonomikas principiem.

 


 

12.     Pirms un pēc pievienošanās līdz 2009. gadam Komisija un Padome rūpīgi pārrauga restrukturizācijas programmas un individuālo komercdarbības plānu īstenošanu, kā arī šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā izklāstīto nosacījumu izpildi. Jo īpaši Komisija pārrauga galvenās saistības un noteikumus, kas 7. un 8. punktā izklāstīti attiecībā uz valsts atbalstu, dzīvotspēju un ražošanas jaudas samazinājumu, jo īpaši izmantojot restrukturizācijas kritērijus, kas paredzēti 9. punktā un A papildinājuma III daļā. Šajā nolūkā Komisija iesniedz ziņojumus Padomei.

 

13.     Pārraudzība ietver neatkarīgu izvērtēšanu, kas jāveic reizi gadā laikposmā no 2005. gada līdz 2009. gadam.

 

14.     Rumānija pilnībā piedalās visos pārraudzības pasākumos. Proti:

 

–        Rumānija iesniedz Komisijai 6 mēnešu ziņojumus, vēlākais, katra gada 15. martā un 15 septembrī, ja vien Komisija nelemj citādi. Pirmo ziņojumu iesniedz 2005. gada 15. martā un pēdējo ziņojumu - 2009. gada 15. martā;

 


 

–        šajos ziņojumos iekļauj visu informāciju, kas vajadzīga, lai pārraudzītu restrukturizācijas procesu, kā arī ražošanas jaudas samazināšanu un izmantošanu; ziņojumiem ir jānodrošina pietiekama finanšu informācija, lai varētu izvērtēt to, vai ir ievēroti šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā paredzētie nosacījumi un prasības. Ziņojumos ir jābūt vismaz A papildinājuma IV daļā norādītajai informācijai, ko Komisija ir tiesīga mainīt, ņemot vērā pārraudzības procesa gaitā gūto pieredzi. Papildus individuālajiem komercdarbības ziņojumiem, ko iesniedz saņēmējuzņēmumi, sagatavo arī ziņojumu par vispārējo stāvokli Rumānijas tērauda rūpniecības nozarē, tostarp par aktuālajiem makroekonomikas rādītājiem;

 

–        Rumānija saņēmējuzņēmumiem uzliek par pienākumu sniegt visu attiecīgo informāciju, kas citos apstākļos būtu uzskatāma par konfidenciālu. Komisija nodrošina, ka ziņojumā Padomei netiek uzpausta uzņēmumu konfidenciālā informācija.

 

15.     Konsultatīvā komiteja, kurā ir Rumānijas iestāžu un Komisijas pārstāvji, tiekas reizi 6 mēnešos. Konsultatīvās komitejas sanāksmes var notikt arī ad hoc, ja Komisija to uzskata par vajadzīgu.

 


 

16.     Ja Komisija pārraudzības gaitā konstatē būtiskas novirzes no prognozēm attiecībā uz makroekonomiskajiem rādītājiem, saņēmējuzņēmuma finanšu situāciju vai dzīvotspējunovērtējumu, tā var prasīt, lai Rumānija veic atbilstīgus pasākumus attiecīgo saņēmējuzņēmumu restrukturizācijas pasākumu pastiprināšanai vai mainīšanai.

 

17.     Ja pārraudzības gaitā konstatē, ka

 

a)       kādi no šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā paredzētajiem nosacījumiem nav izpildīti; vai

 

b)      nav izpildītas kādas no saistībām, kas radušās saistībā ar tā laikposma pagarināšanu, kura laikā Rumānija ir tiesīga izņēmuma kārtā piešķirt valsts atbalstu tērauda rūpniecības restrukturizācijai, kā noteikts Eiropas Līgumā; vai

 

c)       restrukturizācijas laikposmā Rumānija ir piešķīrusi papildu nesaderīgu valsts atbalstu saņēmējuzņēmumiem vai jebkādam tērauda rūpniecībasuzņēmumam,

 

Komisija veic atbilstīgus pasākumus, prasot, lai attiecīgie uzņēmumi atmaksā jebkādu atbalstu, kas piešķirts, pārkāpjot šajos noteikumos un šā pielikuma A papildinājumā paredzētos nosacījumus. Vajadzības gadījumā izmanto aizsardzības klauzulas, kas paredzētas Protokola 37. pantā vai saskaņā ar Protokola 39. pantu.

 

 


 

5.       LAUKSAIMNIECĪBA

 

A.      TIESĪBU AKTI LAUKSAIMNIECĪBAS JOMĀ

 

31999 R 1493: Padomes Regula (EK) Nr. 1493/1999 (1999. gada 17. maijs) par vīna tirgus kopīgo organizāciju (OV L 179, 14.7.1999., 1. lpp.), kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar:

 

–        32003 R 1795: Komisijas 13.10.2003. Regula (EK) Nr. 1795/2003 (OV L 262, 14.10.2003., 13. lpp.).

 

Atkāpjoties no Regulas (EK) Nr. 1493/1999 19. panta 1. līdz 3. punkta, Rumānija var atzīt atkārtotas stādīšanas tiesības, kas iegūtas no to hibrīdu šķirņu izaršanas, kuras var nebūt iekļautas vīnogulāju šķirņu klasifikācijā un kuras tiek audzētas 30 000 hektāru platībā. Šīs atkārtotās stādīšanas tiesības var izmantot tikai līdz 2014. gada 31. decembrim un tikai apstādīšanai ar Vitis vinifera.

 

Šo vīna dārzu restrukturizācija un pārveide nevarēs pretendēt uz Kopienas atbalstu, kas paredzēts Regulas (EK) Nr. 1493/1999 13. pantā. Tomēr var piešķirt valsts atbalstu izmaksām, kas saistītas ar to restrukturizāciju un pārveidi. Šāds atbalsts katram vīna dārzam nedrīkst pārsniegt 75 % no visām izmaksām.

 


 

B. TIESĪBU AKTI VETERINĀRIJAS UN FITOSANITĀRIJAS JOMĀ

 

I.       TIESĪBU AKTI VETERINĀRIJAS JOMĀ

 

32004 R 0852: Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 852/2004 (2004. gada 29. aprīlis) par pārtikas produktu higiēnu (OV L 139, 30.4.2004., 1. lpp.).

 

32004 R 0853: Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 853/2004 (2004. gada 29. aprīlis), ar ko paredz īpašus higiēnas noteikumus dzīvnieku izcelsmes pārtikai (OV L 139, 30.4.2004., 55. lpp.).

 

a)         Strukturālās prasības, kas noteiktas Regulas (EK) Nr. 852/2004 II pielikuma II nodaļā un Regulas (EK) Nr. 853/2004 III pielikuma I iedaļas II un III nodaļā, II iedaļas II un III nodaļā un V iedaļas I nodaļā, līdz 2009. gada 31. decembrim nepiemēro attiecībā uz šā pielikuma B papildinājumā uzskaitītajiem Rumānijas uzņēmumiem, ņemot vērā turpmāk izklāstītos nosacījumus.

 

b)         Kamēr vien a) punktā minētie uzņēmumi izmanto minētā punkta noteikumus, produktus, kuru izcelsme ir šajos uzņēmumos, var — neatkarīgi no dienas, kad produktu laiž tirgū — laist vienīgi vietējā tirgū vai izmantot turpmākai pārstrādei Rumānijas uzņēmumos, uz kuriem tāpat attiecas a) punkta noteikumi. Šiem produktiem jābūt citādam veselības vai identifikācijas marķējumam nekā tas, kas noteikts Regulas (EK) Nr. 853/2004 5. pantā.

 

Šā punkta iepriekšējā daļa attiecas arī uz visiem produktiem, kuru izcelsme ir integrētos gaļas ražošanas uzņēmumos, ja uz kādu šāda uzņēmuma daļu attiecas a) punkts.


 

c)         Šā pielikuma B papildinājumā uzskaitītie piena pārstrādes uzņēmumi var saņemt svaigpiena piegādes, kas neatbilst Direktīvas (EK) Nr. 853/2004 III pielikuma IX iedaļas I nodaļas II un III apakšnodaļas prasībām, ja saimniecības, no kurām pienu piegādā, ir norādītas sarakstā, ko šim nolūkam veido Rumānijas iestādes. Rumānija sniedz Komisijai gada ziņojumus par attīstību, kāda panākta piena ražošanas saimniecību un piena savākšanas sistēmas modernizēšanā.

 

d)         Rumānija nodrošina, ka pakāpeniski tiek panākta  atbilstību a) punktā minētajām strukturālajām prasībām. Pirms pievienošanās dienas Rumānija iesniedz Komisijai modernizācijas plānu, ko apstiprinājusi kompetentā valsts veterinārā iestāde, par visiem uzņēmumiem, uz ko attiecas a) punktā minētais pasākums un kuri uzskaitīti šā pielikuma B papildinājumā. Plāns ietver sarakstu, kurā uzskaitītas visas nepilnības attiecībā uz a) punktā minētajām prasībām, kā arī datumu, kad plānots tās novērst. Rumānija iesniedz Komisijai gada ziņojumus par attīstību, kāda panākta katrā attiecīgajā uzņēmumā. Rumānija nodrošina, ka darbību var turpināt vienīgi tie uzņēmumi, kas līdz 2009. gada 31. decembrim ir pilnībā izpildījuši šīs prasības.


 

e)         Pirms pievienošanās un līdz 2009. gada 31. decembrim Komisija var saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 [8] 58. pantā minēto procedūru atjaunināt šā pielikuma B papildinājumu un šajā sakarā iekļaut sarakstā vai svītrot no tā atsevišķus uzņēmumus, ņemot vērā attīstību, kāda panākta pastāvošo nepilnību novēršanā, un pārraudzības procesa gaitā izdarītos secinājumus.

 

Sīki izstrādātus īstenošanas noteikumus, lai nodrošinātu iepriekš izklāstītā pārejas režīma sekmīgu piemērošanu, var pieņemt saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 178/2002 58. pantā minēto procedūru.

 


 

II.      TIESĪBU AKTI FITOSANITĀRIJAS JOMĀ

 

31991 L 0414: Padomes Direktīva 91/414/EEK (1991.gada 15.jūlijs) par augu aizsardzības līdzekļu laišanu tirgū (OV L 230, 19.8.1991., 1. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32004 L 0099: Komisijas 1.10.2004. Direktīva 2004/99/EK (OV L 309, 6.10.2004., 6. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 91/414/EEK 13. panta 1. punkta, Rumānija var atlikt termiņus, kas noteikti Direktīvas 91/414/EEK II un III pielikumā minētās informācijas sniegšanai par augu aizsardzības līdzekļiem, kuri pašlaik atļauti Rumānijā, kurus tirgo vienīgi Rumānijā un kuru sastāvā ir vara savienojumi (sulfāts, oksihlorīds vai hidroksīds), sērs, acetohlors, dimetoāts un 2,4-D, ar nosacījumu, ka šīs sastāvdaļas attiecīgajā laikā ir uzskaitītas minētās direktīvas I pielikumā. Iepriekšminētos termiņus var atlikt, ilgākais, līdz 2009. gada 31. decembrim, izņemot termiņu attiecībā uz 2,4-D, ko var atlikt, ilgākais, līdz 2008. gada 31. decembrim. Iepriekš izklāstītos noteikumus piemēro vienīgi pieteikumu iesniedzējiem uzņēmumiem, kas pirms 2005. gada 1. janvāra ir faktiski sākuši darbu pie nepieciešamo datu apstrādes vai ieguves.

 


 

6.       TRANSPORTA POLITIKA

 

1.       31993 R 3118: Padomes Regula (EEK) Nr. 3118/93 (1993. gada 25. oktobris), ar ko paredz nosacījumus, saskaņā ar kuriem ārvalstu pārvadātāji dalībvalstī drīkst sniegt kravu iekšzemes autopārvadājumu pakalpojumus (OV L 279, 12.11.1993., 1. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32002 R 0484: Eiropas Parlamenta un Padomes 01.03.2002. Regula (EK) Nr. 484/2002 (OV L 76, 19.03.2002., 1. lpp.).

 

a)       Atkāpjoties no Regulas (EEK) Nr. 3118/93 1. panta un līdz trešā gada beigām pēc pievienošanās dienas, Rumānijas pārvadātāji nesniedz kravu iekšzemes autopārvadājumu pakalpojumus citās dalībvalstīs, un citu dalībvalstu pārvadātāji nesniedz kravu iekšzemes autopārvadājumu pakalpojumus Rumānijā.

 

b)      Līdz trešā gada beigām pēc pievienošanās dienas dalībvalstis paziņo Komisijai par to, vai tās pagarinās minēto laikposmu par, ilgākais, diviem gadiem, vai arī pēc minētā laikposma beigām tās pilnībā piemēros regulas 1. pantu. Ja šāds paziņojums netiek sniegts, piemēro regulas 1. pantu. Vienīgi tie pārvadātāji, kas reģistrēti dalībvalstīs, uz kurām attiecas regulas 1. pants, drīkst sniegt kravu iekšzemes autopārvadājumu pakalpojumus pārējās dalībvalstīs, uz kurām attiecas 1. pants.

 


 

c)       Tās dalībvalstis, uz kurām atbilstīgi b) punktam attiecas regulas 1. pants, var piecus gadus no pievienošanās dienas izmantot turpmāk izklāstīto procedūru.

 

Ja kādā no šā punkta iepriekšējā daļā minētajām dalībvalstīm pastāv nozīmīgi tirgus vai tā daļas traucējumi, ko izraisa vai pastiprina kabotāža, piemēram, piedāvājums būtiski pārsniedz pieprasījumu, vai arī ir apdraudēta daudzu kravu autopārvadājumu uzņēmumu finansiālā stabilitāte vai pastāvēšana, attiecīgā dalībvalsts informē Komisiju un pārējās dalībvalstis par šo stāvokli un sniedz tām visu attiecīgo informāciju. Pamatojoties uz šo informāciju, attiecīgā dalībvalsts var lūgt Komisiju pilnīgi vai daļēji apturēt regulas 1. panta piemērošanu, lai atjaunotu parasto stāvokli.

 

Pamatojoties uz attiecīgās dalībvalsts sniegtajām ziņām, Komisija pārbauda stāvokli un viena mēneša laikā pēc lūguma saņemšanas lemj par vajadzību paredzēt aizsardzības pasākumus. Piemēro procedūru, kas paredzēta regulas 7. panta 3. punkta otrajā, trešajā un ceturtajā daļā, kā arī minētā panta 4., 5. un 6. punktā.


 

Steidzamos un izņēmuma gadījumos šā punkta pirmajā daļā minētā dalībvalsts var apturēt regulas 1. panta piemērošanu, tūlīt pēc tam iesniedzot Komisijai pamatotu paziņojumu.

 

d)      Kamēr atbilstīgi a) un b) punktam nepiemēro regulas 1. pantu, dalībvalstis var regulēt piekļuvi kravu iekšzemes autopārvadājumu tirgum, pakāpeniski palielinot savstarpēji izsniegto kabotāžas atļauju skaitu saskaņā ar divpusējiem nolīgumiem. Minētie pasākumi var paredzēt arī pilnīgas liberalizācijas iespēju.

 

e)       Piemērojot a) līdz c) punktu, piekļuve kravu iekšzemes autopārvadājumu tirgum nedrīkst būt vairāk ierobežojoša kā Pievienošanās līguma parakstīšanas dienā.

 

2.       31996 L 0053: Padomes Direktīva Nr. 96/53/EK (1996. gada 25. jūlijs), ar kuru paredz noteiktu Kopienā izmantotu transportlīdzekļu maksimālos pieļaujamos gabarītus iekšzemes un starptautiskajos autopārvadājumos, kā arī šo transportlīdzekļu maksimālo pieļaujamo masu starptautiskajos autopārvadājumos (OV L 235, 17.9.1996., 59. lpp.), un kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32002 L 0007: Eiropas Parlamenta un Padomes 18.2.2002. Direktīva 2002/7/EK (OV L 67, 9.3.2002., 47. lpp.).

 


 

Atkāpjoties no Direktīvas 96/53/EK 3. panta 1. punkta, transportlīdzekļus, kas atbilst direktīvas I pielikumā norādītajām 3.2.1., 3.4.1., 3.4.2. un 3.5.1. kategorijas robežvērtībām, līdz 2013. gada 31. decembrim drīkst izmantot Rumānijas autoceļu tīkla neuzlabotajās daļās vienīgi tad, ja tie atbilst Rumānijā noteiktajiem ass slodzes ierobežojumiem.

