21

 

 

 

06. 03. 2008.       9/7 - 2 -

 

 

Saeimas Prezidijam

 

 

 

Augsti godājamie Saeimas Prezidija locekļi!

 

 

            Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija iesniedz izskatīšanai otrajā lasījumā likumprojektu   "Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā "(Nr. 586/Lp9).

 

Pielikumā: priekšlikumu apkopojums uz   7  lpp.

 

 

Ar cieņu

Komisijas priekšsēdētājs                                            Oskars  Spurdziņš

 

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Likumprojekts

otrajam lasījumam

 

Grozījumi Valsts un pašvaldību mantas

atsavināšanas likumā (nr. 586/Lp9)

 

Spēkā esošā likuma redakcija

Pirmā lasījuma redakcija

 

Nr.

Priekšlikumi

( 6 )

Komisijas atzinums

Komisijas atbalstītā otrā lasījuma redakcija

 

        Izdarīt Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 23.nr.; 2003, 22.nr.; 2004, 2.nr.; 2005, 15.nr.; 2006, 1., 14.nr.; 2007, 9., 14.nr.) šādu grozījumu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

redakcion.

precizēts   

      

     Izdarīt Valsts un pašvaldību mantas atsavināšanas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 23.nr.; 2004, 2.nr.; 2005, 15.nr.; 2006, 1., 14.nr.; 2007, 9., 14.nr.) šādus grozījumus:

 

4.pants.  (1) Valsts mantas atsavināšanu var ierosināt, ja tā nav nepieciešama attiecīgajai iestādei vai citām valsts iestādēm to funkciju nodrošināšanai. Pašvaldības mantas atsavināšanu var ierosināt, ja tā nav nepieciešama attiecīgās pašvaldības iestādēm to funkciju nodrošināšanai.

 

(2) Valsts vai pašvaldības mantas atsavināšanu var ierosināt attiecīgās iestādes vadītājs, kā arī cita institūcija (amatpersona), kuras valdījumā vai turējumā atrodas valsts vai pašvaldības manta.

 

(3) Kārtību, kādā noskaidro iestāžu vajadzību pēc citām iestādēm nevajadzīgās mantas, kā arī mantas turētāja maiņas kārtību attiecībā uz valsts mantu nosaka Ministru kabinets, bet attiecībā uz pašvaldības mantu — attiecīgā dome (padome).

 

(4) Atsevišķos gadījumos valsts vai pašvaldības nekustamā īpašuma atsavināšanu var ierosināt šādas personas:

1) zemes īpašnieks vai visi kopīpašnieki, ja viņi vēlas nopirkt zemesgrāmatā ierakstītu ēku (būvi), kas atrodas uz īpašumā esošās zemes, vai zemes starpgabalu, kas piegul viņu zemei;

2) zemes kopīpašnieks, ja viņš vēlas nopirkt zemesgrāmatā ierakstītu ēku (būvi), kas atrodas uz kopīpašumā esošās zemes, vai domājamo daļu no tās samērīgi savai zemes daļai;

3) zemesgrāmatā ierakstītas ēkas (būves) īpašnieks vai visi kopīpašnieki, ja viņi vēlas nopirkt zemesgabalu, uz kura atrodas ēka (būve), vai zemes starpgabalu, kas piegul šai zemei;

4) zemesgrāmatā ierakstītas ēkas (būves) kopīpašnieks, ja viņš vēlas nopirkt tā zemesgabala domājamo daļu, uz kura atrodas ēka (būve), samērīgi savai ēkas (būves) daļai;

5) īrnieks vai viņa ģimenes loceklis, ja viņš vēlas nopirkt dzīvojamo māju, tās domājamo daļu vai dzīvokļa īpašumu šā likuma 45.pantā noteiktajā kārtībā;

6) dzīvokļa īpašnieks, ja viņam ir pirmpirkuma tiesības uz citu dzīvokļa īpašumu tajā pašā daudzdzīvokļu mājā un ja viņš vēlas nopirkt dzīvokļa īpašumu šā likuma 45.pantā noteiktajā kārtībā;

7) kopīpašnieks, ja viņš vēlas izbeigt kopīpašuma attiecības ar valsti vai pašvaldību;

8) persona, kurai Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā noteiktajā kārtībā ir izbeigtas zemes lietošanas tiesības un ar kuru pašvaldība ir noslēgusi zemes nomas līgumu, ja šī persona vēlas nopirkt zemi, kas bijusi tās lietošanā un par ko ir noslēgts zemes nomas līgums.

