Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Likumprojekts trešajam lasījumam

Grozījumi Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (reģ. nr. 479)

Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likuma attiecīgie panti vai to daļas

Otrajā lasījumā pieņemtais likumprojekts (dok nr. 1676)

 

Nr.

Trešajam lasījumam iesniegtie priekšlikumi

Komisijas

atzinums

Atbildīgās komisijas trešajam lasījumam sagatavotais likumprojekts

 

Izdarīt Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs 1995, 17. nr; 2002, 14. nr.) šādus grozījumus:

   

 

 

 

 

 

 

Izdarīt Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1995, 17. nr.; 2002, 14. nr.) šādus grozījumus:

2.pants. Finansēšanas avoti

(1) Politiskās organizācijas (partijas) var finansēt no:

1) biedru naudas un iestāšanās naudas;

2) fizisko un juridisko personu dāvinājumiem (ziedojumiem);

3) ienākumiem, ko dod attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) saimnieciskā darbība, vai ienākumiem (dividendēm), ko dod ieguldījumi kapitālsabiedrībās;

4) citiem finansēšanas avotiem, izņemot tos, no kuriem ar likumu ir aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas).

(2) Par dāvinājumu (ziedojumu) šā likuma izpratnē uzskatāmi jebkuri mantiski vai citāda veida bezatlīdzības labumi, tai skaitā pakalpojumi, tiesību nodošana, politiskās organizācijas (partijas) atsvabināšana no pienākuma, atteikšanās no kādas tiesības par labu politiskajai organizācijai (partijai), kā arī citas darbības, ar kurām politiskajai organizācijai (partijai) tiek piešķirts kāds labums. Par dāvinājumu (ziedojumu) šā likuma izpratnē tiek uzskatīta arī kustamas vai nekustamas mantas nodošana politiskās organizācijas (partijas) īpašumā un pakalpojumu sniegšana politiskajai organizācijai (partijai) par maksu, kas ir zemāka par attiecīgās kustamas vai nekustamas mantas vai pakalpojuma tirgus vērtību.

 

 

 

 

 

 

1. 2.pantā:

izslēgt pirmās daļas 2. punktā vārdus “un juridisko”;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

papildināt pantu ar trešo, ceturto, piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

“(3) Fiziskās personas drīkst veikt dāvinājumus (ziedojumus) no ienākumiem, kuri gūti iepriekšējos trijos taksācijas gados un kuru veidi noteikti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8. pantā (gada apliekamā ienākuma avoti) un 9. pantā (ar nodokli neapliekamo ienākumu veidi).

 

 

 

(4) Ziedotājam pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieprasījuma ir pienākums iesniegt informāciju par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(5) Informācijā par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem norādāms katra finansēšanas avota veids, apmērs, gūšanas vieta un laiks.

(6) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzskata par nepieciešamu, ziedotājam papildus viņa sniegtajai informācijai par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem jāpievieno dokumenti, kas apliecina finansēšanas avotu izcelsmes likumību.”

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

3.

 

 

 

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.

 

 

 

7.

 

 

 

 

 

 

8.

 

 

 

LPP frakcija

Izteikt 2. panta 1. daļas 2. punktu sekojošā redakcijā:

2) fizisko un juridisko personu dāvinājumiem (ziedojumiem);.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LPP frakcija

Izslēgt 2. panta trešo daļu.

Deputāts J. Lagzdiņš

Papildināt 2. panta trešo daļu ar šādu tekstu:

“,kā arī no uzkrājumiem, kas likumā noteiktajā kārtībā deklarēti līdz 2003. gada 30. novembrim.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt 2. panta trešo daļu šādā redakcijā:

„(3)Fiziskās personas drīkst veikt dāvinājumus (ziedojumus) finanšu līdzekļu veidā no saviem ienākumiem, kuri gūti iepriekšējos trijos taksācijas gados un kuru veidi noteikti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8. un 9.pantā.”

Juridiskais birojs

Izteikt otrajā lasījumā pieņemto 2.panta ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieprasījuma dāvinātājs (ziedotājs) Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam informāciju par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izslēgt otrajā lasījumā pieņemto 2.panta piekto daļu, attiecīgi mainot turpmāko daļu numerāciju.

Juridiskais birojs

Aizstāt otrajā lasījumā pieņemtā 2.panta sestajā daļā vārdu “ ziedotājam” ar vārdiem “dāvinātājam (ziedotājam).

 

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Papildināt 2.pantu ar jaunu daļu šādā redakcijā:

“(6) Konstatējis dāvinājumu (ziedojumu), kurš neatbilst šā panta trešās daļas prasībām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs par to informē Valsts ieņēmumu dienestu.”

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

1. 2.pantā:

izslēgt pirmās daļas 2. punktā vārdus “un juridisko”;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

papildināt pantu ar trešo, ceturto, piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

„(3) Fiziskās personas drīkst veikt dāvinājumus (ziedojumus) finanšu līdzekļu veidā no saviem ienākumiem, kuri gūti iepriekšējos trijos taksācijas gados un kuru veidi noteikti likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8. un 9.pantā.

(4) Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja pieprasījuma dāvinātājs (ziedotājs) Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam informāciju par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(5) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzskata par nepieciešamu, dāvinātājam (ziedotājam) papildus viņa sniegtajai informācijai par saviem ienākumiem, naudas uzkrājumiem un īpašumiem jāiesniedz dokumenti, kas apliecina finansēšanas avotu izcelsmes likumību.

 

(6) Konstatējis dāvinājumu (ziedojumu), kurš neatbilst šā panta trešās daļas prasībām, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs par to informē Valsts ieņēmumu dienestu.”

3.pants. Biedru nauda un iestāšanās nauda

(1) Biedru naudas un iestāšanās naudas lielums un tās maksāšanas kārtība tiek reglamentēta attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) statūtos.

 

(2) Ienākumi, ko politiskās organizācijas (partijas) ir guvušas no biedru naudas un iestāšanās naudas, nav apliekami ar nodokļiem.

2. Papildināt 3. panta pirmo daļu ar otro teikumu šādā redakcijā:

“Partijas biedra kopējās iemaksas kalendārā gada laikā biedru naudas, iestāšanās naudas un dāvinājumu (ziedojumu) veidā nedrīkst pārsniegt 10 tūkstošus latu.”

 

9.

 

 

 

 

 

 

 

10.

 

Deputāts J. Lagzdiņš

Izteikt 3. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“Partijas biedra kopējās iemaksas kalendārā gada laikā biedru naudas un iestāšanās naudas veidā nedrīkst pārsniegt 10 tūkstošus latu.”

LPP frakcija

Izteikt 3. panta pirmo daļu sekojošā redakcijā:

“(1) Biedru naudas un iestāšanās naudas lielums un tās maksāšanas kārtība tiek reglamentēta attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) statūtos.”

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

2. Papildināt 3. panta pirmo daļu ar otro teikumu šādā redakcijā:

“Partijas biedra kopējās iemaksas kalendārā gada laikā biedru naudas, iestāšanās naudas un dāvinājumu (ziedojumu) veidā nedrīkst pārsniegt 10 tūkstošus latu.”