 

Uz transportlīdzekļiem, kas atbilst Direktīvas 96/53/EK prasībām, no pievienošanās dienas nedrīkst attiecināt nekādus ierobežojumus, ja minētie transportlīdzekļi izmanto turpmāk uzskaitītos galvenos tranzīta autoceļus, kas norādīti EK un Rumānijas Pārvadājumu nolīguma 5. pielikumā [9] un I pielikumā Eiropas Parlamenta un Padomes Lēmumam Nr. 1692/96/EK (1996. gada 23. jūlijs) par Kopienas pamatnostādnēm Eiropas Transporta tīkla attīstībai [10]:

 

1.       Alba Iulia – Turda – Zalau – Satu Mare – Halmeu (ceļš E 81)

2.       Zalau – Oradea – Bors (ceļi 1 H un E 60)

3.       Marasesti – Bacau – Suceava – Siret (ceļš E 85)

4.       Tisita – Tecuci – Husi – Albita (ceļš E 581)

5.       Simeria – Hateg – Rovinari – Craiova – Calafat (ceļš E 79)

6.       Lugoj – Caransebes – Drobeta Turnu Severin – Filiasi – Craiova (ceļš E 70)

 

 


 

7.       Craiova – Alexandria – Bucharest (ceļš 6)

8.       Drobeta Turnu Severin – Calafat (ceļš 56 A)

9.       Bucharest – Buzau (ceļi E 60/E 85)

10.     Bucharest – Giurgiu (ceļi E 70/E 85)

11.     Braşov – Sibiu (ceļš E 68)

12.     Timişoara – Stamora Moraviţa (ceļš 59)

 

Rumānija ievēro turpmāk tabulā izklāstīto grafiku to sekundāras nozīmes autoceļu tīkla uzlabošanai, kā turpmāk parādīts kartē. Visi ieguldījumi infrastruktūrā, kuri paredz Kopienas budžeta līdzekļu izmantošanu, nodrošina, ka maģistrālie ceļi tiek būvēti vai uzlaboti tā, lai atbilstu 11,5 tonnu kravnesībai uz vienu asi.

 

Vienlaikus ar uzlabošanas darbu pabeigšanu, pakāpeniski notiek Rumānijas sekundāras nozīmes autoceļu tīkla atvēršana starptautisko autopārvadājumu transportlīdzekļiem, kas atbilst direktīvā noteiktajām robežvērtībām. Visā pārejas laikposmā kravu iekraušanai un izkraušanai drīkst izmantot sekundāras nozīmes autoceļu tīkla neuzlabotās daļas, ja vien tas ir tehniski iespējams.


 

No pievienošanās dienas visiem starptautisko pārvadājumu transportlīdzekļiem, kas atbilst Direktīvā 96/53/EK noteiktajām robežvērtībām, uz laiku noteiktus papildu maksājumus par Rumānijas sekundāras nozīmes autoceļu tīkla izmantošanu piemēro vienīgi tad, ja minētie transportlīdzekļi pārsniedz valsts noteiktās ass slodzes robežvērtības. Šiem transportlīdzekļiem Rumānijas sekundāras nozīmes autoceļu tīklā nepiemēro šādus uz laiku noteiktus papildu maksājumus, ja šie transportlīdzekļi pārsniedz valsts noteiktās robežvērtības attiecībā uz gabarītiem vai pilnu masu. Turklāt starptautisko pārvadājumu transportlīdzekļiem, kas atbilst Direktīvā 96/53/EK noteiktajām robežvērtībām un kas ir aprīkoti ar pneimatisko balstiekārtu, piemēro vismaz par 25 % mazākus maksājumus.

 

Uz laiku noteiktos papildu maksājumus par to, ka sekundāras nozīmes tīkla neuzlabotās daļas izmanto starptautisko autopārvadājumu transportlīdzekļi, kas atbilst direktīvā noteiktajām robežvērtībām, iekasē nediskriminējot. Maksājumu iekasēšanas sistēma ir pārskatāma, un maksājumi lietotājiem nerada liekus administratīvus apgrūtinājumus vai nokavējumus, kā arī šo maksājumu noteikšana nerada situāciju, ka pie robežas veic ass slodzes regulāras pārbaudes. Tiek nodrošināts, ka ass slodzes ierobežojumus nediskriminējot piemēro visā teritorijā un ka tie attiecas arī uz Rumānijā reģistrētiem transportlīdzekļiem.


 

Maksājumi, ko piemēro transportlīdzekļiem, kuri nav aprīkoti ar pneimatisko balstiekārtu un kuri atbilst Direktīvā 96/53/EK noteiktajām robežvērtībām, nepārsniedz turpmāk tabulā norādīto maksājumu apjomu (izteikts 2002. gada skaitļos). Maksājumi, ko piemēro transportlīdzekļiem, kuri ir aprīkoti ar pneimatisko balstiekārtu un kuri atbilst Direktīvā 96/53/EK noteiktajām robežvērtībām, ir vismaz par 25 % mazāki;

 

Maksājumu maksimālais apjoms (2002. gada skaitļos) transportlīdzekļiem, kas nav aprīkoti

ar pneimatisko balstiekārtu un kas atbilst Direktīvā 96/53/EK noteiktajām robežvērtībām

 

Norādīta ass slodze transportlīdzeklī, no - līdz

Papildu maksājums, lai lietotu vienu kilometru neuzlabota ceļa (maksimālā kravnesība nepārsniedz 10 tonnas uz asi), euro (2002. gada skaitļos)

no 10 tonnām uz vienu asi līdz 10,5 tonnām uz vienu asi

0,11

no 10,5 tonnām uz vienu asi līdz 11 tonnām uz vienu asi

0,30

no 11 tonnām uz vienu asi līdz 11,5 tonnām uz vienu asi

0,44

 

 

Grafiks to sekundāras nozīmes ceļu uzlabošanai, kurus pakāpeniski atver transportlīdzekļiem, kas atbilst Direktīvā 96/53/EK noteiktajām robežvērtībām

 

Laikposms

2007.

2008.

2009.

2010.

2011.

2012.

2013.

KOPĀ

Km pašreizējie 1

3,031

2,825

1,656

1,671

1,518

1,529

1,554

 

Km nodoti ekspluatācijā 2

960

1,674

528

624

504

543

471

 

Kopējie darbi (km)

3916

5590

6118

6742

7246

7789

8260

8260

 

1        Km pašreizējie = ceļa posmi, kuros veic uzlabošanas darbus atsauces gadā. Šos darbus var sākt atsauces gadā, vai tos varēja sākt jau iepriekšējos gados.

2        Km nodoti ekspluatācijā = ceļa posmi, kuros darbi pabeigti vai kuri nodoti ekspluatācijā atsauces gadā.

 

 



 

3.       31999 L 0062: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 1999/62/EK (1999. gada 17. jūnijs) par dažu infrastruktūru lietošanas maksas noteikšanu smagajiem kravas transportlīdzekļiem. (OV L 187, 20.7.1999., 42. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        12003 T: Akts par pievienošanās nosacījumiem un pielāgojumiem Līgumos - Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas pievienošanās (OV L 236, 23.9.2003., 33. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 1999/62/EK 6. panta 1. punkta, direktīvas I pielikumā noteiktās minimālās nodokļa likmes līdz 2010. gada 31. decembrim Rumānijā neattiecina uz transportlīdzekļiem, kurus izmanto vienīgi iekšzemes autopārvadājumiem.

 

Šajā laikposmā likmes, ko Rumānijā piemēro minētajiem transportlīdzekļiem, pakāpeniski sasniedz direktīvas I pielikumā noteiktās minimālās nodokļa likmes saskaņā ar šādu grafiku:


 

–        līdz 2007. gada 1. janvārim Rumānijā piemērojamās likmes ir vismaz 60 % no direktīvas I pielikumā noteiktajām minimālajām likmēm;

 

–        līdz 2009. gada 1. janvārim Rumānijā piemērojamās likmes ir vismaz 80 % no direktīvas I pielikumā noteiktajām minimālajām likmēm.

 

7.       NODOKĻU POLITIKA

 

1.       31977 L 0388: Padomes Sestā direktīva 77/388/EEK (1977. gada 17. maijs) par to, kā saskaņojami dalībvalstu tiesību akti par apgrozījuma nodokļiem - Kopēja pievienotās vērtības nodokļu sistēma: vienota aprēķinu bāze (OV L 145, 13.6.1977., 1. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdarīta:

 

–        32004 L 0066: Padomes 26.4.2004. Direktīva 2004/66/EK (OV L 168, 1.5.2004., 35. lpp.).

 

Piemērojot Direktīvas 77/388/EEK 28. panta 3. punkta b) apakšpunktu, Rumānija var saglabāt atbrīvojumu no pievienotās vērtības nodokļa pasažieru starptautiskajiem pārvadājumiem, kas minēti direktīvas F pielikuma 17. punktā, kamēr nav izpildīts direktīvas 28. panta 4. punktā paredzētais nosacījums vai kamēr tādu pašu atbrīvojumu piemēro kāda no pašreizējām dalībvalstīm, atkarībā no tā, kurš termiņš beidzas agrāk.

 


 

2.       31992 L 0079: Padomes Direktīva 92/79/EEK (1992. gada 19. oktobris) par nodokļu saskaņošanu cigaretēm (OV L 316, 31.10.1992., 8. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32003 L 0117: Padomes 5.12.2003. Direktīva 2003/117/EK (OV L 333, 20.12.2003., 49. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 92/79/EEK 2. panta 1. punkta, Rumānija var līdz 2009. gada 31. decembrim atlikt vispārējā minimālā akcīzes nodokļa uzlikšanu mazumtirdzniecības cenai (iekļaujot visus nodokļus) cigaretēm vispieprasītākajā cenu kategorijā, ar nosacījumu, ka šajā laikposmā Rumānija pakāpeniski pielāgo savas akcīzes nodokļa likmes vispārējam minimālajam nodoklim, kas paredzēts direktīvā.

 

Neskarot 8. pantu Padomes Direktīvā 92/12/EEK (1992. gada 25. februāris) par vispārēju režīmu akcīzes precēm un par šādu preču glabāšanu, apriti un uzraudzību [11] un informējot Komisiju, dalībvalstis var laikā, kamēr tiek piemērota iepriekš paredzētā atkāpe, attiecībā uz cigaretēm, ko šajās valstīs varētu ievest no Rumānijas, papildus nemaksājot akcīzes nodokli, saglabāt tādus pašus kvantitatīvos ierobežojumus, kādi tiek piemēroti importam no trešām valstīm. Dalībvalstis, kas izmanto šādu iespēju, var veikt vajadzīgās pārbaudes, ar nosacījumu, ka šādas pārbaudes neiespaido iekšējā tirgus pareizu darbību.

 

 


 

3.       32003 L 0049: Padomes Direktīva 2003/49/EK (2003. gada 3. jūnijs) par kopīgu nodokļu sistēmu, ko piemēro procentu un honorāru maksājumiem, kurus veic asociēti uzņēmumi dažādās dalībvalstīs (OV L 157, 26.6.2003., 49. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32004 L 0076: Padomes 29.4.2004. Direktīva 2004/76/EK (OV L 157, 30.4.2004., 106. lpp.).

 

Rumānijai ir atļauts nepiemērot Direktīvas 2003/49/EK 1. pantu līdz 2010. gada 31. decembrim. Šajā pārejas laikposmā nodokļu likme par procentiem vai honorāriem, ko maksā citas dalībvalsts asociētai uzņēmējsabiedrībai vai kādas dalībvalsts asociētās uzņēmējsabiedrības pastāvīgam uzņēmumam citā dalībvalstī, nedrīkst pārsniegt 10 %.

 

4.       32003 L 0096: Padomes Direktīva 2003/96/EK (2003. gada 27. oktobris), kas pārkārto Kopienas noteikumus par nodokļu uzlikšanu energoproduktiem un elektroenerģijai (OV L 283, 31.10.2003., 51. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        32004 L 0075: Padomes 29.4.2004. Direktīva 2004/75/EK (OV L 157, 30.4.2004., 100. lpp.).

 


 

a)       Atkāpjoties no Direktīvas 2003/96/EK 7. panta, Rumānija var piemērot šādus pārejas laikposmus:

 

–        līdz 2011. gada 1. janvārim, lai savu nodokļu līmeni par degvielu izmantojamam bezsvina benzīnu pielāgotu minimāli pieļaujamajam līmenim EUR 359 par 1000 1. Faktiskā nodokļu likme, ko piemēro degvielai izmantojamam bezsvina benzīnam, no 2008. gada 1. janvāra nav mazāka par EUR 323 par 1 000 l;

 

–        līdz 2013. gada 1. janvārim, lai savu nodokļu līmeni par degvielai izmantojamu gāzeļļu pielāgotu minimāli pieļaujamajam līmenim EUR 330 par 1000 l. Faktiskā nodokļu likme, ko piemēro degvielai izmantojamai gāzeļļai, no 2008. gada 1. janvāra nav mazāka par EUR 274 par 1000 l un no 2011. gada 1. janvāra nav mazāka par EUR 302 par 1000 l.

 

b)      Atkāpjoties no Direktīvas 2003/96/EK 9. panta, Rumānija var piemērot šādus pārejas laikposmus:

 

–        līdz 2010. gada 1. janvārim, lai savu nodokļu līmeni dabas gāzei, ko izmanto kā siltuma avotu nolūkiem, kas nav saistīti ar uzņēmējdarbību, pielāgotu I pielikuma C tabulā paredzētajiem minimāli pieļaujamajiem nodokļa līmeņiem;


 

–        līdz 2010. gada 1. janvārim, lai savu nodokļu līmeni smagajai dīzeļdegvielai, ko izmanto centrālapkures vajadzībām, pielāgotu I pielikuma C tabulā paredzētajiem minimāli pieļaujamajiem nodokļu līmeņiem,

 

–        līdz 2009. gada 1. janvārim, lai savu nodokļu līmeni smagajai dīzeļdegvielai, ko izmanto vajadzībām, kas nav centrālapkure, pielāgotu I pielikuma C tabulā paredzētajiem minimāli pieļaujamajiem nodokļu līmeņiem.

 

Faktiskās nodokļu likmes, ko piemēro attiecīgajiem smagās dīzeļdegvielas produktiem, no 2007. gada 1. janvāra nav mazāka par EUR 13 par 1000 kg.

 

c)       Atkāpjoties no Direktīvas 2003/96/EK 10. panta, Rumānija līdz 2010. gada 1. janvārim var piemērot pārejas laikposmu, lai savus nodokļu līmeņus par elektroenerģiju pielāgotu I pielikuma C tabulā paredzētajiem minimāli pieļaujamajiem nodokļu līmeņiem. Faktiskās nodokļu likmes, ko piemēro elektroenerģijai, no 2007. gada 1. janvāra nav mazākas par 50 % no attiecīgās minimāli pieļaujamās Kopienas likmes.


 

8.       ENERĢĒTIKA

 

31968 L 0414: Padomes Direktīva 68/414/EEK (1968. gada 20. decembris), ar ko EEK dalībvalstīm uzliek pienākumu uzturēt jēlnaftas un vai naftas produktu obligātas rezerves (OV L 308, 23.12.1968., 14. lpp.), un kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–        31998 L 0093: Padomes 14.12.1998. Direktīva 98/93/EK (OV L 358, 31.12.1998., 100. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 68/414/EEK 1. panta 1. punkta, līdz 2011. gada 31. decembrim uz Rumāniju neattiecas naftas produktu obligātās rezerves apjoms. Rumānija nodrošina, ka tās naftas produktu obligātās rezerves apjoms katrai 2. pantā uzskaitītajai naftas produktu kategorijai ir 1. panta 1. punktā definētais dienas vidējais patēriņš valstī vismaz šādam dienu skaitam:

 

–        līdz 2007. gada 1. janvārim - 68,75 dienām;

–        līdz 2007. gada 31. decembrim - 73 dienām;

–        līdz 2008. gada 31. decembrim - 77,25 dienām;

–        līdz 2009. gada 31. decembrim - 81,5 dienām;

–        līdz 2010. gada 31. decembrim - 85,45 dienām;

–        līdz 2011. gada 31. decembrim - 90 dienām.

 


 

9.       VIDE

 

A.      GAISA KVALITĀTE

 

31994 L 0063: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 94/63/EK (1994. gada 20. decembris) par kontroli attiecībā uz gaistošu organisko savienojumu (GOS) emisiju, ko rada benzīna glabāšana un nosūtīšana no termināliem uz degvielas uzpildes stacijām (OV L 365, 31.12.1994., 24. lpp.) kuru groza:

 

–               32003 R 1882: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.9.2003 Regula (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

 

1.       Atkāpjoties no Direktīvas 94/63/EK 3. panta un I pielikuma, prasības, kas noteiktas attiecībā uz glabāšanas iekārtām terminālos, Rumānijā nepiemēro:

 

-               līdz 2007. gada 31. decembrim – 115 glabāšanas iekārtām 12 terminālos un līdz 2008. gada 31. decembrim – 4 glabāšanas iekārtām 1 terminālā, kuru apgrozījums ir lielāks par 25 000 tonnām/gadā, mazāks vai vienāds ar 50 000 tonnām/gadā;

 

-               līdz 2007. gada 31. decembrim – 138 glabāšanas iekārtām 13 terminālos, līdz 2008. gada 31. decembrim – 57 glabāšanas iekārtām 10 terminālos un līdz 2009. gada 31. decembrim – 526 glabāšanas iekārtām 63 terminālos, kuru apgrozījums ir mazāks vai vienāds ar 25 000 tonnām/gadā.