 

(5) Ministru kabinets izdod noteikumus, kuros paredz kārtību, kādā šā panta ceturtajā daļā minētās personas iesniedz atsavināšanas ierosinājumu, kā arī kārtību, kādā tiek izskatīti saņemtie atsavināšanas ierosinājumi, pieņemts lēmums par valsts vai pašvaldības mantas nodošanu atsavināšanai vai ierosinājuma noraidīšanu, un kārtību, kādā tiek atcelts lēmums par nodošanu atsavināšanai.

 

(Ar grozījumiem, kas izdarīti ar 22.06.2005. likumu, 08.06.2006. likumu un 21.06.2007. likumu)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deputāts K. Šadurskis

Papildināt likuma 4. pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

 

"(6) Valsts vai pašvaldības mantu, tajā skaitā nekustamo mantu, var atsavināt valsts dibinātām augstskolām, kuras ir atvasinātas publiskas personas, nododot bez atlīdzības. Šādi iegūtu nekustamo mantu augstskola var atsavināt, ieķīlāt, izīrēt, iznomāt vai citādi apgrūtināt tikai ar Ministru kabineta atļauju."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neatbalstīts

 

 

skatīt komisijas

priekšlik.

nr.4.,5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.pants.  (1) Atsavināšanai paredzētā valsts nekustamā īpašuma novērtēšanu organizē valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”, izņemot šā panta 1.1, 1.2 un 1.3 daļā minētos gadījumus.

 

(11) Maināmo nekustamo īpašumu novērtēšanu organizē tā ministrija, valsts iestāde, aģentūra vai valsts kapitālsabiedrība, kuras valdījumā ir maināmais valsts nekustamais īpašums.

 

(12) Valsts kapitālsabiedrības pamatkapitālā ieguldāmā valsts nekustamā īpašuma novērtēšanu organizē tā valsts kapitālsabiedrība, kuras pamatkapitālā iegulda valsts nekustamo īpašumu.

 

(13) Ja dzīvojamā māja, tās domājamā daļa vai dzīvokļa īpašums ir valsts aģentūras "Mājokļu aģentūra" valdījumā, to novērtēšanu organizē valsts aģentūra "Mājokļu aģentūra".

(2) Atsavināšanai paredzētā pašvaldības nekustamā īpašuma novērtēšanu organizē attiecīgās pašvaldības domes (padomes) noteiktajā kārtībā.

(3) Nekustamā īpašuma novērtēšanas komisijas sastāvu un mantas nosacīto cenu apstiprina institūcija (amatpersona), kura saskaņā ar šā panta pirmo un otro daļu organizē nekustamā īpašuma novērtēšanu.

(4) Atsavināšanai paredzētās kustamās mantas novērtēšanu organizē iestāde vai kapitālsabiedrība, kuras valdījumā vai turējumā atrodas attiecīgā manta.

(5) Kustamās mantas novērtēšanas komisijas sastāvu un mantas nosacīto cenu apstiprina institūcija (amatpersona), kura saskaņā ar šā likuma 6.panta nosacījumiem ir tiesīga atļaut attiecīgās mantas atsavināšanu.

(6) Mantas novērtēšanas komisija novērtēšanai pieaicina vienu vai vairākus sertificētus vērtētājus.

(7) Nosacīto cenu atbilstoši mantas vērtībai nosaka mantas novērtēšanas komisija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aizstāt 8.panta (13) daļā un 9.panta (13) daļā vārdus „valsts aģentūra „Mājokļu aģentūra”” (attiecīgā locījumā) ar vārdiem „Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra” (attiecīgā locījumā).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juridiskais birojs

Izteikt likumprojekta tekstu šādā redakcijā:

1. Izteikt 8. panta 1.3 daļu šādā redakcijā:

"(13) Ja dzīvojamā māja, tās domājamā daļa vai dzīvokļa īpašums ir Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts  aģentūras valdījumā, dzīvojamās mājas, tās domājamās daļas vai dzīvokļa īpašuma novērtēšanu organizē pati valsts aģentūra."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 < o:p>

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīts

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.  Izteikt 8. panta 1.3 daļu šādā redakcijā:

"(13) Ja dzīvojamā māja, tās domājamā daļa vai dzīvokļa īpašums ir Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts  aģentūras valdījumā, dzīvojamās mājas, tās domājamās daļas vai dzīvokļa īpašuma novērtēšanu organizē pati valsts aģentūra."