4.pants. Dāvinājumi (ziedojumi)

(1) Dāvinājumus (ziedojumus) politiskās organizācijas (partijas), ievērojot šā likuma 6.pantā minētos ierobežojumus, var pieņemt no:

1) Latvijas pilsoņiem;

2) personām, kurām saskaņā ar likumu ir tiesības saņemt Latvijas Republikas nepilsoņa pasi;

3) Latvijā reģistrētām juridiskajām personām.

 

(2) Fiziskā vai juridiskā persona vienai politiskajai organizācijai (partijai) kalendārā gada laikā var izdarīt dāvinājumu (ziedojumu) par summu, kas nepārsniedz 10 tūkstošus latu.

(3) Desmit dienu laikā pēc tam, kad saņemts dāvinājums (ziedojums), politiskā organizācija (partija) Ministru kabineta noteiktajā kārtībā publicē internetā atsevišķā lapā informāciju par šo dāvinājumu (ziedojumu), norādot tā veidu, summu, saņemšanas datumu, kā arī fizisko vai juridisko personu, kura izdarījusi dāvinājumu (ziedojumu). Izdevumi, kas politiskajām organizācijām (partijām) radušies, publicējot internetā minēto informāciju, tiek segti no valsts budžeta.

(4) Dāvinājums (ziedojums) uzskatāms par pieņemtu, ja politiskā organizācija (partija) 30 dienu laikā pēc dāvinājuma (ziedojuma) saņemšanas to nav pārskaitījusi (atdevusi) atpakaļ dāvinātājam (ziedotājam). Ziņas par nepieņemtajiem dāvinājumiem (ziedojumiem) publicējamas internetā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4. pantā:

izslēgt pirmās daļas 3. punktu;

 

 

 

 

 

izslēgt trešajā daļā vārdus “vai juridisko”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.

 

 

 

 

 

12.

 

 

13.

 

 

 

 

14.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.

 

 

16.

 

 

 

 

 

 

 

 

LPP frakcija

Izteikt 4. panta pirmās daļas 3. punktu sekojošā redakcijā:

“3) Latvijā reģistrētām juridiskajām personām.”

 

 

Deputāts J. Lagzdiņš

Izslēgt likuma 4.panta otro daļu.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Papildināt grozījumus likuma 4. pantā un izslēgt otrajā daļā vārdus ”vai juridiskā”.

LPP frakcija

Izteikt 4. panta otro un trešo daļu sekojošās redakcijās:

(2) Fiziskā persona, kura nav attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) biedrs, vienai politiskajai organizācijai (partijai) kalendārā gada laikā var izdarīt dāvinājumu (ziedojumu) par summu, kas nepārsniedz 10 tūkstošus latu.

(3) Juridiskā persona vienai politiskajai organizācijai (partijai) kalendārā gada laikā var izdarīt dāvinājumu (ziedojumu) par summu, kas nav lielāka par 2% no šīs juridiskās personas iepriekšējās saimnieciskās darbības gada apgrozījuma un nepārsniedz 10 tūkstošus latu.

LPP frakcija

Mainīt 4. panta trešajai un ceturtajai daļām numerāciju atbilstoši uz četri un pieci.

Deputāts A. Latkovskis

Papildināt 4. pantu ar piekto daļu šādā redakcijā:

“(5) Dāvinājumus (ziedojumus) šā likuma izpratnē ietver arī trešās personas izvietotu reklāmu, kas popularizē politiskās organizācijas (partijas) nosaukumu, logo, programmu, tās paustos uzskatus un / vai deputāta kandidātu (-s). Ja trešā persona reklāmu izvieto partijai nezinot, desmit dienu laikā pēc reklāmas izvietošanas tai ir pienākums partiju par to informēt.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4. pantā:

izslēgt pirmās daļas 3. punktu;

 

izslēgt otrajā daļā vārdus “vai juridiskā” un trešajā daļā - vārdus “vai juridisko”.

 

 

 

5.pants. Nodevu atvieglojumi

Fiziskās un juridiskās personas, kuras, ievērojot šā likuma noteikumus, ir dāvinājušas (ziedojušas) politiskajai organizācijai (partijai) finansu līdzekļus vai mantu, tiek atbrīvotas no attiecīgo valsts nodevu maksāšanas.

 

4. Izslēgt 5. pantā vārdus “un juridiskās”.

 

 

17.

LPP frakcija

Izteikt 5. pantu sekojošā redakcijā:

“Fiziskās un juridiskās personas, kuras, ievērojot šā likuma noteikumus, ir dāvinājušas (ziedojušas) politiskajai organizācijai (partijai) finanšu līdzekļus vai mantu, tiek atbrīvotas no attiecīgo valsts nodevu maksāšanas.”

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

4. Izslēgt 5. pantā vārdus “un juridiskās”.

6.pants. Finansēšanas ierobežojumi

(1) Politiskās organizācijas (partijas) dāvinājumu (ziedojumu) vai jebkādā citā veidā finansēt ir aizliegts:

1) valstij un pašvaldībām, izņemot likumos īpaši paredzētus gadījumus;

2) valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī kapitālsabiedrībām, kurās kapitāla daļas (akcijas) pieder valstij vai pašvaldībai;

3) citu valstu iestādēm, organizācijām, pilsoņiem, komersantiem(tajā skaitā bankām, apdrošināšanas sabiedrībām u.tml.), kā arī bezvalstniekiem;

4) reliģiskajām organizācijām.

(2) Visi finansu līdzekļu dāvinājumi (ziedojumi), kuru summa pārsniedz 100 latus, tieši jāpārskaita attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) bankas kontā, bet citi dāvinājumi (ziedojumi) tieši un nepastarpināti jānodod, jāpārskaita vai jāiesniedz attiecīgajai politiskajai organizācijai (partijai).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(3) Aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas), izmantojot trešo personu starpniecību.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(4) Aizliegts politisko organizāciju (partiju) finansēšanai izveidot īpašus fondus - juridiskās personas vai jebkāda cita veida starpniekorganizācijas, kā arī komercsabiedrības.

(5) Politiskajām organizācijām (partijām) aizliegts ņemt aizņēmumus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. 6.pantā:

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

„(3) Aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas), izmantojot trešo personu starpniecību. Par politiskās organizācijas (partijas) finansēšanu, izmantojot trešo personu starpniecību, uzskatāmi gadījumi, kad, īstenojot savas personiskās intereses finansēt politisko organizāciju (partiju), tiek izmantoti citas personas identitātes dati, vai kad politiskajai organizācijai (partijai) tiek ziedots, izmantojot citas personas starpniecību. Par starpniecību šā likuma izpratnē netiek uzskatīts gadījums, kad, pamatojoties uz notariāli apliecinātu pilnvaru, kurā ir norādīta konkrēta ziedojamā summa vai mantiskā vērtība, pilnvarotāja vārdā ziedojumu veic pilnvarnieks. Šādu pilnvarojumu aizliegts nodot citai personai.”;

 

 

izslēgt ceturto daļu;

 

 

papildināt pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

„(6) Politiskajām organizācijām (partijām) aizliegts izsniegt jebkāda veida aizdevumus un dot galvojumus.”

 

18.