 

2.       Atkāpjoties no Direktīvas 94/63/EK 4. panta un II pielikuma, prasības, kas noteiktas attiecībā uz iekraušanu esošajos pārvietojamos konteineros un izkraušanu no tiem terminālos, Rumānijā nepiemēro:

 

-               līdz 2007 gada 31 decembrim – 36 iekraušanas un izkraušanas iekārtām 12 terminālos, kuru apgrozījums ir lielāks par 25 000 tonnām/gadā, bet mazāks vai vienāds ar 150000 tonnām/gadā;

 

-               līdz 2007. gada 31. decembrim – 82 iekraušanas un izkraušanas iekārtām 18 terminālos, līdz 2008. gada 31. decembrim – 14 iekraušanas un izkraušanas iekārtām 11 terminālos un līdz 2009. gada 31. decembrim – 114 iekraušanas un izkraušanas iekārtām 58 terminālos, kuru apgrozījums ir mazāks vai vienāds ar 25 000 tonnām/gadā.

 

3.       Atkāpjoties no Direktīvas 94/63/EK 5. panta, prasības, kas noteiktas attiecībā uz esošajiem pārvietojamajiem konteineriem terminālos, Rumānijā nepiemēro:

 

-               līdz 2007. gada 31. decembrim – 31 autocisternai;

 

-               līdz 2008. gada 31. decembrim – papildu 101 autocisternām;

 

-               līdz 2009. gada 31. decembrim – papildu 432 autocisternām.


 

4.       Atkāpjoties no Direktīvas 94/63/EK 6. panta un III pielikuma, prasības, kas noteiktas attiecībā uz iekraušanu esošajās glabāšanas iekārtās degvielas uzpildes stacijās, Rumānijā nepiemēro:

 

-               līdz 2007. gada 3. decembrim – 116 degvielas uzpildes stacijām, līdz 2008. gada 31. decembrim – nākamajām 19 degvielas uzpildes stacijām un līdz 2009. gada 31. decembrim – nākamajām 106 degvielas uzpildes stacijām, kuru apgrozījums ir lielāks par 1000 m3/gadā;

 

-               līdz 2007. gada 31. decembrim – 49 degvielas uzpildes stacijām, līdz 2008. gada 31. decembrim – nākamajām 11 degvielas uzpildes stacijām un līdz 2009. gada 31. decembrim – nākamajām 85 degvielas uzpildes stacijām, kuru apgrozījums ir lielāks par 500 m3/gadā, bet mazāks vai vienāds ar 1 000 m3/gadā;

 

-               līdz 2007. gada 31. decembrim – 23 degvielas uzpildes stacijām, līdz 2008. gada 31. decembrim – nākamajām 14 degvielas uzpildes stacijām un līdz 2009. gada 31. decembrim – nākamajām 188 degvielas uzpildes stacijām, kuru apgrozījums ir mazāks vai vienāds ar 500 m3/gadā.

 

B.      ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA

 

1.       31993 R 0259: Padomes Regula (EEK) Nr. 259/93 (1993. gada 1. februāris) par uzraudzību un kontroli attiecībā uz atkritumu pārvadājumiem Eiropas Kopienā, ievešanu tajā un izvešanu no tās (OV L 30, 6.2.1993., 1. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:


 

–     32001 R 2557: Komisijas 28.12.2001. Regula (EK) Nr. 2557/2001 (OV L 349, 31.12.2001., 1. lpp.).

 

a)       Līdz 2015. gada 31. decembrim par visiem tādu pārstrādei paredzētu atkritumu sūtījumiem uz Rumāniju, kas uzskaitīti Regulas (EEK) Nr. 259/93 II pielikumā, paziņo kompetentajām iestādēm, un uz šiem sūtījumiem attiecas regulas 6., 7. un 8. pants.

 

b)      Atkāpjoties no Regulas (EEK) Nr. 259/93 7. panta 4. punkta, Rumānijas kompetentās iestādes līdz 2011. gada 31. decembrim var iebilst pret turpmāk norādīto III pielikumā uzskaitīto pārstrādei paredzēto atkritumu sūtījumiemuz Rumāniju, iebildumus pamatojot ar regulas 4. panta 3. punktā paredzētajiem iemesliem. Uz šādiem sūtījumiem attiecas regulas 10. pants.

 

AA.   METĀLUS SATUROŠI ATKRITUMI

 

–               AA 060       Vanādija pelni un atlikumi

–               AA 080       Tallija atkritumi, lūžņi un atliekas

–               AA 090       Arsēna atkritumi un atliekas

–               AA 100       Dzīvsudraba atkritumi un atliekas

–               AA 130       Atsārmi, kas radušies metālu kodināšanā


 

AB.   ATKRITUMI, KAS SATUR GALVENOKĀRT NEORGANISKUS KOMPONENTUS, KURI VAR SATURĒT METĀLUS UN ORGANISKAS VIELAS

 

–               AB 010       Izdedži, pelni un atliekas, kas citur nav minētas vai iekļautas

–               AB 020       Atliekas, kas rodas, sadedzinot sadzīves/mājturības atkritumus

–               AB 030       Atkritumi, kas radušies metālu virsmas apstrādē bez cianīdiem

–               AB 040       Stikla atkritumi no katodu elektronstaru lampām un cita aktivētā stikla

–               AB 050       Kalcija fluorīda nosēdumi

–               AB 060       Citi neorganiski fluora savienojumi šķidrā veidā vai kā nosēdumi

–               AB 080       Izlietoti katalizatori, kas nav iekļauti zaļajā sarakstā

–               AB 090       Alumīnija hidrātu atkritumi

–               AB 110       Bāziski šķīdumi

–               AB 120       Neorganiski halogenīdu savienojumi, kas nav norādīti vai iekļauti citur


 

AC. ATKRITUMI, KAS SATUR GALVENOKĀRT ORGANISKUS KOMPONENTUS, KURI VAR SATURĒT METĀLUS UN NEORGANISKAS VIELAS

 

–               AC 040       Svinu saturoša benzīna nosēdumi

–               AC 050       Termiskie (siltumnesēji) šķidrumi

–               AC 060       Hidrauliskie šķidrumi

–               AC 070       Bremžu šķidrumi

–               AC 080       Antifrīza šķidrumi

–               AC 090       Atkritumi, kas rodas sveķu, lateksa, plastifikatoru, līmes un adhezīvu ražošanā, pagatavošanā un lietošanā

–               AC 100       Nitroceluloze

–               AC 110       Fenoli, fenola savienojumi, tostarp hlorfenols šķidrumu vai nosēdumu veidā

–               AC 120       Polihlorinēti naftalīni

–               AC 140       Trietilamīna katalizators liešanas smilšu nosēdināšanai

–               AC 150       Hlorfluoroglekļi

–               AC 160       Haloni

–               AC 190       Vieglā putekļainā frakcija, kas radusies automobiļu sagriešanā

–               AC 200       Fosfora organiskie savienojumi

–               AC 210       Nehalogenēti šķīdinātāji


 

–             AC 220         Halogenēti šķīdinātāji

–             AC 230         Halogenēti vai nehalogenēti bezūdens destilācijas atlikumi, kuri radušies organisko šķīdinātāju rekuperācijā

–             AC 240         Alifātisko halogenēto ogļūdeņražu (piemēram, hlormetānu, dihloretāna, vinilhlorīda, vinilidēnhlorīda, alilhlorīda un epihlorhidrīna) ražošanas atkritumi

–             AC 260         Šķidri cūku mēsli, fekālijas

–             AC 270         Notekūdeņu dūņas

 

AD. ATKRITUMI, KAS VAR SATURĒT VAI NU NEORGANISKUS, VAI ORGANISKUS KOMPONENTUS

 

–             AD 010           Atkritumi, kas rodas farmācijas produktu ražošanā un sagatavošanā

–             AD 020           Biocīdu un fitofarmaceitisko produktu ražošanā, pagatavošanā un lietošanā radušies atkritumi

–             AD 030           Koksnes konservantu ražošanas, pagatavošanas un lietošanas atkritumi

          Atkritumi, kas satur, sastāv no vai ir piesārņoti ar jebko no turpmāk minētā:

·                    AD 040 - Neorganiskie cianīdi, izņemot dārgmetālus saturošus cietus atlikumus, kuros ir nelieli neorganisko cianīdu piemaisījumi

·                    AD 050 - Organiskie cianīdi


 

–             AD 080         Sprādzienbīstami atkritumi, ja uz tiem neattiecas citi konkrēti tiesību akti

–             AD 110         Skābi šķīdumi

–             AD 120         Jonu apmaiņas sveķi

–             AD 130         Vienreizlietojami fotoaparāti ar baterijām

–             AD 140         Atkritumi, kas radušies rūpniecības izplūdes gāzu piesārņojuma attīrīšanas iekārtās un nav minēti vai iekļauti citur

–             AD 150         Dabā sastopami organiskie materiāli, ko izmanto filtrēšanai (piemēram, biofiltri)

–             AD 160         Sadzīves/mājturības atkritumi

–             AD 170         Izlietotā aktivētā ogle ar bīstamām īpašībām, kas rodas, to lietojot neorganiskās ķīmijas, organiskās ķīmijas un farmācijas rūpniecībā, notekūdeņu attīrīšanā, gāzes/gaisa attīrīšanā un tamlīdzīgos procesos

 

Minēto laikposmu var pagarināt līdz, ilgākais, 2015. gada 31. decembrim atbilstīgi procedūrai, kas noteikta 18. pantā Padomes Direktīvā 75/442/EEK (1975. gada 15. jūlijs) par atkritumiem [12], ņemot vērā grozījumus, kas izdarīti ar Padomes Direktīvu 91/156/EEK [13].

 


 

c)       Atkāpjoties no Regulas (EEK) Nr. 259/93 7. panta 4. punkta, Rumānijas kompetentās iestādes līdz 2011. gada 31. decembrim var iebilst pret regulas IV pielikumā uzskaitīto pārstrādei paredzētu atkritumu sūtījumiem, kā arī regulas pielikumos neuzskaitītu pārstrādei paredzētu atkritumu sūtījumiem uz Rumāniju, iebildumus pamatojot ar regulas 4. panta 3. punktā paredzētajiem iemesliem. Šo laikposmu var pagarināt līdz, ilgākais, 2015. gada 31. decembrim atbilstīgi procedūrai, kas noteikta 18. pantā Padomes Direktīvā 75/442/EK (1975. gada 15. jūlijs) par atkritumiem [14], ņemot vērā grozījumus, kas izdarīti ar Padomes Direktīvu 91/156/EEK [15].

 

d)      Atkāpjoties no Regulas (EEK) Nr. 259/93 7. panta 4. punkta, Rumānijas kompetentās iestādes neatļauj regulas II, III un IV pielikumā uzskaitīto pārstrādei paredzētu atkritumu sūtījumus, kā arī minētajos pielikumos neuzskaitītu pārstrādei paredzētu atkritumu sūtījumus, kas paredzēti saņēmējuzņēmumiem, uz kuriem attiecas pagaidu atkāpe no dažiem noteikumiem Padomes Direktīvā 96/61/EK (1996. gada 24. septembris) par piesārņojuma integrētu novēršanu un kontroli [16], Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2000/76/EK (2000. gada 4. decembris) par atkritumu sadedzināšanu [17] un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2001/80/EK (2001. gada 23. oktobris) par ierobežojumiem attiecībā uz dažu piesārņojošo vielu emisiju gaisā no lielām sadedzināšanas iekārtām [18], un tikmēr, kamēr uz saņēmējuzņēmumu attiecas pagaidu atkāpe.

 


 

2.       31994 L 0062: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 94/62/EK (1994. gada 20. decembris) par iepakojumu un izlietoto iepakojumu (OV L 365, 31.12.1994., 10. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–               32004 L 0012: Eiropas Parlamenta un Padomes 11.2.2004. Direktīva 2004/12/EK (OV L 47, 18.2.2004.,  26. lpp.).

 

a)       Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta a) apakšpunkta, Rumānija nodrošina to, ka attiecībā uz reģenerāciju un sadedzināšanu atkritumu sadedzināšanas iekārtās ar enerģijas reģenerāciju līdz 2011. gada 31. decembrim tiek sasniegts paredzētais kopējais apjoms, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

-               līdz 2006. gada 31. decembrim - 32 %, 2007. gadā - 34 %, 2008. gadā - 40 %, 2009. gadā - 45 %un 2010. gadā - 48 % no svara.

 

b)      Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta b) apakšpunkta, Rumānija nodrošina to, ka attiecībā uz reģenerāciju un sadedzināšanu atkritumu sadedzināšanas iekārtās ar enerģijas reģenerāciju līdz 2013. gada 31. decembrim tiek sasniegts parēdzētais kopējais apjoms, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

-               2011. gadā - 53 %  un 2012. gadā - 57 % no svara.


 

c)       Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta c) apakšpunkta, Rumānija nodrošina to, ka līdz 2011. gada 31. decembrim tiek sasniegts paredzētais plastmasas pārstrādes apjoms, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

-               līdz 2006. gada 31. decembrim - 8 %, 2007. gadā - 10 %, 2008. gadā - 11 %, 2009. gadā - 12 % un 2010. gadā - 14 % no svara.

 

d)      Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta d) apakšpunkta, Rumānija nodrošina to, ka līdz 2013. gada 31. decembrim tiek sasniegti vispārējie paredzētie mērķi pārstrādes jomā, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

-               līdz 2006. gada 31. decembrim - 26 %, 2007. gadā - 28 %, 2008. gadā - 33 %, 2009. gadā - 38 %, 2010. gadā - 42 %, 2011. gadā - 46 % un 2012. gadā - 50 %no svara.

 

e)       Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta e) apakšpunkta i) punkta, Rumānija nodrošina to, ka līdz 2013. gada 31. decembrim tiek sasniegts paredzētais stikla pārstrādes apjoms, ievērojot šādus starpposma mērķus:


 

-               līdz 2006. gada 31. decembrim - 21 %, 2007. gadā - 22 %, 2008. gadā - 32 %, 2009. gadā - 38 %, 2010. gadā - 44 %, 2011. gadā - 48 % – un 2012. gadā - 54 % no svara.

 

f)       Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta e) apakšpunkta iv) punkta, Rumānija nodrošina to, ka līdz 2013. gada 31. decembrim tiek sasniegts paredzētais plastmasas pārstrādes apjoms, skaitot tikai to materiālu, kuru atkal pārstrādā plastmasā, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

-               2011. gadā - 16 % un 2012. gadā - 18 % no svara.

 

g)       Atkāpjoties no Direktīvas 94/62/EK 6. panta 1. punkta e) apakšpunkta v) punkta, Rumānija nodrošina to, ka līdz 2011. gada 31. decembrim tiek sasniegts paredzētais koksnes pārstrādes apjoms, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

-               līdz 2006. gada 31. decembrim - 4 %, 2007. gadā - 5 %, 2008. gadā - 7 %, 2009. gadā - 9 %un 2010. gadā - 12 % no svara.

 

3.       31999 L 0031: Padomes Direktīva 1999/31/EK (1999. gada 26. aprīlis) par atkritumu poligoniem (OV L 182, 16.7.1999., 1. lpp.), ko groza:

 

–        32003 R 1882: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.9.2003. Regula (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).


 

a)       Atkāpjoties no Direktīvas 1999/31/EK 14. panta c) punkta un I pielikuma 2., 3., 4. un 6. punkta, kā arī neskarot Padomes Direktīvu 75/442/EEK (1975. gada 15. jūlijs) par atkritumiem [19] un Padomes Direktīvu 91/689/EEK (1991. gada 12. decembris) par bīstamajiem atkritumiem [20], prasības, kas noteiktas attiecībā uz ūdens kontroli un notekūdeņu attīrīšanu, augsnes un ūdens aizsardzību, gāzes kontroli un stabilitāti, Rumānijā līdz 2017. gada 16. jūlijam nepiemēro 101 esošajam municipālajam atkritumu poligonam.