 

9.pants.  (1) Valsts nekustamā īpašuma atsavināšanu organizē valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”, izņemot šā panta 1.1, 1.2 un 1.3 daļā minētos gadījumus.

(11) Valsts nekustamā īpašuma maiņu organizē tā ministrija, valsts iestāde, aģentūra vai valsts kapitālsabiedrība, kuras valdījumā ir maināmais valsts nekustamais īpašums.

 

(12) Valsts nekustamā īpašuma ieguldīšanu valsts kapitālsabiedrības pamatkapitālā organizē tā valsts kapitālsabiedrība, kuras pamatkapitālā iegulda valsts nekustamo īpašumu.

 

 

(13) Ja dzīvojamā māja, tās domājamā daļa vai dzīvokļa īpašums ir valsts aģentūras "Mājokļu aģentūra" valdījumā, atsavināšanu organizē valsts aģentūra "Mājokļu aģentūra".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juridiskais birojs

 Izteikt 9. panta 1.3 daļu šādā redakcijā:

"(13) Ja dzīvojamā māja, tās domājamā daļa vai dzīvokļa īpašums ir Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts  aģentūras valdījumā, dzīvojamās mājas, tās domājamās daļas vai dzīvokļa īpašuma atsavināšanu organizē pati valsts aģentūra."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīts,

likumproj.

papildināts ar jaunu pantu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Izteikt 9. panta 1.3 daļu šādā redakcijā:

"(13) Ja dzīvojamā māja, tās domājamā daļa vai dzīvokļa īpašums ir Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts  aģentūras valdījumā, dzīvojamās mājas, tās domājamās daļas vai dzīvokļa īpašuma atsavināšanu organizē pati valsts aģentūra."

 

Pārejas noteikumi

1. ...7.

8. Ministru kabinets līdz 2007.gada 1.oktobrim izstrādā un iesniedz Saeimai likumprojektu par grozījumiem šajā likumā, lai reglamentētu nekustamā īpašuma nodošanu bez atlīdzības valsts augstskolu - atvasinātu publisku personu - īpašumā, kā arī regulētu šāda īpašuma turpmākās izmantošanas nosacījumus un rīcību ar to. Ministru kabinets līdz 2007.gada 1.oktobrim izstrādā un iesniedz Saeimai arī citus ar reglamentējamo jautājumu saistītos likumprojektus.

(22.03.2007. likuma redakcijā)

 

 

 9. Ministru kabinets līdz 2008.gada 1.martam izstrādā un iesniedz Saeimai likumprojektu par publiskas personas (arī valsts augstskolas - atvasinātas publiskas personas) mantas atsavināšanu, kā arī citus ar publiskas personas mantas atsavināšanu saistītos likumprojektus.

(22.03.2007. likuma redakcijā)

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Aizstāt pārejas noteikumu 8. punktā vārdus un skaitļus "līdz 2007.gada 1.oktobrim" ar vārdiem un skaitļiem "līdz 2008.gada 1. maijam"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Aizstāt pārejas noteikumu 9. punktā vārdus un skaitļus "līdz 2008. gada 1.martam" ar vārdiem un skaitļiem "līdz 2008.gada 1. oktobrim".

 

 

 

 

Atbalstīts

likumproj.

papildināts ar jaunu pantu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīts

 

 

 

3. Pārejas noteikumos:

 

       aizstāt 8. punktā vārdus un skaitļus "līdz 2007.gada 1.oktobrim" ar vārdiem un skaitļiem "līdz 2008.gada 1. maijam";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 

 

            aizstāt 9. punktā vārdus un skaitļus "līdz 2008. gada 1.martam" ar vārdiem un skaitļiem "līdz 2008.gada 1. oktobrim".

 

 

 

 

 

 

Likums stājas spēkā  2008. gada 1. janvārī.

 

 

6.

 

Juridiskais birojs

Noteikt likuma spēkā stāšanās laiku šādā redakcijā:

" Likums stājas spēkā  nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas."

 

 

 

 

Atbalstīts

 

 

     Likums stājas spēkā  nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.