 

 

 

 

19.

 

 

 

 

20.

 

 

 

 

 

 

 

21.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23.

 

 

 

 

 

24.

 

 

 

 

 

 

 

 

25.

 

 

 

26.

 

LPP frakcija

Papildināt 6. panta 1. daļu ar 5. punktu sekojošā redakcijā:

“5) juridiskajai personai, kurai ir nodokļu parāds.”

Deputāts J. Esta

Papildināt likuma 6. panta 1. daļu ar 5. punktu šādā redakcijā:

“5) bijušajiem valsts drošības komitejas (VDK) štata, ārštata darbiniekiem un informatoriem”.

Deputāts J. Esta

Papildināt likuma 6. panta 1. daļu ar 6. punktu šādā redakcijā:

“6) personām, kuras krimināli sodītas par mantiskiem noziegumiem un kuru sodāmība nav dzēsta.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Papildināt grozījumus likuma 6. pantā un izteikt 6. panta pirmo daļu jaunā redakcijā:

“(1) Fiziskajām personām aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas) no citu personu dāvinājumiem un aizdevumiem. Fiziskajām personām, kuras sodītas par tīšu noziegumu pret īpašumu, par tīšu noziegumu tautsaimniecībā, kā arī par tīšu noziegumu valsts institūciju dienestā un kurām sodāmība nav dzēsta vai noņemta, izņemot reabilitētās personas, aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas) dāvinājumu un ziedojumu veidā.”

LPP frakcija

Izteikt 6. panta 3. daļu sekojošā redakcijā:

“(3) Aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas), izmantojot trešo personu starpniecību. Par politiskās organizācijas (partijas) finansēšanu, izmantojot trešo personu starpniecību, uzskatāmi gadījumi, kad, īstenojot savas personiskās intereses finansēt politisko organizāciju (partiju), tiek izmantoti citas personas identitātes dati vai kad politiskajai organizācijai (partijai) tiek ziedots, izmantojot citas personas starpniecību. Par starpniecību šā likuma izpratnē netiek uzskatīts gadījums, kad, pamatojoties uz notariāli apliecinātu pilnvaru, pilnvarotāja vārdā ziedojumu veic pilnvarnieks.

Juridiskais birojs

Aizstāt otrajā lasījumā pieņemtajā

6. panta trešās daļas trešajā teikumā vārdus “mantiskā vērtība” ar vārdiem “manta un tās vērtība”.

LPP frakcija

Papildināt 6. pantu ar 4. daļu sekojošā redakcijā:

(4) Aizliegts politisko organizāciju (partiju) finansēšanai izveidot īpašus fondus - juridiskās personas vai jebkāda cita veida starpniekorganizācijas, kā arī komercsabiedrības.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Redakcionāli precizēt 2. las. pieņemto 6. panta sesto daļu.

Deputāts A. Latkovskis

Papildināt 6. pantu ar jaunu daļu šādā redakcijā:

“(7) Trešās personas izvietotās politiskās organizācijas (partijas) reklāmas izmaksas kalendārā gada laikā nedrīkst pārsniegt 10 tūkstošus latu.”

neatbalstīt

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

atbalstīt

daļēji,

skatīt 21. priekšlik

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

neatbalstīt

 

5. 6.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Fiziskajām personām aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas) no citu personu dāvinājumiem un aizdevumiem. Fiziskajām personām, kuras sodītas par tīšu noziegumu pret īpašumu, par tīšu noziegumu tautsaimniecībā, kā arī par tīšu noziegumu valsts institūciju dienestā un kurām sodāmība nav dzēsta vai noņemta, izņemot reabilitētās personas, aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas) dāvinājumu un ziedojumu veidā.”;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

„(3) Aizliegts finansēt politiskās organizācijas (partijas), izmantojot trešo personu starpniecību. Par politiskās organizācijas (partijas) finansēšanu, izmantojot trešo personu starpniecību, uzskatāmi gadījumi, kad, īstenojot savas personiskās intereses finansēt politisko organizāciju (partiju), tiek izmantoti citas personas identitātes dati vai kad politiskajai organizācijai (partijai) tiek ziedots ar citas personas starpniecību. Par starpniecību šā likuma izpratnē netiek uzskatīts gadījums, kad, pamatojoties uz notariāli apliecinātu pilnvaru, kurā norādīta konkrēta ziedojamā summa vai manta un tās vērtība, pilnvarotāja vārdā ziedojumu veic pilnvarnieks. Šādu pilnvarojumu aizliegts nodot citai personai.”;

 

 

izslēgt ceturto daļu;

 

 

papildināt pantu ar sesto daļu šādā redakcijā:

„(6) Politiskās organizācijas (partijas) nedrīkst izsniegt jebkāda veida aizdevumus un dot galvojumus.”

 

7.pants. Anonīmu dāvinājumu (ziedojumu) aizliegums

(1) Aizliegts, izņemot šā panta ceturtajā daļā minēto gadījumu, finansēt politiskās organizācijas (partijas) anonīmu dāvinājumu (ziedojumu) veidā.

(2) Dāvinājums (ziedojums) šā likuma izpratnē tiek uzskatīts par anonīmu, ja politiskās organizācijas (partijas) grāmatvedības dokumentos attiecībā uz dāvinātāju (ziedotāju) - fizisko personu nav norādīts vārds, uzvārds, personas kods un dzīvesvieta, bet attiecībā uz juridisko personu - pilns nosaukums, juridiskā adrese, bankas iestāde un konta numurs.

(3) Ja politiskā organizācija (partija) saņem anonīmu dāvinājumu (ziedojumu) vai arī dāvinājumu (ziedojumu), kas ir pretrunā ar šā likuma 4. un 6.panta noteikumiem, finansu līdzekļi piecu dienu laikā pēc saņemšanas jāpārskaita Finansu ministrijas norādītajā kontā, bet manta jānodod valsts īpašumā Finansu ministrijas noteiktajā kārtībā.

(4) Šā panta trešajā daļā minētajā kontā pārskaitītās summas veido fondu, kura finansu līdzekļus Finansu ministrija ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc Saeimas vēlēšanām pārskaita tām politiskajām organizācijām (partijām), kuru pieteiktie kandidāti ir ievēlēti Saeimā. Šīm politiskajām organizācijām (partijām) finansu līdzekļi tiek pārskaitīti proporcionāli no attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) Saeimā ievēlēto deputātu skaitam.

(5) Šā panta trešajā daļā minētajā kontā fiziskās un juridiskās personas var pārskaitīt finansu līdzekļus jebkurā daudzumā. Šajā kontā finansu līdzekļus var pārskaitīt arī anonīmi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. 7. pantā:

izslēgt otrajā daļā vārdus “bet attiecībā uz juridisko personu - pilns nosaukums, juridiskā adrese, bankas iestāde un konta numurs”;

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

„(3) Ja politiskā organizācija (partija) saņem anonīmu dāvinājumu (ziedojumu), finanšu līdzekļi piecu dienu laikā pēc to saņemšanas jāpārskaita valsts budžetā, bet manta jānodod valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.”;

izslēgt ceturto un piekto daļu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LPP frakcija

Izteikt 7. panta 2. daļu sekojošā redakcijā:

“(2) Dāvinājums (ziedojums) šā likuma izpratnē tiek uzskatīts par anonīmu, ja politiskās organizācijas (partijas) grāmatvedības dokumentos attiecībā uz dāvinātāju (ziedotāju) - fizisko personu nav norādīts vārds, uzvārds, personas kods un dzīvesvieta, bet attiecībā uz juridisko personu - pilns nosaukums, juridiskā adrese, bankas iestāde un konta numurs.