 

Rumānija nodrošina, ka atkritumu daudzumu, ko apglabā šajā 101 esošajā neatbilstīgajā municipālajā atkritumu poligonā, pakāpeniski samazina saskaņā ar šādiem gada maksimāli pieļaujamiem daudzumiem:

 

–        līdz 2006. gada 31. decembrim: 3 470 000 tonnu;

–        līdz 2007. gada 31. decembrim: 3 240 000 tonnu;

–        līdz 2008. gada 31. decembrim: 2 920 000 tonnu;

–        līdz 2009. gada 31. decembrim: 2 920 000 tonnu;

–        līdz 2010. gada 31. decembrim: 2 900 000 tonnu;

–        līdz 2011. gada 31. decembrim: 2 740 000 tonnu;

–        līdz 2012. gada 31. decembrim: 2 460 000 tonnu;

–        līdz 2013. gada 31. decembrim: 2 200 000 tonnu;

–        līdz 2014. gada 31. decembrim: 1 580 000 tonnu;

–        līdz 2015. gada 31. decembrim: 1 420 000 tonnu;

–        līdz 2016. gada 31. decembrim: 1 210 000 tonnu.

 

 


 

b)      Atkāpjoties no Direktīvas 1999/31/EK 5. panta 3. punkta a) un b) apakšpunkta un I pielikuma 2. punkta otrā ievilkuma, kā arī neskarot minētās direktīvas 6. panta c) punkta ii) apakšpunktu un Direktīvu 75/442/EEK, prasības, kas noteiktas attiecībā uz šķidrajiem, kodīgajiem un oksidētājiem atkritumiem un attiecībā to, kā novērst virszemes ūdeņu nokļūšanu apglabātajos atkritumos, Rumānijā līdz norādītajiem datumiem nepiemēro šādām 23 esošajām iekārtām:

 

līdz 2007. gada 31. decembrim:

1.       S.C. BEGA UPSOM Ocna Mureş, Ocna Mureş, Alba apgabals

 

līdz 2008. gada 31. decembrim:

2.       S.C. TERMOELECTRICA SA - SE Doiceşti, Doiceşti, Dâmboviţa apgabals

3.       S.C. COMPLEXUL ENERGETIC ROVINARI SA, Cicani-Beterega, Gorj apgabals

4.       RAAN Dr.Tr.Severin - Sucursala ROMAG – TERMO, Drobeta-Turnu Severin, Mehedinti apgabals

 

līdz 2009. gada 31. decembrim:

5.       COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA - SE Craiova, Valea Mănăstirii, Dolj apgabals

6.       COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA - SE Işalniţa, Işalniţa II, Dolj apgabals

7.       COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA - SEIşalniţa, Işalniţa I, Dolj apgabals

8.       S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA - SE Paroşeni, Căprişoara, Hunedoara apgabals

9.       S.C. TERMICA SA Suceava, Suceava, Suceava apgabals

 


 

līdz 2010. gada 31. decembrim:

10.     S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA, Bejan, Hunedoara apgabals

11.     S.C. ALUM Tulcea, Tulcea, Tulcea apgabals

 

līdz 2011. gada 31. decembrim:

12.     S.C. UZINA TERMOELECTRICĂ GIURGIU SA, Giurgiu, Giurgiu apgabals

 

līdz 2012. gada 31. decembrim:

13.     CET Bacău, Furnicari – Bacău, Bacău

14.     S.C. COMPLEXUL ENERGETIC TURCENI, Valea Ceplea, Gorj apgabals

15.     S.C. COMPLEXUL ENERGETIC TURCENI, Valea Ceplea, Gorj apgabals

16.     S.C. UZINELE SODICE Govora, Govora, Vâlcea apgabals

17.     S.C. CET Govora SA, Govora, Vâlcea apgabals

 

līdz 2013. gada 31. decembrim:

18.     S.C. CET Arad, Arad, Arad apgabals

19.     S.C. ELECTROCENTRALE ORADEA SA, Sântaul Mic, Bihor apgabals

20.     S.C. ELECTROCENTRALE ORADEA SA, Sântaul Mic, Bihor apgabals

21.     S.C. ELECTROCENTRALE ORADEA SA, Sântaul Mic, Bihor apgabals

22.     CET II Iaşi, Holboca, Iaşi apgabals

23.     S.C. Uzina Electrică Zalău, Hereclean – Panic, Sălaj apgabals


 

Rumānija nodrošina to, ka šķidro atkritumu daudzumu, ko apglabā šajās 23 esošajās neatbilstīgajās iekārtās, pakāpeniski samazina saskaņā ar šādiem gada maksimāli pieļaujamiem daudzumiem:

 

–               līdz 2006. gada 31. decembrim: 11 286 000 tonnu;

–               līdz 2007. gada 31. decembrim: 11 286 000 tonnu;

–               līdz 2008. gada 31. decembrim: 11 120 000 tonnu;

–               līdz 2009. gada 31. decembrim: 7 753 000 tonnu;

–               līdz 2010. gada 31. decembrim: 4 803 000 tonnu;

–               līdz 2011. gada 31. decembrim: 3 492 000 tonnu;

–               līdz 2012. gada 31. decembrim: 3 478 000 tonnu;

–               līdz 2013. gada 31. decembrim: 520 000 tonnu.

 

c)       Atkāpjoties no Direktīvas 1999/31/EK 5. panta 3. punkta a) un b) apakšpunkta un I pielikuma 2. punkta otrā ievilkuma, kā arī neskarot minētās direktīvas 6. panta c) punkta ii) apakšpunktu un Direktīvu 75/442/EEK, prasības, kas noteiktas attiecībā uz šķidrajiem, kodīgajiem un oksidētājiem atkritumiem un attiecībā to, kā novērst virszemes ūdeņu nokļūšanu apglabātajos atkritumos, Rumānijā līdz norādītajiem datumiem nepiemēro šādiem 5 esošajiem atkritumu dīķiem:


 

līdz 2009. gada 31. decembrim:

1.       BĂIŢA Ştei, Fânaţe, Bihor apgabals

 

līdz 2010. gada 31. decembrim:

2.       TRANSGOLD Baia Mare, Aurul-Recea, Maramureş apgabals

3.       MINBUCOVINA Vatra Dornei, Ostra-Valea Straja, Suceava apgabals

 

līdz 2011. gada 31. decembrim:

4.       CUPRUMIN Abrud, Valea Şesei, Alba apgabals

5.       CUPRUMIN Abrud, Valea Ştefancei, Alba apgabals.

 

Rumānija nodrošina to, ka šķidro atkritumu daudzumu, ko apglabā šajos 5 esošajos neatbilstīgajos atkritumu dīķos, pakāpeniski samazina saskaņā ar šādiem gada maksimāli pieļaujamiem daudzumiem:

 

–               līdz 2006. gada 31. decembrim: 6 370 000 tonnu;

–               līdz 2007. gada 31. decembrim: 5 92 000 tonnu (no kurām 2 100 000 tonnu bīstamu atkritumu, 3 820 000 tonnu nebīstamu atkritumu);

–               līdz 2008. gada 31. decembrim: 4 720 000 tonnu (no kurām 2 100 000 tonnu bīstamu atkritumu, 2 620 000 tonnu nebīstamu atkritumu);


 

–               līdz 2009. gada 31. decembrim: 4 720 000 tonnu (no kurām 2 100 000 tonnu bīstamu atkritumu, 2 620 000 tonnu nebīstamu atkritumu);

–               līdz 2010. gada 31. decembrim: 4 640 000 tonnu (no kurām 2 100 000 tonnu bīstamu atkritumu, 2 540 000 tonnu nebīstamu atkritumu);

–               līdz 2011. gada 31. decembrim: 2 470 000 tonnu (viss apjoms nebīstami atkritumi).

 

d)      Atkāpjoties no Direktīvas 1999/31/EK 2. panta g) apakšpunkta otrā ievilkuma, kā arī neskarot Direktīvu 75/442/EEK un Direktīvu 91/689/EEK, pastāvīgas vietas, ko izmanto par pagaidu glabātuvēm Rumānijā saražotiem bīstamiem atkritumiem, Rumānijā līdz 2009. gada 31. decembrim netiks uzskatīta par atkritumu poligonu.

 

Sākot ar 2007. gada 30. jūniju, Rumānija līdz katra gada 30. jūnijam iesniedz Komisijai ziņojumu par direktīvas pakāpenisku īstenošanu un minēto starpposma mērķu ievērošanu.

 


 

4.       32002 L 0096: Eiropas Parlamenta un Padome Direktīva 2002/96/EK (2003. gada 27. janvāris) par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumiem (EEIA) (OV L 37, 13.2.2003., 24. lpp.), ko groza:

 

–               32003 L 0108: Eiropas Parlamenta un Padomes 8.12.2003. Direktīva 2003/108/EK (OV L 345, 31.12.2003., 106. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 2002/96/EK 5. panta 5. punkta un 7. panta 2. punkta, Rumānija nodrošina to, ka līdz 2008. gada 31. decembrim no privātām mājsaimniecībām gadā uz katru iedzīvotāju vidēji savāc vismaz četrus kilogramus šķirotus EEIA, kā arī sasniedz sastāvdaļu, materiālu un vielu reģenerācijas, atkārtotas izmantošanas un pārstrādes paredzēto apjomu.

 

C.      ŪDENS KVALITĀTE

 

1.       31983 L 0513: Padomes Direktīva 83/513/EEK (1983. gada 26. septembris) par robežvērtībām un kvalitātes mērķiem attiecībā uz kadmija emisijām (OV L 291, 24.10.1983., 1. lpp.), ko groza:

 

–        31991 L 0692: Padomes 23.12.1991. Direktīva 91/692/EEK (OV L 377, 31.12.1991., 48. lpp.).


 

31984 L 0156: Padomes Direktīva 84/156/EEK (1984. gada 8. marts) par robežvērtībām un kvalitātes mērķiem attiecībā uz dzīvsudraba emisiju nozarēs, kas nav sārmu metālu hlorīdu elektrolīze (OV L 74, 17.3.1984., 49. lpp.), ko groza:

 

–               31991 L 0692: Padomes 23.12.1991. Direktīva 91/692/EEK (OV L 377, 31.12.1991., 48. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 83/513/EEK 3. panta un I pielikuma un no Direktīvas 84/156/EEK 3. panta un I pielikuma, robežvērtības, kas attiecībā uz kadmija un dzīvsudraba emisiju ūdenī paredzētas 1. pantā Padomes Direktīvā 76/464/EEK par piesārņojumu, ko rada dažas bīstamas vielas, kuras novada Kopienas ūdens vidē [21], Rumānijā līdz 2009. gada 31. decembrim nepiemēro šādām rūpnieciskajām iekārtām:

 

ARIEŞMIN SA Baia de Arieş – Valea Sărtaş – Baia de Arieş – Alba apgabals

ARIEŞMIN SA Baia de Arieş – ape de min㠖 Baia de Arieş – Alba apgabals

EM TURŢ – Turţ – Satu Mare apgabals

SM BAIA BORŞA - evacuare ape de mină Gura Băii – Borşa – Maramureş apgabals

SM BAIA BORŞA - evacuare ape de mină Burloaia – Borşa – Maramureş apgabals

SM BAIA BORŞA -evacuare Colbu-Toroioaga – Borşa – Maramureş apgabals

EM BAIA SPRIE – Baia Sprie – Maramureş apgabals


 

EM CAVNIC – Cavnic – Maramureş apgabals

EM BĂIUŢ – Băiuţ – Maramureş apgabals

S.C. Romplumb SA BAIA MARE-evacuare în canal de.transport – Baia Mare – Maramureş apgabals

SUCURSALA MINIERĂ BAIA MARE-flotaţie centrală - Baia Mare – Maramureş apgabals

SM BAIA BORŞA - evacuare ape flotatie - Borşa – Maramureş apgabals

Romarm Tohan Zărneşti – Zărneşti – Braşov apgabals

S.C. Viromet SA Victoria – Victoria – Braşov apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 1 – Slatina – Olt apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 2 - Slatina – Olt apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 3 - Slatina – Olt apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 4 - Slatina – Olt apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 5 - Slatina – Olt apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 6 - Slatina – Olt apgabals

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 7 - Slatina – Olt apgabals

S.C. GECSAT Târnăveni – Târnăveni – Mureş apgabals

SGDP BAIA BORŞA - Borşa – Maramureş apgabals

SPGC SEINI – Seini – Maramureş apgabals

S.C. VITAL BAIA MARE-evacuare staţie - Baia Mare – Maramureş apgabals

S.C. IMI SA BAIA MARE-evacuare staţie mina Ilba - Baia Mare – Maramureş apgabals

S.C. WEST CONSTRUCT MINA SOCEA – Valea Socea – Maramureş apgabals

 


 

2.       31984 L 0491: Padomes Direktīva 84/491/EEK (1984. gada 9. oktobris) par robežvērtībām un kvalitātes mērķiem attiecībā uz heksahlorcikloheksāna emisijām (OV L 274, 17.10.1984., 11. lpp.), ko groza:

 

-               31991 L 0692: Padomes 23.12.1991. Direktīva 91/692/EEK (OV L 377, 31.12.1991., 48. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 84/491/EEK 3. panta un I pielikuma, robežvērtības, kas attiecībā uz lindāna emisiju ūdenī paredzētas 1. pantā Padomes Direktīvā 76/464/EEK (1976. gada 4. maijs) par piesārņojumu, ko rada dažas bīstamas vielas, kuras novada Kopienas ūdens vidē [22], Rumānijā līdz 2009. gada 31. decembrim nepiemēro šādām rūpnieciskajām iekārtām:

 

S.C. Sinteza SA Oradea – Oradea – Bihor apgabals

S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea – Râmnicu Vâlcea– Vâlcea apgabals

S.C. CHIMCOMPLEX SA Borzeşti – Borzeşti – Bacău apgabals

 

3.       31986 L 0280: Padomes Direktīva 86/280/EEK (1986. gada 12. jūnijs) par emisiju robežvērtībām un kvalitātes mērķiem attiecībā uz dažām bīstamām vielām, kas iekļautas Direktīvas 76/464/EEK pielikuma I sarakstā (OV L 181, 4.7.1986., 16. lpp.), ko groza:

 

-               31991 L 0692: Padomes 23.12.1991. Direktīva 91/692/EEK (OV L 377, 31.12.1991., 48. lpp.).


 

Atkāpjoties no Direktīvas 86/280/EEK 3. panta un I pielikuma, robežvērtības, kas attiecībā uz heksahlorobenzēna, heksahlorbutadiēna, 1,2 - dihloretāna (EDC), trihloretilēna (TRI) un trihlorbenzola (TCB) emisiju ūdenī paredzētas 1. pantā Direktīvā 76/464/EEK (1976. gada 4. maijs) par piesārņojumu, ko rada dažas bīstamas vielas, kuras novada Kopienas ūdens vidē [23], Rumānijā līdz 2009. gada 31. decembrim nepiemēro šādām rūpnieciskajām iekārtām:

 

S.C. NUTRISAM SATU MARE- Ferma MOFTIN– Satu Mare – Satu Mare apgabals

S.C. MARLIN SA ULMENI – Ulmeni – Maramureş apgabals

S.C. PROMET – Satu Mare – Maramureş apgabals

ARDUDANA ARDUD – Ardud - Maramureş apgabals

SM BAIA BORŞA - evacuare ape de mină Gura Băii – Borşa – Maramureş apgabals

SM BAIA BORŞA -evacuare Colbu-Toroioaga - Borşa – Maramureş apgabals

ERS CUG CLUJ - evacuare 3 –Cluj –Napoca – Cluj apgabals

S.C. ARMĂTURA CLUJ – 6 evacuări directe - Cluj-Napoca – Cluj apgabals

SUCURSALA MINIERĂ BAIA MARE-flotatie central㠖 Baia Mare – Maramureş apgabals

S.C. OLTCHIM SA – Râmnicu Vâlcea – Vâlcea apgabals

S.C. CHIMCOMPLEX SA Borzeşti -M 1 – Borzeşti – Bacău apgabals

 


 

S.C. Electrocarbon SA Slatina - R 2 – Slatina – Olt apgabals

S.C. TERAPIA CLUJ - evacuare staţie 3 + staţie 2 - Cluj-Napoca – Cluj apgabals

S.C. PHOENIX ROMÂNIA CAREI – Carei – Satu Mare apgabals

S.C. SILVANIA ZALĂU – Zalău – Sălaj apgabals

SNP PETROM SA - ARPECHIM Piteşti – Piteşti – Argeş apgabals

S.C. TEHNOFRIG CLUJ - evacuare 1 - Cluj-Napoca – Cluj apgabals

RBG ELCOND ZALĂU - Zalău – Sălaj apgabals

S.C. MUCART CLUJ - Cluj-Napoca – Cluj apgabals

S.C. CELHART DONARIS SA Brăila – Brăila – Brăila apgabals

STRATUS MOB SA Blaj – Blaj – Alba apgabals

 

4.       31991 L 0271: Padomes Direktīva 91/271/EEK (1991. gada 21. maijs) par komunālo notekūdeņu attīrīšanu (OV L 135, 30.5.1991., 40. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

-               32003 R 1882: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.9.2003. Regula (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

 


 

Atkāpjoties no Direktīvas 91/271/EEK 3., 4. panta un 5. panta 2. punkta, Rumānijā līdz 2015. gada 31. decembrim pilnībā nepiemēro prasības attiecībā uz komunālo notekūdeņu kanalizācijas sistēmām un attīrīšanu, ievērojot šādus starpposma mērķus:

 

–        attiecībā uz aglomerācijām, kuru iedzīvotāju skaits ir 10 000 vai vairāk, atbilstību direktīvas 3. panta noteikumiem nodrošina līdz 2013. gada 31. decembrim;

 

–        attiecībā uz aglomerācijām, kuru iedzīvotāju skaits ir 10 000 vai vairāk, atbilstību direktīvas 5. panta 2. punkta noteikumiem nodrošina līdz 2015. gada 31. decembrim.