LPP frakcija

Izteikt 7. panta 3. daļu sekojošā redakcijā:

(3) Ja politiskā organizācija (partija) saņem anonīmu dāvinājumu (ziedojumu) vai arī dāvinājumu (ziedojumu), kas ir pretrunā ar šā likuma 4. un 6.panta noteikumiem, finanšu līdzekļi piecu dienu laikā pēc saņemšanas jāpārskaita valsts budžetā, bet manta jānodod valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. 7. pantā:

izslēgt otrajā daļā vārdus “bet attiecībā uz juridisko personu - pilns nosaukums, juridiskā adrese, bankas iestāde un konta numurs”;

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

„(3) Ja politiskā organizācija (partija) saņem anonīmu dāvinājumu (ziedojumu), finanšu līdzekļi piecu dienu laikā pēc to saņemšanas jāpārskaita valsts budžetā, bet manta jānodod valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā.”;

izslēgt ceturto un piekto daļu.

 

8.pants. Ikgadējā finansiālās darbības deklarācija

(1) Katru gadu ne vēlāk kā līdz 1.martam politiskā organizācija (partija) iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju.

(2) Finansiālās darbības deklarācijā norāda politiskās organizācijas (partijas) ienākumus iepriekšējā kalendārajā gadā:

1) biedru naudas un iestāšanās naudas veidā saņemtus finansu līdzekļus;

2) dāvinājumus (ziedojumus), atsevišķi norādot dāvinājumus (ziedojumus), kas saņemti:

a) finansu līdzekļu veidā,

b) kustamas vai nekustamas mantas veidā, ja manta nodota politiskās organizācijas (partijas) īpašumā bez maksas vai par maksu, kas ir zemāka par attiecīgās kustamas vai nekustamas mantas tirgus vērtību,

c) bezatlīdzības pakalpojumu veidā vai tādu pakalpojumu veidā, kurus politiskā organizācija (partija) saņēmusi par maksu, kas ir zemāka par attiecīgā pakalpojuma tirgus vērtību,

d) nododot politiskajai organizācijai (partijai) kādu tiesību, ja politiskajai organizācijai (partijai) no tā radies kāds labums,

e) atsvabinot politisko organizāciju (partiju) no pienākuma, ja politiskajai organizācijai (partijai) no tā radies kāds labums,

f) citu darbību veidā, ja politiskajai organizācijai (partijai) no tā radies kāds labums;

3) mantošanas veidā saņemtus mantiskus labumus (finansu līdzekļus, kustamu vai nekustamu mantu un citus labumus);

4) saimnieciskās darbības rezultātā gūtus ienākumus vai ienākumus (dividendes) no ieguldījumiem kapitālsabiedrībās;

5) cita veida ienākumus.

(3) Finansiālās darbības deklarācijā norāda politiskās organizācijas (partijas) izdevumus iepriekšējā kalendārajā gadā, kas radušies:

1) maksājot par šādiem pakalpojumiem:

a) telpu īri un pakalpojumiem, kas saistīti ar telpu īri,

b) citas nekustamas, kā arī kustamas mantas nomu,

c) sakaru un interneta pakalpojumiem,

d) transporta pakalpojumiem,

e) reklāmas pakalpojumiem,

f) citiem pakalpojumiem, norādot izdevumus pa atsevišķiem pakalpojumu veidiem;

2) iegādājoties kustamu un nekustamu mantu;

3) maksājot darba algu un izdarot citus maksājumus fiziskajām personām, izņemot šīs daļas 6.punktā paredzētos gadījumus;

4) izdodot laikrakstus, žurnālus, biļetenus, grāmatas un citus iespieddarbus;

5) organizējot sabiedriskos pasākumus;

6) finansējot labdarības pasākumus, izmaksājot pabalstus un izdarot dāvinājumus (ziedojumus);

7) citādā veidā, norādot izdevumus pa atsevišķiem veidiem.

(4) Finansiālās darbības deklarācijā norādāms katra dāvinājuma (ziedojuma) veids, vērtība, saņemšanas datums, kā arī fiziskā un juridiskā persona, kas izdarījusi dāvinājumu (ziedojumu).

(5) Finansiālās darbības deklarācijā norādāms katra mantojuma pieņemšanas datums, tā masa, vērtība un persona, kas atstājusi mantojumu politiskajai organizācijai (partijai).

(6) Finansiālās darbības deklarācijā norādāmas tās kapitālsabiedrības, no kurām politiskā organizācija (partija) pārskata periodā guvusi ienākumus (dividendes), un attiecīgie ienākumi (dividendes) no katras kapitālsabiedrības.

 

(7) Ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas viens eksemplārs glabājas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā, bet otrs — attiecīgajā politiskajā organizācijā (partijā).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. 8. pantā:

izslēgt ceturtajā daļā vārdus “un juridiskā”;

papildināt pantu ar astoto un devīto daļu šādā redakcijā:

“(8) Katru gadu ne vēlāk kā līdz 1. martam politiskā organizācija (partija) iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu iestāšanās naudas un biedru naudas sarakstu, norādot katra maksājumu veikušā biedra vārdu un uzvārdu, kā arī iestāšanās naudas un biedru naudas saņemšanas datumu un apmēru.

(9) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju pārbaudi un savu atzinumu par veikto pārbaudi publisko reizē par visām iesniegtajām deklarācijām sešu mēnešu laikā.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.

 

 

 

 

 

31.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LPP frakcija

Izteikt 8. panta 4. daļu sekojošā redakcijā:

“(4) Finansiālās darbības deklarācijā norādāms katra dāvinājuma (ziedojuma) veids, vērtība, saņemšanas datums, kā arī fiziskā un juridiskā persona, kas izdarījusi dāvinājumu (ziedojumu).”

 

Juridiskais birojs

Aizstāt otrajā lasījumā pieņemtajā 8. panta devītajā daļā vārdu “reizē” ar vārdu “vienlaikus”.

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt otrajā lasījumā pieņemto 8. panta devīto daļu šādā redakcijā:

“(9) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju pārbaudi un līdz nākamā gada 1. martam par visās šajās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informē sabiedrību vienlaikus.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt, skat. 31. priekšlik.

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. 8. pantā:

izslēgt ceturtajā daļā vārdus “un juridiskā”;

papildināt pantu ar astoto un devīto daļu šādā redakcijā:

“(8) Katru gadu ne vēlāk kā līdz 1. martam politiskā organizācija (partija) iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu iestāšanās naudas un biedru naudas sarakstu, norādot katra maksājumu veikušā biedra vārdu un uzvārdu, kā arī iestāšanās naudas un biedru naudas saņemšanas datumu un apmēru.