 

Rumānija nodrošina pakāpenisku 3. panta kanalizācijas sistēmu pieaugumu saskaņā ar šādām minimālajām vispārējā iedzīvotāju skaita ekvivalenta likmēm:

 

–        61 % līdz 2010. gada 31. decembrim,

–        69 % līdz 2013. gada 31. decembrim,

–        80 % līdz 2015. gada 31. decembrim.

 

Rumānija nodrošina pakāpenisku 4. panta un 5. panta 2. punkta komunālo notekūdeņu attīrīšanas pieaugumu saskaņā ar šādām minimālajām vispārējā iedzīvotāju skaita ekvivalenta likmēm:

 

–        51 % līdz 2010. gada 31. decembrim,

–        61 % līdz 2013. gada 31. decembrim,

–        77 % līdz 2015. gada 31. decembrim.


 

5.       31998 L 0083: Padomes Direktīva 98/83/EK (1998. gada 3. novembris) par dzeramā ūdens kvalitāti (OV L 330, 5.12.1998., 32. lpp.), ko groza:

 

-               32003 R 1882: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.9.2003. Regula (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 98/83/EK 5. panta 2. punkta un 8. panta, kā arī no I pielikuma B un C daļas, vērtības, kas noteiktas turpmāk norādītajiem parametriem, Rumānijā nepiemēro pilnībā saskaņā ar šādiem nosacījumiem:

 

-               attiecībā uz oksidēšanas spēju - līdz 2010. gada 31. decembrim aglomerācijās ar mazāk nekā 10 000 iedzīvotājiem;

 

-               attiecībā uz oksidēšanās spēju un duļķainību - līdz 2010. gada 31. decembrim aglomerācijās ar 10 000 - 100 000 iedzīvotājiem;

 

-               attiecībā uz oksidēšanās spēju, amoniju, alumīniju, pesticīdiem un mangānu - līdz 2010. gada 31. decembrim aglomerācijās ar vairāk nekā 100 000 iedzīvotājiem;


 

-               attiecībā uz amoniju, nitrātiem, duļķainību, alumīniju, dzelzi, svinu un pesticīdiem - līdz 2015. gada 31. decembrim aglomerācijās ar mazāk nekā 10 000 iedzīvotājiem;

 

-               attiecībā uz amoniju, nitrātiem, alumīniju, dzelzi, svinu, kadmiju, pesticīdiem un mangānu - līdz 2015. gada 31. decembrim aglomerācijās ar 10 000 - 100 000 iedzīvotājiem.

 

Rumānija nodrošina atbilstību direktīvas prasībām saskaņā ar turpmāk tabulā noteiktajiem starpposma mērķiem:

 

Apdzīvotās vietas, kur atbilstību nodrošina līdz 2006. gada 31. decembrim

 

Saistītais iedzīvotāju skaits

Apdzīvotu vietu skaits

Oksidēšanās spēja

%

Amonijs

%

Nitrāti

%

Duļķainība

%

Alumīnijs

%

Dzelzs

%

Kadmijs

Svins

%

Pesticīdi

%

Mangāns

%

<10 000

1 774

98,4

99

95,3

99,3

99,7

99,2

99,9

99,9

100

10 000 -

100 000

111

73

59,5

93,7

87

83,8

78,4

98,2

93,4

96,4

100 001 -

200 000

14

85,7

92,9

100

100

92,9

100

100

78,6

92,9

>200 000

9

77,8

100

100

100

88,9

88,9

100

88,9

88,9

KOPĀ

1908

96,7

96,7

95,2

98,64

98,64

97,9

99,8

99,4

99,7

 


 

Apdzīvotas vietas, kur atbilstību nodrošinalīdz 2010. gada beigām

 

Saistītais iedzīvotāju skaits

Apdzīvotu vietu skaits

Oksidēšanās spēja

%

Amonijs

%

Nitrāti

%

Duļķainība

%

Alumīnijs

%

Dzelzs

%

Kadmijs

Svins

%

Pesticīdi

%

Mangāns

%

<10 000

1 774

100

99,5

97,7

99,7

99,7

99,3

99,9

99,9

100

10 000 -

100 000

111

100

80,2

97,3

100

94,6

90

98,2

96,4

96,4

100 001 -

200 000

14

100

100

100

100

100

100

100

100

100

>200 000

9

100

100

100

100

100

100

100

100

100

KOPĀ

1908

100

98,32

97,7

99,7

99,4

98,7

99,8

99,7

99,7

 

Šī atkāpe neattiecas uz dzeramo ūdeni izmantošanai pārtikas rūpniecībā.

 

D.      RŪPNIECISKĀ PIESĀRŅOJUMA KONTROLE UN RISKA PĀRVALDĪBA

 

1.       31996 L 0061: Padomes Direktīva 96/61/EK (1996. gada 24. septembris) par piesārņojuma integrētu novēršanu un kontroli (OV L 257, 10.10.1996., 26. lpp.), kurā jaunākos grozījumus izdara:

 

–               32003 R 1882: Eiropas Parlamenta un Padomes 29.9.2003. Regula (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).


 

Atkāpjoties no Direktīvas 96/61/EK 5. panta 1. punkta un tiktāl, ciktāl tas saistīts ar pienākumu ekspluatēt iekārtas atbilstīgi emisijas robežvērtībām, līdzvērtīgiem parametriem vai tehniskajiem rādītājiem, ko nodrošina labākie pieejamie tehniskie paņēmieni, kā paredzēts minētās direktīvas 9. panta 3. un 4. punktā, prasības, kas noteiktas atļauju piešķiršanai esošajām iekārtām, Rumānijā līdz norādītajiem datumiem nepiemēro šādām iekārtām:

 

līdz 2008. gada 31. decembrim:

1.             S.C. CARBID FOX SA Târnăveni (pamatdarbība 4.2.)

2.             S.C. AVICOLA SA Ferma Gârleni - Bacău (pamatdarbība 6.6. a)

3.             S.C. EXPERT 2001 IMPEX SRL Bistriţa-Năsăud (pamatdarbība 6.6.)

 

līdz 2009. gada 31. decembrim:

4.             S.C. UCM Reşiţa-Caraş Severin (pamatdarbība 2.2.)

5.             S.C. SICERAM SA Mureş (pamatdarbība 3.5.)

6.             S.C. BEGA UPSOM SA Alba (pamatdarbība 4.2.)

7.             S.C. CELROM SA Mehedinţi (pamatdarbība 6.1.)

8.             S.C. COMCEH SA Călăraşi-Călăraşi (pamatdarbība 6.1. b)

9.             S.C. ECOPAPER SA Zărneşti-Braşov (pamatdarbība 6.1. b)

10.         S.C. RIFIL SA Neamţ (pamatdarbība 6.2)

11.         S.C. AVICOLA SA Ferma Războieni-Iaşi (pamatdarbība 6.6. a)

12.         S.C. AVIMAR SA Maramureş (pamatdarbība 6.6. a)


 

13.         S.C. AVICOLA SA Iaşi-Ferma Leţcani–Iaşi (pamatdarbība 6.6. a)

14.         COMBINATUL AGROINDUSTRIAL Curtici-Arad (pamatdarbība 6.6. b)

15.         S.C. AVICOLA SA Slobozia Ferma Bora- Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. a)

16.         S.C. SUINTEST Oarja SA– Argeş (pamatdarbība 6.6. b, c)

17.         S.C. AVICOLA SA Slobozia Ferma Andrăşeşti-Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. a)

18.         S.C. AVICOLA SA Slobozia Ferma Perieţi-Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. a)

19.         S.C. AVICOLA SA Slobozia-Ferma Gheorghe Doja- Ialomiţa (pamatdarbība 6.6.)

 

līdz 2010. gada 31. decembrim:

20.         S.C. ROMPLUMB SA Maramureş (pamatdarbība 2.5.)

21.         S.C. ROMRADIATOARE SA Braşov (pamatdarbība 2.5. b)

22.         S.C. ELECTROMONTAJ SA Bucureşti (pamatdarbība 2.6.)

23.         HOLCIM (Romania) –Ciment Câmpulung Argeş (pamatdarbība 3.1.)

24.         S.C. ETERMED SA Medgidia – Constanţa (pamatdarbība 3.2.)

25.         S.C. CONGIPS SA (Azbest) Bihor (pamatdarbība 3.2.)

26.         S.C. HELIOS SA Aştileu -Bihor (pamatdarbība 3.5.)

27.         S.C. SOFERT SA Bacău (pamatdarbība 4.3., 4.2. b)

28.         S.C. CHIMOPAR SA Bucureşti (pamatdarbība 4.1.)

29.         S.C. ANTIBIOTICE SA Iaşi (pamatdarbība 4.5.)

30.         S.C. ROMPETROL PETROCHEMICALS SRL Constanţa (pamatdarbība 4.1.)

31.         S.C. LETEA SA Bacău (pamatdarbība 6.1. a)

32.         S.C. ZAHAR Corabia SA-Olt (pamatdarbība 6.4. b)


 

33.         S.C. TARGO SRL Timiş (pamatdarbība 6.4.)

34.         S.C. SUINPROD Roman- Neamţ (pamatdarbība 6.6. b)

35.         S.C. LUCA SUINPROD SA Codlea - Braşov (pamatdarbība 6.6. b)

36.         S.C. AVICOLA Costeşti Argeş-Argeş (pamatdarbība 6.6. b)

37.         S.C. AVICOLA SA Platou Avicol Brad - Bacău (pamatdarbība 6.6. a)

38.         S.C. AT GRUP PROD IMPEX SRL Olt (pamatdarbība 6.6. a)

39.         S.C. AVICOLA SA Ferma Gherăieşti–Bacău (pamatdarbība 6.6. a)

40.         S.C. CARNIPROD SRL Tulcea –Tulcea (pamatdarbība 6.6. b)

41.         S.C. PIGCOM SA Satu Nou-Tulcea (pamatdarbība 6.6. b)

42.         S.C. AGROPROD IANCU SRL Urziceni- Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. b)

43.         S.C. CRUCIANI IMPEX SRL Deduleşti-Brăila (pamatdarbība 6.6.)

44.         S.C. AGROFLIP Bonţida - Cluj (pamatdarbība 6.6. b, c)

45.         S.C. AVICOLA SA Slobozia Ferma Amara– Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. a)

46.         S.C. ISOVOLTA GROUP SA Bucureşti (pamatdarbība 6.7.)

47.         S.C. SAMOBIL SA Satu Mare (pamatdarbība 6.7.)

48.         S.C. ELECTROCARBON SA Slatina-Olt (pamatdarbība 6.8.)

49.         S.C. TRANSGOLD SA Baia Mare- Maramureş (pamatdarbība 2.5.)

 

līdz 2011. gada 31. decembrim:

50.         S.C. ORGANE DE ASAMBLARE SA Braşov (pamatdarbība 2.6.)

51.         HEIDELBERG CEMENT - Fieni Cement Dâmboviţa (pamatdarbība 3.1.)

52.         CARMEUSE România SA Argeş (pamatdarbība 3.1.)

 


 

53.         S.C. RESIAL SA Alba (pamatdarbība 3.5.)

54.         SOCIETATEA NATIONALĂ A PETROLULUI PETROM SA Sucursala Craiova, Combinatul Doljchim-Dolj (pamatdarbība 4.2., 4.1.)

55.         S.C. USG SA Vâlcea (pamatdarbība 4.2. d)

56.         S.C. ULTEX SA Ţăndărei-Ialomiţa (pamatdarbība 6.4. b)

57.         S.C. CARMOLIMP SRL Viştea de Sus - Sibiu (pamatdarbība 6.6. b)

58.         S.C. AVICOLA Buftea - Ilfov (pamatdarbība 6.6. a)

59.         S.C. AVICOLA SA Ferma Hemeiuş-Bacău (pamatdarbība 6.6. a)

60.         S.C. SUINPROD SA Zimnicea – Ferma Zimnicea-Teleorman (pamatdarbība 6.6. b)

61.         S.C. SUINPROD SA Bilciureşti - Dâmboviţa (pamatdarbība 6.6.)

62.         S.C. COMPLEXUL DE PORCI Brăila SA Baldovineşti -Brăila (pamatdarbība 6.6. b)

63.         S.C. COMPLEXUL DE PORCI Brăila SA Baldovineşti -Brăila (pamatdarbība 6.6. b)

64.         S.C. AT GRUP PROD IMPEX SRL - Teleorman (pamatdarbība 6.6. a)

65.         S.C. KING HAUSE ROM Cornetu SRL Filiala Mavrodin – Teleorman (pamatdarbība 6.6. a)

66.         S.C. AVIKAF PROD IMPEX SRL Teleorman (pamatdarbība 6.6. a)

67.         S.C. SUINPROD SA Zimnicea - Ferma Dracea - Teleorman (pamatdarbība 6.6. b)

68.         S.C. ROMCIP Salcia – Teleorman (pamatdarbība 6.6. b)

69.         S.C. AVIPUTNA SA Goleşti - Vrancea (pamatdarbība 6.6. a)

70.         S.C. NUTRICOM SA Olteniţa – Călăraşi (pamatdarbība 6.6. b)

71.         S.C. PIGALEX SA Alexandria – Teleorman (pamatdarbība 6.6. b)

72.         S.C. PIC ROMANIA SRL Vasilaţi - Călăraşi (pamatdarbība 6.6. c)

73.         S.C. SUINTEST SA Fierbinţi -Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. b)

74.         S.C. AGRIVAS SRL Vaslui (pamatdarbība 6.6. a)

75.         S.C. AVICOLA Buftea SA Punct de lucru Turnu Măgurele - Teleorman (pamatdarbība 6.6. a)

76.         S.C. C+C SA Reşiţa (pamatdarbība 6.6. b)


 

līdz 2012. gada 31. decembrim:

77.         SNP PETROM SA Sucursala ARPECHIM Piteşti-Argeş (darbības 1.2., 4.1.)

78.         S.C. ROMPETROL Rafinare SA Constanţa (darbība 1.2.)

79.         COMBINATUL DE OTELURI SPECIALE Târgovişte-Dâmboviţa (pamatdarbība 2.2., 2.3.)

80.         S.C. COMBINATUL DE UTILAJ GREU SA Cluj (pamatdarbība 2.2., 2.3. b)

81.         S.C. IAIFO Zalău-Sălaj (pamatdarbība 2.3. b, 2.4.)

82.         S.C. ALTUR SA Olt (pamatdarbība 2.5.)

83.         CNCAF MINVEST SA DEVA Filiala DEVAMIN SA Deva, Exploatarea minieră Deva-Hunedoara (pamatdarbība 2.5.)

84.         S.C. MONDIAL SA Lugoj- Timiş (pamatdarbība 3.5.)

85.         S.C. MACOFIL SA Târgu Jiu-Gorj (pamatdarbība 3.5.)

86.         S.C. Ceramica SA Iaşi (pamatdarbība 3.5.)

87.         S.C. FIBREXNYLON SA Neamţ (pamatdarbība 4.1. b, d; 4.2. b; 4.3.)

88.         S.C. CHIMCOMPLEX SA Borzeşti –Bacău (pamatdarbība 4.1. a, b, c, d, f; 4.2. b, c, d; 4.4.)

89.         S.C. PEHART SA Petreşti - Alba (pamatdarbība 6.1. b)

90.         S.C. TABACO-CAMPOFRIO SA Tulcea (pamatdarbība 6.4. a)

91.         S.C. AVICOLA SA Slobozia Ferma Ion Ghica- Ialomiţa (pamatdarbība 6.6. a)

92.         S.C. AVICOLA SA Platou Avicol Aviasan - Bacău (pamatdarbība 6.6. a)

93.         S.C. ITAL TRUST Racoviţă SA– Sibiu (pamatdarbība 6.6. b)

94.         S.C. COMTIM GROUP SRL Ferma Parţa - Timiş (pamatdarbība 6.6. b)

95.         S.C. COMTIM GROUP SRL Ferma Pădureni - Timiş (pamatdarbība 6.6. b)

96.         S.C. COMTIM GROUP SRL Ferma Peciu Nou- Timiş (pamatdarbība 6.6. b)

97.         S.C. COMTIM GROUP SRL Ferma Periam- Timiş (pamatdarbība 6.6. b)

98.         S.C. COMTIM GROUP SRL Ferma Ciacova- Timiş (pamatdarbība 6.6. b)

99.         S.C. AVICOLA LUMINA SA - Constanţa (pamatdarbība 6.6. a)

 