(9) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju pārbaudi un līdz nākamā gada 1. martam par visās šajās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informē sabiedrību vienlaikus.”

8.1 pants. Priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācija un paziņojums par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem

(1) Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vai pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, ne vēlāk kā 30 dienas pirms vēlēšanām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu politiskās organizācijas (partijas) priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju.

(2) Priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijā norādāmi visi izdevumi, kas politiskajai organizācijai (partijai) radušies laika posmā no 270.dienas līdz 50.dienai pirms vēlēšanām:

1) maksājot par reklāmas izvietošanu:

a) sabiedriskajā televīzijā,

b) sabiedriskajā radio,

c) komerciālajā televīzijā,

d) komerciālajā radio,

e) laikrakstos, žurnālos, biļetenos un citos likumā noteiktajā kārtībā reģistrētajos periodiskajos izdevumos, kuri tiek sagatavoti iespiedtehnikā un plaši izplatīti visā valsts teritorijā,

f) laikrakstos, žurnālos, biļetenos un citos likumā noteiktajā kārtībā reģistrētajos periodiskajos izdevumos, kuri tiek sagatavoti iespiedtehnikā un kuru tirāžas lielākā daļa tiek izplatīta vienas republikas pilsētas vai rajona teritorijā,

g) internetā,

h) telpās un publiskajās vietās (laukumos, skvēros, ielās, uz tiltiem un citās tamlīdzīgās vietās);

2) izmantojot pasta (arī elektroniskā pasta) pakalpojumus, lai ar tā palīdzību nosūtītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus;

3) maksājot juridiskajām personām par visu veidu reklāmas materiālu (videomateriāli, audiomateriāli, plakāti u.c.) sagatavošanu, lai tos izplatītu šīs daļas 1. un 2.punktā paredzētajā veidā;

4) maksājot juridiskajām personām par vēlēšanu kampaņas plānošanu, sagatavošanu un organizēšanu;

5) maksājot vēlēšanu kampaņā iesaistītajām personām darba algu un izdarot citus maksājumus fiziskajām personām, izņemot šīs daļas 8.punktā paredzētos gadījumus;

6) īrējot vēlēšanu kampaņas vajadzībām kustamu un nekustamu mantu;

7) izdodot vēlēšanu kampaņas vajadzībām laikrakstus, žurnālus, biļetenus, grāmatas un citus izdevumus, kas tiek sagatavoti iespiedtehnikā;

8) finansējot ar vēlēšanu kampaņu saistītus labdarības pasākumus, izmaksājot pabalstus un izdarot dāvinājumus (ziedojumus);

9) sedzot citus ar vēlēšanu kampaņu saistītus izdevumus, tos norādot pa atsevišķiem veidiem;

10) sedzot pārējos izdevumus.

 

 

 

(3) Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vai pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, ne vēlāk kā 30 dienas pirms vēlēšanām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu paziņojumu, kurā norādīta attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) plānotā vēlēšanu izdevumu kopējā summa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Papildināt 8.1 pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju pārbaudi un savu atzinumu par veikto pārbaudi publisko 90 dienu laikā vienlaikus par visām iesniegtajām deklarācijām .”

 

 

 

 

32.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

33.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

34.

 

 

Juridiskais birojs

Aizstāt 8.1 panta pirmajā un trešajā daļā vārdus “Saeimas vai pašvaldības domes (padomes) ar vārdiem

“Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Deputāts A. Latkovskis

Izslēgt 8.1 panta otrās daļas 10. punktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt 8.1 panta ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju pārbaudi un gada laikā no dienas, kad beidzies deklarāciju iesniegšanas termiņš, par visās šajās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informē sabiedrību vienlaikus.”

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

8. 8.1 pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus “Saeimas vai pašvaldības domes (padomes)” ar vārdiem “Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta”;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

izslēgt otrās daļas 10. punktu;

 

 

 

 

 

 

aizstāt trešajā daļā vārdus “Saeimas vai pašvaldības domes (padomes)” ar vārdiem “Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta”;

papildināt pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju pārbaudi un gada laikā no dienas, kad beidzies deklarāciju iesniegšanas termiņš, par visās šajās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informē sabiedrību vienlaikus.”

 

 

 

 

 

 

 

 

8.2 pants. Vēlēšanu izdevumu deklarācija

(1) Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vai pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, 30 dienu laikā pēc Saeimas vai pašvaldību vēlēšanām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu vēlēšanu izdevumu deklarāciju.

 

 

 

 

 

(2) Vēlēšanu izdevumu deklarācijā norāda visus izdevumus, kas politiskajai organizācijai (partijai) radušies laika posmā no 270.dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, kā arī izdevumus, kas radīsies, pēc vēlēšanām maksājot rēķinus par šā likuma 8.1 panta otrajā daļā minētajām darbībām.

 

 

 

(3) Vēlēšanu izdevumu deklarācijā ziņas norādāmas kārtībā, kāda noteikta šā likuma 8.1 panta otrajā daļā.

 

 

9. Izteikt 8.2 pantu šādā redakcijā:

„8.2 pants. Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija

(1) Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Saeimas vai pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, 30 dienu laikā pēc Saeimas, pašvaldību vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju.

(2) Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā norāda visus ieņēmumus un izdevumus, kas politiskajai organizācijai (partijai) radušies laika posmā no 270.dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, kā arī izdevumus, kas radīsies, pēc vēlēšanām maksājot rēķinus par šā likuma 8.1 panta otrajā daļā minētajām darbībām.

 

(3)Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic vēlēšanu izdevumu deklarāciju pārbaudi un savu atzinumu par veikto pārbaudi publisko reizē par visām iesniegtajām deklarācijām sešu mēnešu laikā.”

35.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

36.

 

 

 

 

37.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juridiskais birojs

Precizēt likumprojekta 9.pantu (likuma 8.² pants) un izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām, 30 dienu laikā pēc Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Juridiskais birojs

Papildināt otrajā lasījumā pieņemto 8.2 panta trešo daļu pēc vārda “vēlēšanu” ar vārdiem “ieņēmumu un”.

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt 8.2 panta trešo daļu šādā redakcijā:

„(3) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi un gada laikā no dienas, kad beidzies deklarāciju iesniegšanas termiņš, par visās šajās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informē sabiedrību vienlaikus.”

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt, skat. 37. priekšlik.

 

 

atbalstīt

9. Izteikt 8.2 pantu šādā redakcijā:

„8.2 pants. Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācija

(1) Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas savus deputātu kandidātu sarakstus Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām, 30 dienu laikā pēc Saeimas, pašvaldības domes (padomes) vai Eiropas Parlamenta vēlēšanām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāja parakstītu vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju.

(2) Vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā norāda visus ieņēmumus un izdevumus, kas politiskajai organizācijai (partijai) radušies laika posmā no 270.dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, kā arī izdevumus, kas radīsies, pēc vēlēšanām maksājot rēķinus par šā likuma 8.1 panta otrajā daļā minētajām darbībām.