 

līdz 2013. gada 31. decembrim:

100.     S.C. UNIO SA Satu Mare (pamatdarbība 2.3. b)

101.     S.C. ARTROM SA Slatina – Olt (pamatdarbība 2.3. b, 2.6.)

102.     S.C. IAR SA Braşov (pamatdarbība 2.6.)

103.     S.C. ARIO SA Bistriţa Năsăud (pamatdarbība 2.4.)

104.     S.C. LAFARGE ROMCIM SA Medgidia - Constanţa (pamatdarbība 3.1.)

105.     S.C. CARS SA Târnăveni - Mureş (pamatdarbība 3.5.)

106.     S.C. CASIROM SA Cluj (pamatdarbība 3.5.)

107.     S.C. TURNU SA Turnu Măgurele – Teleorman (pamatdarbība 4.3., 4.2. b)

108.     S.C. COMBINATUL DE ÎNGRĂŞĂMINTE CHIMICE SA Năvodari – Constanţa (pamatdarbība 4.3.)

109.     S.C. AMBRO Suceava SA - Suceava (pamatdarbība 6.1. a, b)

110.     S.C. ROMSUIN TEST Periş SA - Ilfov (pamatdarbība 6.6. a)

111.     S.C. NUTRICOD Codlea Sucursala Sfântu Gheorghe - Covasna (pamatdarbība 6.6. b)

112.     S.C. HADITON GRUP SRL Argeş (pamatdarbība 6.6. a)


 

līdz 2014. gada 31. decembrim:

113.     S.C. PETROM SA Rafinăria PETROBRAZI - Prahova (darbība 1.2.)

114.     S.C. RAFINĂRIA ASTRA ROMÂNĂ SA Ploieşti - Prahova (darbība 1.2.)

115.     S.C. ROMPETROL Rafinăria VEGA - Prahova (darbība 1.2.)

116.     S.C. PETROTEL LUKOIL SA - Prahova (darbība 1.2.)

117.     S.C. ISPAT SIDEX SA Galaţi (pamatdarbība 2.2., 2.3.)

118.     S.C. SIDERURGICA SA Hunedoara (pamatdarbība 2.2., 2.3.)

119.     S.C. KVAERNER IMGB SA Bucureşti (pamatdarbība 2.4.)

120.     S.C. SOMETRA SA Copşa Mică - Sibiu (pamatdarbība 2.5. a, 2.5. b, 2.1., 2.4.)

121.     S.C. FERAL SRL Tulcea (pamatdarbība 2.5. a)

122.     S.C. METALURGICA SA Aiud - Alba (pamatdarbība 2.4., 2.3. b)

123.     S.C. NEFERAL SA Ilfov (pamatdarbība 2.5. b)

124.     S.C. INDUSTRIA SÂRMEI SA Câmpia Turzii-Cluj (pamatdarbība 2.2., 2.3., 2.6.)

125.     S.C. METALURGICA SA Vlahita-Harghita (pamatdarbība 2.5. b)

126.     S.C. UPETROM 1 Mai SA Prahova (pamatdarbība 2.2.)

127.     S.C. LAMINORUL SA Brăila (pamatdarbība 2.3.)

128.     S.C. AVERSA SA Bucureşti (pamatdarbība 2.4.)

129.     S.C. FORMA SA Botoşani (pamatdarbība 2.3.)

130.     S.C. ISPAT TEPRO SA Iaşi (pamatdarbība 2.3. c)

131.     S.C. URBIS Armături Sanitare SA- Bucureşti (pamatdarbība 2.6.)

132.     S.C. BALANŢA SA Sibiu (pamatdarbība 2.6.)

133.     S.C. COMMET SA Galaţi (pamatdarbība 2.6.)


 

134.     CNACF MINVEST SA Deva Filiala "DEVAMIN" Exploatarea minieră Veţel Hunedoara (pamatdarbība 2.5.)

135.     S.C. MOLDOMIN SA Moldova Nouă-Caraş Severin (pamatdarbība 2.5.)

136.     S.C. FIROS SA Bucureşti (pamatdarbība 3.3.)

137.     S.C. SINTER-REF SA Azuga-Prahova (pamatdarbība 3.5.)

138.     S.C. PRES.C.OM Braşov SA- Braşov (pamatdarbība 3.1.)

139.     S.C. MELANA IV SA Neamţ (darbība 4.1.)

140.     S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea-Vâlcea (pamatdarbība 4.1., 4.2., 4.3.)

141.     S.C. AMONIL SA Slobozia – Ialomiţa (pamatdarbība 4.3., 4,2.)

142.     CAROM SA Bacău (pamatdarbība 4.1. a, b, i)

143.     AZOCHIM SA Săvineşti-Neamţ (pamatdarbība 4.2.)

144.     S.C. UZINA DE PRODUSE SPECIALE Făgăraş SA Braşov (pamatdarbība 4.6.)

145.     S.C. SINTEZA SA Oradea- Bihor (pamatdarbība 4.1. g, 4.2. b, e, 4.4.)

146.     S.C. CHIMPROD SA Bihor (pamatdarbība 4.1. b, 4.5.)

147.     S.C. AZUR SA Timişoara-Timiş (pamatdarbība 4.1.)

148.     S.C. PUROLITE SA Victoria – Braşov (pamatdarbība 4.1. d, h)

149.     S.C. CELHART DONARIS SA Brăila (pamatdarbība 6.1.)

150.     S.C. VRANCART SA Adjud-Vrancea (pamatdarbība 6.1. b)

151.     S.C. PIM SA Sibiu (pamatdarbība 6.3.)

152.     S.C. DANUBIANA Roman SA Neamţ (pamatdarbība 6.4. b)

153.     S.C. ZAHĂRUL Românesc SA Ţăndărei –Ialomiţa (pamatdarbība 6.4. b)

154.     S.C. VAS.C.AR SA Vaslui (pamatdarbība 6.4. a)

155.     S.C. MULTIVITA SA Negru Voda - Constanţa (pamatdarbība 6.5.)

 


 

156.     S.C. SUINPROD SA Prahova (pamatdarbība 6.6. a)

157.     S.C. AVICOLA SA Ferma Şerbăneşti-Bacău (pamatdarbība 6.6. a)

158.     S.C. AVICOLA BUCUREŞTI SA Punct de lucru CSHD Mihăileşti (pamatdarbība 6.6. a)

159.     S.C. SUINPROD SA Bumbeşti Jiu -Gorj (pamatdarbība 6.6. a)

160.     S.C. SIBAVIS SA Sibiu –Sibiu (pamatdarbība 6.6. a)

161.     S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea Ferma 1 Frănceşti -Vâlcea (pamatdarbība 6.6. a)

162.     S.C. AVIA AGROBANAT SRL Bocşa –Reşiţa (pamatdarbība 6.6. a)

163.     S.C. AVICOLA Găieşti SA - Dâmboviţa (pamatdarbība 6.6. a)

164.     S.C. VENTURELLI PROD SRL Sibiu (pamatdarbība 6.6. b)

165.     S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea Ferma Budeşti – Vâlcea (pamatdarbība 6.6. a)

166.     S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea Ferma Băbeni Mihăieşti-Vâlcea (pamatdarbība 6.6. a)

167.     S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea Ferma 2 Frănceşti -Vâlcea (pamatdarbība 6.6. a)

168.     S.C. OLTCHIM SA Râmnicu Vâlcea Ferma Băbeni-Vâlcea (pamatdarbība 6.6. a)

169.     S.C. AVICOLA Bucureşti SA Sucursala Cluj-Sălişte-Cluj (pamatdarbība 6.6. a)

170.     S.C. AVICOLA Bucureşti SA Sucursala CSHD Codlea-Braşov (pamatdarbība 6.6. a)

171.     S.C. Cereal Prod SA - Galaţi (pamatdarbība 6.6. a)

172.     S.C. AVICOLA Mangalia SA Constanţa (pamatdarbība 6.6. a)

173.     S.C. AVICOLA SA Constanţa - Constanţa (pamatdarbība 6.6. a)

174.     S.C. AVICOLA BUCUREŞTI SA Punct de lucru Butimanu- Dâmboviţa (pamatdarbība 6.6. a)

175.     S.C. EUROPIG SA Poiana Mărului - Braşov (pamatdarbība 6.6. b)

176.     S.C. SUINPROD SA Leţ – Covasna (pamatdarbība 6.6. b)

 


 

177.     S.C. AVICOLA Şiviţa SA Galaţi (pamatdarbība 6.6. a)

178.     S.C. COLLINI SRL Bocşa –Reşiţa (pamatdarbība 6.6. b)

179.     S.C. AGROSAS SRL Timişoara-Timiş (pamatdarbība 6.6. b, c)

180.     S.C. FLAVOIA SRL Platforma Hereclean- Sălaj (pamatdarbība 6.6. a)

181.     S.C. ELSID SA Titu – Dâmboviţa (pamatdarbība 6.8.)

 

līdz 2015. gada 31. decembrim:

182.     S.C. RAFINĂRIA STEAUA ROMÂNĂ SA Câmpina - Prahova (darbība 1.2.)

183.     S.C. TRACTORUL UTB SA Braşov (pamatdarbība 2.3. b, 2.4., 2.6., 6.7.)

184.     S.C. ISPAT Petrotub SA Neamţ (pamatdarbība 2.3., 6.7.)

185.     S.C. ARO SA Argeş (pamatdarbība 2.3. b, 2.6.)

186.     S.C. STIMET SA Sighişoara –Mureş (pamatdarbība 3.3.)

187.     S.C. BEGA REAL SA Pleşa - Prahova (pamatdarbība 3.5.)

188.     S.C. AZOMUREŞ SA Târgu Mureş-Mureş (pamatdarbība 4.2. 4.3.)

189.     S.C. COLOROM SA Codlea- Braşov (pamatdarbība 4.1. j)

190.     S.C. SOMEŞ SA Dej - Cluj (pamatdarbība 6.1. a, b)

191.     S.C. OMNIMPEX Hârtia SA Buşteni - Prahova (pamatdarbība 6.1. b)

192.     S.C. PERGODUR Internaţional SA Neamţ (pamatdarbība 6.1. b)

193.     S.C. PROTAN SA - Popeşti Leordeni-Ilfov (pamatdarbība 6.5.)

194.     S.C. PROTAN SA Bucureşti Sucursala Codlea- Braşov (pamatdarbība 6.5.)

195.     S.C. PROTAN SA-Cluj (pamatdarbība 6.5.)

 


 

Pilnībā saskaņotas atļaujas minētajām iekārtām izsniedz līdz 2007. gada 30. oktobrim, ietverot individuāli saistošus grafikus pilnīgas atbilstības nodrošināšanai. Šīs atļaujas nodrošina to, ka līdz 2007. gada 30. oktobrim tiek panākta atbilstība vispārējiem principiem, kas attiecas uz iekārtu ekspluatētāju pamatpienākumiem, kā noteikts direktīvas 3. pantā.

 

2.       32000 L 0076: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2000/76/EK (2000. gada 4. decembris) par atkritumu sadedzināšanu (OV L 332, 28.12.2000., 91. lpp.).

 

Atkāpjoties no Direktīvas 2000/76/EK 6. panta, 7. panta 1. punkta un 11. panta, emisijas robežvērtības un prasības attiecībā uz mērījumiem Rumānijā līdz 2007. gada 31. decembrim nepiemēro 52 medicīnas atkritumu sadedzināšanas iekārtām un līdz 2008. gada 31. decembrim - 58 medicīnas atkritumu sadedzināšanas iekārtām.

 

No 2007. gada 30. marta Rumānija līdz katra gada pirmā trimestra beigām iesniedz Komisijai ziņojumu par neatbilstīgo bīstamu atkritumu termiskās apstrādes iekārtu slēgšanu un par iepriekšējā gadā apstrādāto medicīnas atkritumu daudzumu.

 


 

3.       32001 L 0080: Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2001/80/EK (2001. gada 23. oktobris) par ierobežojumiem attiecībā uz dažu piesārņojošo vielu emisiju gaisā no lielām sadedzināšanas iekārtām (OV L 309, 27.11.2001., 1. lpp.), ko groza:

 

–        12003 T: Akts par pievienošanās nosacījumiem un Līgumu pielāgojumiem - Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas pievienošanās (OV L 236, 23.9.2003., 33. lpp.).

 

a)       Atkāpjoties no Direktīvas 2001/80/EK 4. panta 3. punkta, kā arī no III un IV pielikuma A daļas, emisijas robežvērtības, kas noteiktas sēra dioksīdam, Rumānijā līdz norādīto termiņu beigām nepiemēro šādām iekārtām:

 

līdz 2008. gada 31. decembrim:

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 1, 4 apkures katli x 264 MWth

 

līdz 2009. gada 31. decembrim:

S.C. TERMOELECTRICA SE DOICEŞTI Nr. 1, 1 tvaika katls x 470 MWth


 

līdz 2010. gada 31. decembrim:

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA S.E. CRAIOVA II – 1, 2 katli x 396,5 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC TURCENI SA Nr. 2, 2 apkures katli x 789 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC TURCENI SA Nr. 3, 2 apkures katli x 789 MWth

S.C. TERMOELECTRICA SE PAROŞENI Nr. 2, 1 tvaika katls Benson x 467 MWth + 1 karsta ūdens katls x 120 MWth

RAAN, BRANCH ROMAG TERMO Nr. 2, 3 katli x 330 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 7, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

 

līdz 2011. gada 31. decembrim:

CET ARAD Nr. 2, 2 industriālie tvaika katli x 80 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA S.E. CRAIOVA II – 2, 2 CAF x 116 MWth + 2 x CR 68 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC ROVINARI SA Nr. 2, 2 tvaika katli x 879 MWth

S.C. TERMOELECTRICA GIURGIU Nr. 1, 3 enerģētiskie tvaika katli x 285 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 2, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C. PETROTEL-LUKOIL SA Nr. 1, 2 DAV3 + HPM 1 x 45 MWth + 14,7 MWth + 11,4 MWth

S.C. PETROTEL-LUKOIL SA Nr. 2, 3 tehnoloģiskie tvaika katli x 105,5 MWth

S.C. C.E.T. GOVORA Nr. 3, 1 katls x 285 MWth

 


 

līdz 2012. gada 31. decembrim:

CET BACAU Nr. 1, 1 tvaika katls x 343 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI VEST Nr. 1, 2 tvaika katli x 458 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA S.E. IŞALNIŢA, 4 katli x 473 MWth

 

līdz 2013. gada 31. decembrim:

CET ARAD Nr. 1, 1 tvaika katls x 403 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE ORADEA SA Nr. 2, 2 tvaika grupas katli x 300 MWth + 269 MWth

S.C. TERMOELECTRICA SA, SUCURSALA ELECTROCENTRALE BRĂILA, 6 tvaika katli x 264 MWth

S.C. CET BRAŞOV SA Nr. 1, 2 katli x 337 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SUD Nr. 1, 4 tvaika katli x 287 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SUD Nr. 2, 2 tvaika katli x 458 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI PROGRESU Nr. 1, 4 tvaika katli x 287 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC ROVINARI SA Nr. 1, 2 tvaika katli x 878 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA S.A Nr. 3, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C. C.E.T. IAŞI II, 2 tvaika katli x 305 MWth

S.C. UZINA ELECTRICĂ ZALĂU Nr. 1, 4 industriālie tvaika katli x 85,4 MWth

S.C. TERMICA S.A SUCEAVA Nr. 1, 2 katli x 296 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 5, 1 karsta ūdens katls x 116,3 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 6, 3 tvaika katli x 81,4 MWth

S.C. C.E.T. GOVORA Nr. 2, 2 katli x 285 MWth

 


 

Šajā pārejas laikposmā sēra dioksīda emisijas no visām sadedzināšanas iekārtām, kā paredzēts Direktīvā 2001/80/EK, nedrīkst pārsniegt šādas starpposma robežvērtības:

 

–        līdz 2007. gadam: 540 000 tonnas SO2/gadā;

–        līdz 2008. gadam: 530 000 tonnas SO2/gadā;

–        līdz 2010. gadam: 336 000 tonnas SO2/gadā;

–        līdz 2013. gadam: 148 000 tonnas SO2/gadā.