(3) Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs veic vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi un gada laikā no dienas, kad beidzies deklarāciju iesniegšanas termiņš, par visās šajās iesniegtajās deklarācijās atklātajiem politisko organizāciju (partiju) finansēšanas noteikumu pārkāpumiem, kā arī par pasākumiem, kas veikti to novēršanai, informē sabiedrību vienlaikus.”

 

10. Papildināt likumu ar 8.3 , 8.4 un 8.5 pantu šādā redakcijā:

„8.3 pants. Finansiālās darbības deklarācijas iesniegšanas kārtība

Ministru kabinets nosaka ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas, priekšvēlēšanu izdevumu deklarācijas, paziņojuma par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem un vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas veidlapu formu un aizpildīšanas kārtību.

 

 

 

 

10. Papildināt likumu ar 8.3 , 8.4 un 8.5 pantu šādā redakcijā:

„8.3 pants. Finansiālās darbības deklarācijas iesniegšanas kārtība

Ministru kabinets nosaka ikgadējās finansiālās darbības deklarācijas, priekšvēlēšanu izdevumu deklarācijas, paziņojuma par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem un vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas veidlapu formu un aizpildīšanas kārtību.

 

8.4. pants. Priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi

(1) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām piecos vēlēšanu apgabalos, Saeimas vēlēšanām drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Ja politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība iesniedz savu kandidātu sarakstu tikai atsevišķos vēlēšanu apgabalos, tā priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

 

 

 

 

(2) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, attiecīgās domes (padomes) vēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās pašvaldības domes (padomes) vēlēšanās.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(3) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

(4) Ja deputātu kandidātu sarakstu iesniedz politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, tad par tās priekšvēlēšanu izdevumiem uzskatāmi arī tie izdevumi, kurus šim nolūkam veikušas šo apvienību izveidojušas politiskās organizācijas (partijas).

 

38.

 

 

 

 

39.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

40.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

41.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

42.

Juridiskais birojs

Aizstāt 8.4. panta pirmās daļas pirmajā teikumā vārdus “Saeimas vēlēšanām drīkst” ar vārdiem “priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst” un otrajā daļā – vārdu “vēlēšanu” ar vārdu “priekšvēlēšanu”.

Deputāts J. Lagzdiņš

Izteikt otrajā lasījumā pieņemto 8.4. panta pirmo, otro un trešo daļu šādā redakcijā:

“(1) Politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrētas vai nereģistrētas apvienības, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām piecos vēlēšanu apgabalos, izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai par reklāmas izvietošanu televīzijā un radio, nedrīkst būt lielāki par summu, kas pārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Ja politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība iesniedz savu kandidātu sarakstu tikai atsevišķos vēlēšanu apgabalos, tās izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai par reklāmas izvietošanu televīzijā un radio, nedrīkst būt lielāki par summu, kas pārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

(2) Politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrētas vai nereģistrētas apvienības, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai par reklāmas izvietošanu televīzijā un radio, nedrīkst būt lielāki par summu, kas pārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāju iepriekšējās pašvaldības domes (padomes) vēlēšanās.

(3) Politiskās organizācijas (partijas) vai politisko organizāciju (partiju)reģistrētas vai nereģistrētas apvienības, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, izdevumi priekšvēlēšanu aģitācijai, par reklāmas izvietošanu televīzijā un radio, nedrīkst būt lielāki par summu, kas pārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.”

Deputāts M. Grīnblats

Izteikt 8.4. panta otro daļu šādā redakcijā:

(2) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, kas iesniegusi savus deputātu kandidātu sarakstus pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, vēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās pašvaldības domes (padomes) vēlēšanās tajās pašvaldībās, kurās attiecīgā politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība ir iesniegusi savus kandidātu sarakstus.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt 8.4. panta otro daļu šādā redakcijā:

(2) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, attiecīgās domes (padomes) priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās attiecīgās pašvaldības domes (padomes) vēlēšanās. Ja politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība iesniegusi savus deputātu kandidātu sarakstus vairāku pašvaldību domju (padomju) vēlēšanām, visu šo domju (padomju) priekšvēlēšanu izdevumiem kopā drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgās pašvaldības domes (padomes) vēlētāju iepriekšējās domes (padomes) vēlēšanās.

LPP frakcija

Izteikt 8.4. pantu sekojošā redakcijā:

Priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi

(1) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām piecos vēlēšanu apgabalos, Saeimas vēlēšanām reklāmas un aģitācijas izvietošanai plašsaziņas līdzekļos un publiskās vietās drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Ja politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība iesniedz savu kandidātu sarakstu tikai atsevišķos vēlēšanu apgabalos, tā priekšvēlēšanu reklāmas un aģitācijas izvietošanai plašsaziņas līdzekļos un publiskās vietās drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

(2) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, priekšvēlēšanu reklāmas un aģitācijas izvietošanai plašsaziņas līdzekļos un publiskās vietās drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

(3) Ja deputātu kandidātu sarakstu iesniedz politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, tad par tās priekšvēlēšanu izdevumiem uzskatāmi arī tie izdevumi, kurus šim nolūkam veikušas šo apvienību izveidojušas politiskās organizācijas (partijas).

(4) Deputātu kandidāti pēc kandidātu sarakstu iesniegšanas termiņa beigām nedrīkst izmantot valsts un pašvaldību, kā arī kapitālsabiedrību, kurās kapitāla daļas (akcijas) pieder valstij vai pašvaldībai, resursus priekšvēlēšanu kampaņas vajadzībām.

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

neatbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīts

daļēji, ietverts 41. priekšlik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

neatbalstīt

8.4. pants. Priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi

(1) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām piecos vēlēšanu apgabalos, priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās. Ja politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība iesniedz savu kandidātu sarakstu tikai atsevišķos vēlēšanu apgabalos, tā priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

 

 

(2) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu pašvaldības domes (padomes) vēlēšanām, attiecīgās domes (padomes) priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās attiecīgās pašvaldības domes (padomes) vēlēšanās. Ja politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība iesniegusi savus deputātu kandidātu sarakstus vairāku pašvaldību domju (padomju) vēlēšanām, visu šo domju (padomju) priekšvēlēšanu izdevumiem kopā drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru attiecīgās pašvaldības domes (padomes) vēlētāju iepriekšējās domes (padomes) vēlēšanās.

 

 

 

 

 

 

(3) Politiskā organizācija (partija) vai politisko organizāciju (partiju) apvienība, kas iesniegusi savu deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, priekšvēlēšanu izdevumiem drīkst izlietot summu, kas nepārsniedz 0,20 latus uz katru vēlētāju iepriekšējās Saeimas vēlēšanās.

(4) Ja deputātu kandidātu sarakstu iesniedz politisko organizāciju (partiju) reģistrēta vai nereģistrēta apvienība, par tās priekšvēlēšanu izdevumiem uzskatāmi arī tie izdevumi, kuri šim nolūkam bijuši šo apvienību izveidojušajām politiskajām organizācijām (partijām).

 

8.5 pants. Gada pārskats

Politiskās organizācijas (partijas) ne vēlāk kā divus mēnešus pēc pārskata gada beigām iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam vienu gada pārskata eksemplāru un zvērināta revidenta ziņojuma norakstu. Politiskās organizācijas (partijas) ir atbildīgas par to, lai nosūtītie dokumenti tiktu saņemti.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

43.