 

b)      Atkāpjoties no Direktīvas 2001/80/EK 4. panta 3. punkta un no IV pielikuma A daļas, slāpekļa oksīda emisijas robežvērtības Rumānijā līdz norādīto termiņu beigām nepiemēro šādām iekārtām:

 

līdz 2008. gada 31. decembrim:

ARPECHIM PITEŞTI Nr. 2, 1 katls BW x 81 MWth

ARPECHIM PITEŞTI Nr. 3, 4 katli x 81 MWth

PRODITERM BISTRIŢA, 2 karsta ūdens katli x 116 MWth + 2 steam boilers x 69 MWth

S.C. CET BRAŞOV SA 1, 2 katli x 337 MWth

REGIA AUTONOMĂ DE TERMOFICARE CLUJ, 2 karsta ūdens katli x 116 MWth

TERMOELECTRICA GIURGIU Nr. 1, 3 enerģētiskie tvaika katli x 285 MWth

TERMOELECTRICA GIURGIU Nr. 2, 2 industriālie tvaika katli x 72 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 1, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 2, 1 karsta ūdens katls x 58,1 MWth


 

līdz 2009. gada 31. decembrim:

CET ARAD Nr. 1, 1 CR tvaika katls x 403 MWth

CET ENERGOTERM SA REŞIŢA Nr. 2, 1 karsta ūdens katls x 58 MWth

TERMICA TÂRGOVIŞTE, 1 karsta ūdens katls x 58,15 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA S.E. CRAIOVA II – 1, 2 katli x 396,5 MWth

S.C. CET IAŞI I Nr. 2, 2 tvaika katli x 283 MWth

S.C. UZINA ELECTRICĂ ZALĂU Nr. 3, 1 tvaika katls x 72,3 MWth

 

līdz 2010. gada 31. decembrim:

S.C. ELECTROCENTRALE ORADEA SA Nr.1, 2 tvaika grupas katli x 127 MWth + 1 x 269 MWth

S.C. CET SA Nr. 2 Braila, 2 katli x 110 MWth

CET ENERGOTERM SA REŞIŢA Nr. 1, 2 katli x 45,94 MWth

S.C. UZINA TERMOELECTRICĂ MIDIA Nr. 2, 1 katls x 73 MWth

S.C. UZINA TERMOELECTRICĂ MIDIA Nr. 3, 1 katls x 73 MWth

S.C. UZINA TERMOELECTRICĂ MIDIA Nr. 4, 1 katls x 73 MWth

S.C. TERMOELECTRICA SE DOICEŞTI Nr. 1, 1 tvaika katls Benson x 470 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE GALAŢI Nr. 3, 3 apkures katli x 293 MWth

S.C. TERMOELECTRICA SE PAROŞENI Nr. 2, 1 tvaika katls x 467 MWth + 1 karsta ūdens katls x 120 MWth

S.C. CET IAŞI I Nr. 1, 3 tvaika katli x 94 MWth

S.C. TERMICA SA SUCEAVA Nr. 1, 2 katli x 296 MWth

S.C. TURNU SA TURNU MĂGURELE Nr. 1, 1 karsta ūdens katls x 58 MWth

S.C. TURNU SA TURNU MĂGURELE Nr. 2, 1 karsta ūdens katls x 58 MWth

S.C. ENET SA Nr. 1, 3 katli x 18,5 MWth

S.C. ENET SA Nr. 2, 1 karsta ūdens katls x 58 MWth

 


 

līdz 2011. gada 31. decembrim:

CET ARAD Nr. 2, 2 industriālie tvaika katli + 1 katls x 80 MWth

S.C. TERMON SA ONEŞTI, 3 katli x 380 MWth

S.C. CET SA Nr. 1 BRĂILA, 2 katli x 110 MWth

S.C. TERMICA SA Nr. 1 BOTOŞANI, 3 karsta ūdens katli x 116 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SUD Nr. 12, 2 karsta ūdens katli x 116 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SUD Nr. 16, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

CET ENERGOTERM SA REŞIŢA Nr. 4, 1 karsta ūdens katls x 58 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SE PALAS Nr. 1, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC CRAIOVA SE IŞALNIŢA, 4 katli x 473 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 2, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C.CET IAŞI I Nr. 3, 4 karsta ūdens katli x 116 MWth

RAAN, BRANCH ROMAG TERMO Nr. 1, 3 katli x 330 MWth

RAAN, BRANCH ROMAG TERMO Nr. 2, 3 katli x 330 MWth

S.C. ROMPETROL SA BUCUREŞTI VEGA PLOIEŞTI, 3 tehnoloģiskie tvaika katli x 24,75 MWth

S.C. PETROTEL-LUKOIL SA Nr. 1, 2 DAV3 + HPM 1 x 45 MWth + 14,7 MWth + 11,4 MWth

S.C. PETROTEL-LUKOIL SA Nr. 2, 3 tehnoloģiskie tvaika katli x 105,5 MWth

S.C. UZINA ELECTRICĂ ZALĂU Nr. 1, 4 industriālie tvaika katli x 85,4 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 4, 1 karsta ūdens katls x 116,1 MWth

S.C. C.E.T. GOVORA Nr. 3, 1 katls x 285 MWth


 

līdz 2012. gada 31. decembrim:

CET ENERGOTERM SA REŞIŢA Nr. 3, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SE PALAS Nr. 2, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SE MUREŞ Nr. 5, 4 tvaika katli x 277 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 6, 3 tvaika katli x 81,4 MWth

 

līdz 2013. gada 31. decembrim:

S.C. TERMOELECTRICA SA, SUCURSALA ELECTROCENTRALE BRĂILA, 6 tvaika katli x 264 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SUD Nr. 14, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SE PALAS Nr. 3, 1 karsta ūdens katls x 116 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE GALAŢI Nr. 2, 2 apkures katli x 293 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 3, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SE MUREŞ Nr. 1, 1 tvaika katls x 277 MWth

S.C. ELCEN BUCUREŞTI SE MUREŞ Nr. 4, 1 tvaika katls x 277 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 5, 1 karsta ūdens katls x 116,3 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 7, 2 karsta ūdens katli x 116,3 MWth

S.C. C.E.T. GOVORA Nr. 2, 2 katli x 285 MWth

S.C. ENET SA VRANCEA Nr. 3, 1 karsta ūdens katls x 116,3 MWth


 

Šajā pārejas laikposmā slāpekļa oksīda emisija no visām sadedzināšanas iekārtām, kā paredzēts Direktīvā 2001/80/EK, nedrīkst pārsniegt šādas starpposma robežvērtības:

 

–        līdz 2007. gadam: 128 000 tonnas/gadā;

–        līdz 2008. gadam: 125 000 tonnas/gadā;

–        līdz 2010. gadam: 114 000 tonnas/gadā;

–        līdz 2013. gadam: 112 000 tonnas/gadā.

 

c)       Atkāpjoties no Direktīvas 2001/80/EK 4. panta 3. punkta un no VII pielikuma A daļas, putekļu emisijas robežvērtības Rumānijā līdz norādīto termiņu beigām nepiemēro šādām iekārtām:

 

līdz 2008. gada 31. decembrim:

S.C. ELETROCENTRALE DEVA SA Nr. 1, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C. CET IAŞI II, 2 tvaika katli x 305 MWth

 

līdz 2009. gada 31. decembrim:

CET BACĂU Nr. 1, 1 tvaika katls x 345 MWth

TERMOELECTRICA GIURGIU Nr. 1, 3 tvaika katli x 285 MWth

S.C. COLTERM SA Nr. 6, 3 tvaika katli x 81,4 MWth

 


 

līdz 2010. gada 31. decembrim:

CET ARAD Nr. 1 1 tvaika katls x 403 MWth

S.C. CET BRAŞOV SA Nr. 1, 2 katli x 337 MWth

S.C. TERMOELECTRICA DOICEŞTI Nr. 1, 1 tvaika katls Benson x 470 MWth

S.C. COMPLEX ENERGETIC TURCENI SA Nr. 2, 2 apkures katli x 789 MWth

S.C. TERMICA SA SUCEAVA Nr. 1, 2 katli x 296 MWth

S.C. CET GOVORA SA Nr. 3, 1 katls x 285 MWth

 

līdz 2011. gada 31. decembrim:

S.C. COMPLEX ENERGETIC CRAIOVA SE CRAIOVA II-2, 2 CAF x 116 MWth + 2 x CR 68 MWth

S.C. COMPLEX ENERGETIC ROVINARI SA Nr. 2, 2 tvaika katli x 879 MWth

S.C. ELETROCENTRALE DEVA SA Nr. 2, 4 apkures katli x MWth

S.C. PETROTEL-LUKOIL SA Nr. 1, DAV3 + HPM 1 x 45 MWth + 14,7 MWth + 11,4 MWth

S.C. PETROTEL LUKOIL SA Nr. 2, 3 tehnoloģiskie tvaika katli x 105,5 MWth

S.C. ALUM SA TULCEA 3 katli x 84,8 MWth +1 x 72,6 MWth

S.C. CET GOVORA SA Nr. 2, 2 katli x 285 MWth


 

līdz 2013. gada 31. decembrim:

S.C. COMPLEX ENERGETIC Rovinari SA Nr. 1, 2 tvaika katli x 878 MWth

S.C. ELETROCENTRALE DEVA SA Nr. 3, 4 apkures katli x 264 MWth

S.C. UZINA ELECTRICĂ ZALĂU Nr. 1, 4 tvaika katli x 85,4 MWth

S.C. ELECTROCENTRALE ORADEA S.A Nr. 2, 2 tvaika grupas tvaika katli x 300 MWth + 1 x 269 MWth

 

Šajā pārejas laikposmā putekļu emisija no visām sadedzināšanas iekārtām, kā paredzēts Direktīvā 2001/80/EK, nedrīkst pārsniegt šādas starpposma robežvērtības:

 

-               līdz 2007. gadam: 38 600 tonnas/gadā;

-               līdz 2008. gadam: 33 800 tonnas/gadā;

-               līdz 2010. gadam: 23 200 tonnas/gadā;

-               līdz 2013. gadam: 15 500 tonnas/gadā.


 

d)      Atkāpjoties no Direktīvas 2001/80/EK 4. panta 3. punkta un VI pielikuma A daļas, slāpekļa oksīda emisijas robežvērtības, kuras no 2016. gada 1. janvāra piemēro iekārtām ar nominālo siltumspēju, kas pārsniedz 500 MWth, Rumānijā līdz 2017. gada 31. decembrim nepiemēro attiecībā uz šādām iekārtām:

 

ELECTROCENTRALE ORADEA Nr. 2, 2 tvaika grupas katli x 300 MWth +1 tvaika katls x 269 MWth;

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 2, 4 apkures katli x 264 MWth;

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC ROVINARI SA Nr. 2, 2 tvaika katli x 879 MWth;

S.C. COMPLEXUL ENERGETIC TURCENI SA Nr. 3, 2 apkures katli x 789 MWth;

S.C. ELECTROCENTRALE DEVA SA Nr. 1, 4 apkures katli x 264 MWth;

S.C.TERMICA SA SUCEAVA, Nr. 1, 2 katli x 296 MWth.

 

Šajā pārejas laikposmā slāpekļa oksīda emisija no visām sadedzināšanas iekārtām, kā paredzēts Direktīvā 2001/80/EK, nedrīkst pārsniegt šādas starpposma robežvērtības:

 

-               līdz 2016. gadam:  80 000 tonnas/gadā;

-               līdz 2017. gadam:  74 000 tonnas/gadā.


 

e)       Līdz 2011. gada 1. janvārim Rumānija iesniedz Komisijai atjauninātu plānu, tostarp ieguldījumu plānu, atlikušo neatbilstīgo iekārtu pakāpeniskai pielāgošanai, skaidri norādot konkrētus posmus acquis piemērošanai. Šie plāni nodrošina emisijas turpmāku samazināšanu līdz līmenim, kas ir ievērojami zemāks par a) līdz d) punktā norādītajiem starpposma mērķiem, jo īpaši attiecībā uz emisiju 2012. gadā. Ja Komisija, jo īpaši ņemot vērā ietekmi uz vidi un vajadzību samazināt pārejas posma pasākumu izraisītos konkurences traucējumus iekšējā tirgū, konstatē to, ka šie plāni nav pietiekami noteikto mērķu sasniegšanai, tā informē Rumāniju. Turpmākajos trīs mēnešos Rumānija paziņo pasākumus, ko tā veikusi, lai sasniegtu minētos mērķus. Ja Komisija pēc tam, apspriežoties ar dalībvalstīm, konstatē to, ka šie pasākumi nav pietiekami noteikto mērķu sasniegšanai, tā sāk pārkāpuma procedūru, kā paredzēts Konstitūcijas III-360. pantā.

 


 

VII PIELIKUMA A papildinājums

 

 

Rumānijas tērauda rūpniecības restrukturizācija

(kā minēts VII pielikuma 4. nodaļas B iedaļā)

 

 

I DAĻA

 

UZŅĒMUMI, KAS SAŅEM VALSTS ATBALSTU ATBILSTĪGI RUMĀNIJAS

TĒRAUDA RŪPNIECĪBAS RESTRUKTURIZĀCIJAS PROGRAMMAI

 

 

 

–        Ispat Sidex Galaţi

 

–        Siderurgica Hunedoara

 

–        COS Târgovişte

 

–        CS Reşiţa

 

–        IS Câmpia Turzii

 

–        Donasid (Siderca) Călăraşi

 

 


 

II DAĻA

 

RAŽOŠANAS JAUDAS IZMAIŅU grafiks UN RAKSTUROJUMS [24]

 

 

Iekārtas

Jaudas izmaiņas (tonnās)

Ražošanas izbeigšanas datums

Pastāvīgas slēgšanas datums

Siderurgica Hunedoara

Stiepļu stienīši Nr. 1

- 400 000

1995.

1997.

 

Stiepļu stienīši Nr. 3

- 280 000

1998.

2000.

 

Vidējie profili

- 480 000

2008., 1. ceturksnis

2008., 2. ceturksnis

IS Câmpia Turzii

Stiepļu stienīši Nr. 1

- 80 000

1995.

1996.

CS Reşiţa

Vieglie profili

- 80 000

2000.

2001.

 

Dzelzceļa riteņi

- 40 000

1999.

2000.

 

Smagie profili

- 220 000

2007., 4. ceturksnis

2008., 2. ceturksnis

 

Vidējie un īpašie profili

- 120 000

2006., 4. ceturksnis

2007., 4. ceturksnis

Donasid (Siderca) Călăraşi

Vidējie profili

- 350 000

1997.

1999.

 

Ražošanas jaudas izmaiņu kopapjoms

- 2 050 000

 

 

 


 

III DAĻA

 

RESTRUKTURIZĀCIJAS KRITĒRIJI

 

1.       Dzīvotspēja

 

Ievērojot īpašos uzskaites noteikumus, ko piemēro Komisija, ikviens saņēmējuzņēmums vēlākais līdz 2008. gada 31. decembrim sasniedz minimālo gada saimnieciskās darbības apgrozījumu 10 % neintegrētiem tērauda rūpniecības uzņēmumiem un 13,5 % integrētām tērauda rūpnīcām un minimālos ieņēmumus no pašu kapitāla 1,5 % no apgrozījuma. To apstiprina neatkarīgā izvērtēšanā, ko laikposmā no 2005. gada līdz 2009. gadam veic katru gadu, kā paredzēts VII pielikuma 4. nodaļas B iedaļas 13. punktā.

 

2.       Produktivitāte

 

Līdz 2008. gada 31. decembrim pakāpeniski sasniedz vispārējo produktivitāti, kas līdzvērtīga ES tērauda rūpniecības produktivitātei. To apstiprina neatkarīgā izvērtēšanā, ko laikposmā no 2005. gada līdz 2009. gadam veic katru gadu, kā paredzēts VII pielikuma 4. nodaļas B iedaļas 13. punktā.

 

3.       Izmaksu samazināšana

 

Īpaša uzmanība jāpievērš izmaksu samazināšanai, kas ir viens no uzņēmuma dzīvotspējas būtiskajiem elementiem. Tā jāveic pilnībā atbilstīgi saņēmējuzņēmumu komercdarbības plāniem.