 

 

 

 

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt 8.5 pantu šādā redakcijā:

“8.5 pants. Gada pārskats

Politiskās organizācijas (partijas) ne vēlāk kā divus mēnešus pēc pārskata gada beigām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam vienu gada pārskata eksemplāru.”

 

 

atbalstīt

8.5 pants. Gada pārskats

Politiskās organizācijas (partijas) ne vēlāk kā divus mēnešus pēc pārskata gada beigām Ministru kabineta noteiktajā kārtībā iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam vienu gada pārskata eksemplāru.”

9.pants. Finansiālās un saimnieciskās darbības atklātums

(1) Politisko organizāciju (partiju) finansiālā un saimnieciskā darbība ir atklāta un publiski pieejama.

(2) Ikvienai personai ir tiesības vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un attiecīgajā politiskajā organizācijā (partijā), lai iepazītos ar tās ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju, priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju, vēlēšanu izdevumu deklarāciju un paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem.

(3) Šā panta otrajā daļā minētās deklarācijas un paziņojumu ne vēlāk kā 10 dienas pēc to iesniegšanas Ministru kabineta noteiktajā kārtībā publicē laikrakstā “Latvijas Vēstnesis” un internetā.

11. Izteikt 9. panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Ikvienai personai ir tiesības vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un attiecīgajā politiskajā organizācijā (partijā), lai iepazītos ar tās gada pārskatu, ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju, priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju, paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem un vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Izteikt 9. panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Ikvienai personai ir tiesības vērsties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā un attiecīgajā politiskajā organizācijā (partijā), lai iepazītos ar tās gada pārskatu, ikgadējo finansiālās darbības deklarāciju, priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarāciju, paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem un vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju.”

 

12. Papildināt likumu ar 9.1 pantu šādā redakcijā:

“9.1pants. Grāmatvedības uzskaites noteikumi

Politiskās organizācijas (partijas) kārto grāmatvedības uzskaiti saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.”

 

 

   

12. Papildināt likumu ar 9.1 pantu šādā redakcijā:

“9.1pants. Grāmatvedības uzskaites noteikumi

Politiskās organizācijas (partijas) kārto grāmatvedības uzskaiti saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.”

10.pants. Finansiālās darbības deklarācijas neiesniegšanas sekas

(1) Ja politiskā organizācija (partija) neiesniedz šā likuma 8., 8.1 un 8.2 pantā minētās deklarācijas vai paziņojumu līdz likumā noteiktajam termiņam vai tajās nav norādītas likumā prasītās ziņas, vai arī netiek pildīti šā likuma 4.panta trešās daļas noteikumi, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja direktoram ir pienākums septiņu dienu laikā rakstveidā brīdināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāju.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(2) Ja mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas politiskā organizācija (partija) neiesniedz finansiālās darbības deklarāciju vai iesniegtajā deklarācijā nav norādītas likumā prasītās ziņas, vai arī politiskā organizācija (partija) turpina nepildīt šā likuma 4.panta trešās daļas noteikumus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja direktoram ir pienākums divu nedēļu laikā likumā noteiktajā kārtībā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības apturēšanu tiesas ceļā.

13. Izteikt 10.pantu šādā redakcijā:

„10.pants. Atbildība par šā likuma prasību neievērošanu

(1) Ja politiskā organizācija (partija) neiesniedz gada pārskatu, vai finansiālās darbības deklarāciju līdz likumā noteiktajam termiņam vai tajā nav norādītas likumā prasītās ziņas vai tajā norādītas nepatiesas ziņas, vai ja netiek pildīti šā likuma 3. panta pirmās daļas, 4. panta otrās un trešās daļas, 6. panta otrās, piektās un sestās daļas, 7. panta pirmās daļas, 9.1 panta vai 13. panta otrās daļas noteikumi, politisko organizāciju (partiju) likumā noteiktajā kārtībā sauc pie administratīvās atbildības.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(2) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē šā likuma 2.panta, 4. panta vai 6.panta noteikumu pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums uzdot politiskajai organizācijai (partijai) 30 dienu laikā pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus ieskaitīt valsts budžetā. Pēc attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) motivēta lūguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs var finanšu līdzekļu atmaksāšanu sadalīt termiņos vai pagarināt finanšu līdzekļu atmaksāšanas termiņu, bet ne ilgāk kā par 90 dienām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(3) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja noteiktajā termiņā politiskā organizāciju (partija) nepilda šā panta otrajā daļā noteikto prasību, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam ir pienākums likumā noteiktajā kārtībā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības apturēšanu tiesas ceļā.

 

(4) Ja politiskā organizācija (partija) nepilda tiesas lēmumu par darbības apturēšanu vai tiesas noteiktajā termiņā nenovērš likuma pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums likumā noteiktajā kārtībā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības izbeigšanu tiesas ceļā.”

44.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

45.

Deputāts M. Grīnblats

Papildināt 10. pantu ar jaunu ceturto daļu šādā redakcijā un līdzšinējo ceturto daļu uzskatīt par piekto daļu :

“(4) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē šā likuma 8.4 pantā noteikto ierobežojumu pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka pienākums ir likumā noteiktajā kārtībā saukt politisko organizāciju (partiju) pie administratīvās atbildības, bet, ja minētie ierobežojumi ir pārkāpti lielos apmēros, likumā noteiktajā kārtībā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības apturēšanu tiesas ceļā.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izteikt 10. pantu šādā redakcijā:

“10.pants. Atbildība par šā likuma prasību neievērošanu

(1) Ja politiskā organizācija (partija) neiesniedz gada pārskatu vai finansiālās darbības deklarāciju un paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem līdz likumā noteiktajam termiņam vai šajos dokumentos nav norādītas likumā prasītās ziņas, vai tajos norādītas nepatiesas ziņas, vai ja netiek pildīti šā likuma 2.panta pirmās daļas, 3.panta pirmās daļas, 4. panta otrās un trešās daļas, 6.panta otrās, piektās un sestās daļas, 7.panta pirmās un trešās daļas, 8.4 panta, 9.1 panta vai 13.panta otrās daļas noteikumi, politisko organizāciju (partiju) sauc pie administratīvās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

(2) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē šā likuma 2.panta pirmās un trešās daļas, 3.panta pirmās daļas, 4.panta pirmās un otrās daļas, 6.panta, 7.panta pirmās un trešās daļas, 8.4 panta noteikumu pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai politiskajai organizācijai (partijai) pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā, bet mantu nodot valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pēc attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) motivēta lūguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks var finanšu līdzekļu atmaksāšanu sadalīt termiņos vai pagarināt finanšu līdzekļu atmaksāšanas termiņu, bet ne ilgāk par 90 dienām.