 

IV DAĻA

 

INFORMĀCIJAS PRASĪBU INDIKATĪVS SARAKSTS

 

1.       Ražošana un tirgus iedarbība

 

–        mēneša ražošanas apjoms neapstrādātam tēraudam, pusfabrikātiem un gatavajai produkcijai, iedalot pēc kategorijas un ražojumu klāsta,

 

–        pārdoto ražojumu apjoms, norādot daudzumus, cenas un tirgus; iedalījums pēc ražojumu klāsta.

 

2.       Ieguldījumi

 

–        dati par veiktajiem ieguldījumiem,

 

–        pabeigšanas datums,

 

–        ieguldījumu izmaksas, finansējuma avoti un jebkāda attiecīgā atbalsta summas saistībā ar šiem ieguldījumiem,

 

–        atbilstīgos gadījumos - atbalsta izmaksas diena.

 

3.       Darbaspēka samazināšana

 

–        atlaisto darbinieku skaits un atlaišanas laiks,

 

–        nodarbinātības attīstība saņēmējuzņēmumos (nošķirot tiešo un netiešo nodarbinātību),

 

–        nodarbinātības attīstība valsts tērauda nozarē.


 

4.       Ražošanas jauda (Rumānijas tērauda rūpniecības nozarē kopumā)

 

–        datums vai plānotais datums, kad tiek pārtraukta MIJ izteiktu konkrētu apjomu ražošana (MIJ ir gada maksimālā iespējamā ražošanas jauda, ko sasniedz parastos ražošanas apstākļos), kā arī šo ražošanas jaudu raksturojums,

 

–        datums (vai plānotais datums) attiecīgās ražotnes demontāžai, kas definēta Komisijas Lēmumā Nr. 3010/91/EOTK par informāciju, kas tērauda rūpniecības uzņēmumiem jāsniedz par ieguldījumiem [25], kā arī sīkāka informācija par demontāžu,

 

–        datums (vai plānotais datums) jaunu ražošanas jaudu ieviešanai un to raksturojums,

 

–        Rumānijas kopējās ražošanas jaudas attīstība attiecībā uz neapstrādātu tēraudu un gala produkciju, iedalot pēc kategorijām.

 

5.       Izmaksas

 

–        izmaksu sadalījums, kā arī iepriekšējo laikposmu un turpmāko izmaksu attiecīgs izvērtējums, jo īpaši attiecībā uz darbaspēka izmaksu samazinājumu, enerģijas patēriņu, izejvielu izmaksu samazinājumu, inventāru un piesaistīto pakalpojumu apjoma samazinājumu.

 

6.       Finanšu darbība

 

–        noteiktu galveno finanšu rādītāju izvērtēšana, lai demonstrētu virzību uzņēmuma dzīvotspējas nodrošināšanai (finanšu rezultātus un rādītājus norāda tā, lai būtu iespējama salīdzināšana ar uzņēmuma finanšu restrukturizācijas plānu, un tiem ir jāietver Komisijas noteiktā uzņēmuma dzīvotspējas pārbaude),


 

 

–        sīkāka informācija par samaksātiem nodokļiem un nodevām, tostarp informācija par jebkādām atkāpēm no parasti piemērojamiem nodokļu un muitas noteikumiem,

 

–        izdevumu apjoms,

 

–        sīkāka informācija par iepriekš piešķirto atbalstu un tā izmaksāšanas laiku saskaņā ar protokolu,

 

–        jebkādu jaunu aizdevumu noteikumi (neatkarīgi no finansējuma avota).

 

7.       Jaunu uzņēmumu vai ražotņu izveide, kas rada ražošanas jaudas pieaugumu

 

–        visu iesaistīto privātā un publiskā sektora dalībnieku nosaukumi,

 

–        finansējuma avoti, kas nodrošina viņu dalību jaunā uzņēmuma vai ražotnes izveidē,

 

–        privātā un publiskā sektora kapitāla daļu turētāju dalības noteikumi,

 

–        jaunā uzņēmuma vadības struktūra.

 

8.       Īpašumtiesību maiņa.

 


 

VII PIELIKUMA B papildinājums

 

Gaļas ražošanas, putnu gaļas ražošanas un piena un piena produktu ražošanas

uzņēmumu saraksts, kā minēts VII pielikuma 5. nodaļas B iedaļas I apakšiedaļā

 

 

Gaļas ražošanas uzņēmumi

 

Nr.

Vet. Nr.

Uzņēmuma nosaukums

Attiecīgo telpu atrašanās vieta

1.

5806/2000

Comb Agroind Curtici

Str. Revoluţiei, nr.33, Curtici, jud. Arad

2.

5065/2000

S.C. RB Prod S.R.L.

Str. Constituţiei, Arad, jud. Arad

3.

101/2000

S.C. Cominca S.A.

Str. Octavian Goga, nr. 4, Oradea, jud. Bihor

4.

102/1999

S.C. Prodaliment S.A.

Str. Republicii, nr. 101, Salonta, jud. Bihor

5.

115/1996

S.C. Ferm Com Prod S.R.L.

Căldărăşti, jud. Buzău

6.

1446/2002

S.C. Izocon MC S.A.

Cuza Vodă, jud. Călăraşi

7.

19/2002

S.C. Carnob S.R.L.

Str. Lebedelor, nr. 1, Lumina, jud. Constanţa

8.

154/1999

S.C. Casalco S.A.

Str. Jókai Mór, nr. 9-11, Sf. Gheorghe, jud. Covasna

9.

312/1999

S.C. Olas Prod S.R.L.

Str. N. Romanescu, nr. 28, Craiova, jud. Dolj

 


 

 

10.

58/2001

S.C. Elan Trident S.R.L.

Str. Rákóczi, Miercurea Ciuc, jud. Harghita

11.

143/1999

S.C. Lorialba Prest S.R.L.

Str. Crişul Alb, nr. 1, Brad, jud. Hunedoara

12.

4585/2002

S.C. Agro Prod Com Dosa S.R.L.

Str. Principală, nr. 79, Chibed, jud. Mureş

13.

2585/2000

S.C. Cazadela S.R.L.

Str. Oltului, nr. 34, Reghin, jud. Mureş

14.

4048/2000

S.C. Coniflor S.R.L.

Str. Petru Maior, Gurghiu, jud. Mureş

15.

422/1999

S.C. Prodprosper S.R.L.

Str. Dumbravei, nr. 18, Dumbrava Roşie, jud. Neamţ

16.

549/1999

S.C. Tce 3 Brazi S.R.L.

Zăneşti, jud. Neamţ

17.

24/2000

S.C. Spar S.R.L.

Str. Gării, nr. 10, Potcoava, jud. Olt

18.

2076/2002

S.C. Simona S.R.L.

Str. Popa Şapcă, nr. 105, Balş, jud. Olt

19.

86/2002

S.C. Universal S.R.L.

Crişeni, jud. Sălaj

20.

5661/2002

S.C. Harald S.R.L.

Str. Mânăstirea Humorului, nr. 76A, jud. Suceava

21.

6066/2002

S.C. Raitar S.R.L.

Cornu Luncii, jud. Suceava

22.

5819/2002

S.C. Mara Alex S.R.L.

Milişăuţi, jud. Suceava

23.

93/2003

S.C. Mara Prod Com S.R.L.

Str. Abatorului, nr. 1 bis, Alexandria, jud. Teleorman

24.

1/2000

S.C. Diana S.R.L.

Bujoreni, jud. Vâlcea

25.

6/1999

S.C. Diana Prod S.R.L.

Vlădeşti, jud. Vâlcea

 


 

Putnu gaļas ražošanas uzņēmumi

 

Nr.

 

Vet. Nr.

Uzņēmuma nosaukums

Attiecīgo telpu atrašanās vieta

1.

2951/2000

S.C. Agronutrisco Impex S.R.L.

Str. Abatorului, nr. 2A, Mihăileşti, jud. Giurgiu

2.

3896/2002

S.C. Oprea Avicom S.R.L.

Str. Dealul Viilor, nr. 5, Crăieşti, jud. Mureş

 

Piena un piena produktu ražošanas uzņēmumi

 

Nr.

 

Vet. Nr.

Uzņēmuma nosaukums

Attiecīgo telpu atrašanās vieta

1.

999/2000

S.C. Alba Lact S.A.

Str. Muncii, nr. 4, Alba Iulia, jud. Alba

2.

5158/8.11.2002

S.C. Biolact Bihor S.R.L.

Paleu, jud. Bihor

3.

2100/8.11.2001

S.C. Bendearcris S.R.L.

Miceştii de Câmpie, nr. 202A, jud. Bistriţa-Năsăud

4.

2145/5.3.2002

S.C. Lech Lacto S.R.L.

Lechinţa, nr. 387, jud. Bistriţa-Năsăud

5.

395/18.6.2001

S.C. Lacto Solomonescu S.R.L.

Miron Costin, Vlăsineşti, jud. Botoşani

6.

115/1.2.2002

S.C. Comintex S.R.L. Darabani

Darabani, jud. Botoşani

7.

A343827/

30.8.2002

S.C. Prodlacta S.A.

Str. Gării, nr. 403, Homorod, jud. Braşov


 

 

8.

258/10.4.2000

S.C. Binco Lact S.R.L.

Săcele, jud. Constanţa

9.

12203/25.9.2003

S.C. Lacto Genimico S.R.L.

Str. Căşăriei nr. 2A, Hârşova, jud. Constanţa

10.

2721/28.8.2001

S.C. Industrializarea Laptelui S.A.

B-dul Independenţei, nr. 23, Târgovişte, jud. Dâmboviţa

11.

4136/10.6.2002

S.C. Galmopan S.A.

B-dul G. Coşbuc, nr. 257, Galaţi, jud. Galaţi

12.

5/7.5.1999

S.C. Sandralact S.R.L.

Şos. Bucureşti-Giurgiu, km. 23, jud. Giurgiu

13.

213/1996

S.C. Paulact S.R.L.

Str. Principală, nr. 28, Sânpaul, jud. Harghita

14.

625/21.11.1996

S.C. Lactis S.R.L.

Str. Beclean, nr. 31, Odorheiu Secuiesc, jud. Harghita

15.

913/17.3.2000

S.C. Lactex – Reghin S.R.L.

Jabeniţa, nr. 33, jud. Mureş

16.

207/21.4.1999

S.C. Midatod S.R.L.

Ibăneşti, nr. 273, jud. Mureş

17.

391/23.4.1999

S.C. Kubo Ice Cream Company S.R.L.

Str. Dumbravei, nr. 5, Piatra Neamţ, jud. Neamţ

18.

1055/10.7.2000

S.C. Oltina S.A.

Str. A. I. Cuza, nr. 152, Slatina, jud. Olt

19.

282/1999

S.C. Calion S.R.L.

Str. Gheorghe Doja, nr. 39, Jibou, jud. Sălaj


 

 

20.

1562/27.12.1999

5750/23.5.2002

S.C. Bucovina S.A. Suceava

Str.Humorului, nr.4, Suceava, jud. Suceava

21.

1085/26.5.1999

S.C. Bucovina S.A. Falticeni

Str. Izvor, nr.5, Falticeni, jud. Suceava

22.

5614/20.4.2002

S.C. Coza Rux  S.R.L.

Str. Burdujeni, nr.11 A, Suceava, jud. Suceava

23.

1659/27.3.2003

S.C. Ecolact S.R.L.

Milisauti, jud. Suceava

24.

1205/5.10.1999

S.C. Pro Putna S.R.L.

Putna, jud. Suceava

25.

5325/13.2.2002

S.C. Cetina Prod Lact S.R.L.

Neagra Sarului, Saru Dornei, jud. Suceava

26.

5245/6.11.2001

S.C. Simultan S.R.L.

Ortisoara, jud. Timis

27.

2459/21.8.2002

S.C. Zan S.R.L.

Str. Celulozei, nr. 5, Zarnesti, jud. Brasov

 

 

________________

Ārlietu ministrs

Valsts sekretārs

Juridiskā departamenta direktore

Par kontroli atbildīgās amatpersona

Atbildīgā amatpersona

 

 

 

 

 

 

 

 

A.Pabriks

N.Penke

E.Dumpe

E.Vijupe

J.Zlamets

24.11.2005

14:04

16922

S.Rosicka-Tomsone

santa.rosicka-tomsone@mfa.gov.lv 7016279



[1]        Padomes Direktīva 68/360/EEK (1968. gada 15. oktobris) par ierobežojumu atcelšanu attiecībā uz dalībvalstu darba ņēmēju un viņu ģimeņu pārvietošanos un dzīvesvietu Kopienā (OV L 257, 19.10.1968., 13. lpp.). Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar 2003. gada Pievienošanās aktu (OV L 236, 23.9.2003., 33. lpp.), un tā atcelta no 2006. gada 30. aprīļa ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2004/38/EK (OV L 158, 30.4.2004., 77. lpp.).

 

[2]        Kā tā definēta C pielikumā, kas pievienots Komisijas paziņojumam par daudznozaru sistēmu reģionālā atbalsta piešķiršanai lieliem ieguldījumu projektiem (OV C 70, 19.3.2002., 8. lpp.). Paziņojums ar jaunākajiem grozījumiem publicēts OV C 263, 1.11.2003., 3. lpp.

 

[3]        OV C 74, 10.3.1998., 9. lpp. Paziņojumā jaunākie grozījumi izdarīti un publicēti OV C 258, 9.9.2000., 5. lpp.

 

[4]        Kā tā definēta C pielikumā, kas pievienots Komisijas paziņojumam par daudznozaru sistēmu reģionālā atbalsta piešķiršanai lieliem ieguldījumu projektiem (OV C 70, 19.3.2002., 8. lpp.). Paziņojums ar jaunākajiem grozījumiem publicēts OV C 263, 1.11.2003., 3. lpp.

 

[5]        OV C 74, 10.3.1998., 9. lpp. Paziņojums ar jaunākajiem grozījumiem publicēts OV C 258, 9.9.2000., 5. lpp.

 

[6]        OV L 357, 31.12.1994., 2. lpp. Līgumā jaunākie grozījumi izdarīti ar ES un Rumānijas Asociācijas padomes 25.9.2003. Lēmumu Nr. 2/2003 ("Oficiālajā Vēstnesī" vēl nav publicēts).

 

[7]        Ražošanas jaudas samazinājumam ir jābūt pilnīgam samazinājumam, kā definēts Komisijas Lēmumā Nr. 3010/91/EOTK (OV L 286, 6.10.1991., 20. lpp.).

 

[8]        Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) 178/2002 (2002. gada 28. janvāris), ar ko paredz pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgus principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu (OV L 31, 1.2.2002., 1. lpp.). Regulā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 1642/2003 (OV L 245, 29.9.2003., 4. lpp.).

 

[9]        Eiropas Kopienas un Rumānijas 2001. gada 28. jūnija Autopārvadājumu tranzīta nolīgums par kravu pārvadājumiem (OV L 142, 31.5.2002., 75. lpp.).

[10]       OV L 228, 9.9.1996., 1. lpp. Lēmumā jaunākie grozījumi izdarīti ar Lēmumu Nr. 884/2004/EK (OV L 167, 30.4.2004., 1. lpp.).

 

[11]       OV L 76, 23.3.1992., 1. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 807/2003 (OV L 122, 16.5.2003., 36. lpp.).

 

[12]       OV L 194, 25.7.1975., 39. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

[13]       OV L 78, 26.3.1991., 32. lpp.

 

[14]       OV L 194, 25.7.1975., 39. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

[15]       OV L 78, 26.3.1991., 32. lpp.

[16]       OV L 257, 10.10.1996., 26. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu Nr. 1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

[17]       OV L 332, 28.12.2000., 91. lpp.

[18]       OV L 309, 27.11.2001., 1. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar 2003. gada Pievienošanās aktu (OV L 236, 23.9.2003., 33. lpp.).

 

[19]       OV L 194, 25.7.1975., 39. lpp. Direktīvā grozījumi izdarīti ar Direktīvu 91/156/EEK un jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr.1882/2003 (OV L 284, 31.10.2003., 1. lpp.).

[20]       OV L 377, 31.12.1991., 20. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Direktīvu 94/31/EK (OV L 168, 2.7.1994., 28. lpp.).

 

[21]       OV L 129, 18.5.1976., 23. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu Nr. 2000/60/EK (OV L 327, 22.12.2000., 1. lpp.).

 

[22]       OV L 129, 18.5.1976., 23. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu Nr. 2000/60/EK (OV L 327, 22.12.2000., 1. lpp.).

 

[23]       OV L 129, 18.5.1976., 23. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu Nr. 2000/60/EK (OV L 327, 22.12.2000., 1. lpp.).

 

[24]       Ražošanas jaudas samazinājums ir pilnīgs samazinājums, kas definēts Komisijas 1991. gada 15. oktobra Lēmumā Nr. 3010/91/EOTK (OV L 286, 16.10.1991., 20. lpp.).

 

[25]       OV L 286, 16.10.1991., 20. lpp.