(3) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē saņemtu dāvinājumu (ziedojumu), kurš nav atspoguļots politiskās organizācijas (partijas) ikgadējā finansiālās darbības deklarācijā un informācijā par saņemtajiem dāvinājumiem (ziedojumiem), Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai politiskajai organizācijai (partijai) pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā, bet mantu nodot valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pēc attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) motivēta lūguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks var finanšu līdzekļu atmaksāšanu sadalīt termiņos vai pagarināt finanšu līdzekļu atmaksāšanas termiņu, bet ne ilgāk par 90 dienām.

 

(4) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē, ka politiskā organizācija atkārtoti neiesniedz šā likuma 8., 8.1, 8.2 un 8.5 pantā minētās deklarācijas vai gada pārskatu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums divu nedēļu laikā rakstveidā brīdināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāju.

(5) Ja politiskā organizācija (partija) Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja noteiktajā termiņā neizpilda šā panta otrajā un trešajā daļā noteikto pienākumu vai mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas neiesniedz šā likuma 8., 8.1, 8.2 un 8.5 pantā minētās deklarācijas vai gada pārskatu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums divu nedēļu laikā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības apturēšanu tiesas ceļā.

(6) Ja politiskā organizācija (partija) neizpilda tiesas lēmumu par darbības apturēšanu vai tiesas noteiktajā termiņā nenovērš likuma pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums likumā noteiktajā kārtībā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības izbeigšanu tiesas ceļā.”

atbalstīts

daļēji,

ietverts

45.

priekšlik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

13. Izteikt 10. pantu šādā redakcijā:

“10.pants. Atbildība par šā likuma prasību neievērošanu

(1) Ja politiskā organizācija (partija) neiesniedz gada pārskatu vai finansiālās darbības deklarāciju un paziņojumu par plānotajiem vēlēšanu izdevumiem līdz likumā noteiktajam termiņam vai šajos dokumentos nav norādītas likumā prasītās ziņas, vai tajos norādītas nepatiesas ziņas, vai ja netiek pildīti šā likuma 2.panta pirmās daļas, 3.panta pirmās daļas, 4. panta otrās un trešās daļas, 6.panta otrās, piektās un sestās daļas, 7.panta pirmās un trešās daļas, 8.4 panta, 9.1 panta vai 13.panta otrās daļas noteikumi, politisko organizāciju (partiju) sauc pie administratīvās atbildības likumā noteiktajā kārtībā.

 

 

 

 

(2) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē šā likuma 2.panta pirmās un trešās daļas, 3.panta pirmās daļas, 4.panta pirmās un otrās daļas, 6.panta, 7.panta pirmās un trešās daļas, 8.4 panta noteikumu pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai politiskajai organizācijai (partijai) pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā, bet mantu nodot valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pēc attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) motivēta lūguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks var finanšu līdzekļu atmaksāšanu sadalīt termiņos vai pagarināt finanšu līdzekļu atmaksāšanas termiņu, bet ne ilgāk par 90 dienām.

(3) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē saņemtu dāvinājumu (ziedojumu), kurš nav atspoguļots politiskās organizācijas (partijas) ikgadējā finansiālās darbības deklarācijā un informācijā par saņemtajiem dāvinājumiem (ziedojumiem), Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai politiskajai organizācijai (partijai) pretlikumīgi iegūtos finanšu līdzekļus 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā, bet mantu nodot valsts īpašumā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Pēc attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) motivēta lūguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks var finanšu līdzekļu atmaksāšanu sadalīt termiņos vai pagarināt finanšu līdzekļu atmaksāšanas termiņu, bet ne ilgāk par 90 dienām.

(4) Ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs konstatē, ka politiskā organizācija atkārtoti neiesniedz šā likuma 8., 8.1, 8.2 un 8.5 pantā minētās deklarācijas vai gada pārskatu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums divu nedēļu laikā rakstveidā brīdināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītāju.

(5) Ja politiskā organizācija (partija) Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja noteiktajā termiņā neizpilda šā panta otrajā un trešajā daļā noteikto pienākumu vai mēneša laikā pēc brīdinājuma nosūtīšanas neiesniedz šā likuma 8., 8.1, 8.2 un 8.5 pantā minētās deklarācijas vai gada pārskatu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums divu nedēļu laikā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības apturēšanu tiesas ceļā.

(6) Ja politiskā organizācija (partija) neizpilda tiesas lēmumu par darbības apturēšanu vai tiesas noteiktajā termiņā nenovērš likuma pārkāpumu, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam ir pienākums likumā noteiktajā kārtībā ierosināt attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) darbības izbeigšanu tiesas ceļā.

11.pants. Finansiālās un saimnieciskās darbības revīzija

(1) Ne retāk kā reizi gadā katras politiskās organizācijas (partijas) finansiālo un saimniecisko darbību revidē neatkarīga auditorfirma, kuras atzinums par attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) finansiālo un saimniecisko darbību pievienojams ikgadējai finansiālās darbības deklarācijai, kura tiek iesniegta Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

(2) Šā panta pirmajā daļā paredzētā revīzija tiek finansēta no attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) līdzekļiem.

 

 

 

 

 

14. Aizstāt 11.panta pirmajā daļā vārdus „neatkarīga auditorfirma” ar vārdiem „zvērināts revidents”.

     

 

 

 

 

 

 

14. Aizstāt 11.panta pirmajā daļā vārdus „neatkarīga auditorfirma” ar vārdiem „zvērināts revidents”.

12.pants. Atbildība par šā likuma izpildi

Par šā likuma 7.panta trešās daļas, 8., 8.1 un 8.2 panta noteikumu izpildi atbild attiecīgās politiskās organizācijas (partijas) vadītājs.

 

15. Izslēgt 12.pantu.

 

 

 

 

 

 

 

 

15. Izslēgt 12.pantu.

13.pants. Kontrole un uzraudzība par likuma izpildi

Kontroli un uzraudzību par šā likuma izpildi veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

16. Papildināt 13.pantu ar otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Lai nodrošinātu šā panta pirmās daļas izpildi, politiskā organizācija (partija) septiņu dienu laikā pēc augstākās lēmējinstitūcijas sanākšanas iesniedz Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam un attiecīgajam reģistra turētajam sēdes protokola norakstu par izmaiņām politiskās organizācijas (partijas) pastāvīgi funkcionējošās vadības institūcijā.”

 

 

46.

 

 

 

 

 

 

 

 

47.

LPP frakcija

Izteikt 13. pantu sekojošā redakcijā:

“Kontroli un uzraudzību par šā likuma izpildi veic Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Izslēgt otrajā lasījumā pieņemto likumprojekta 16. pantu.

atbalstīt, skat. 47.

priekšlik.

 

 

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

Pārejas noteikumi

1. – 6.

 

 

48.

 

 

 

 

 

 

 

 

49.

LPP frakcija

Papildināt sadaļu Pārejas noteikumi ar 7. punktu sekojošā redakcijā:

“7.  Šā likuma 8.4 panta otrā daļa stājas spēkā 2005. gada 01. janvārī.”

Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija

Papildināt pārejas noteikumus ar 7. punktu šādā redakcijā:

“7.  Šā likuma 8.4 panta trešā daļa stājas spēkā 2005. gada 1. janvārī.”

 

atbalstīt daļēji,

skatīt

49. priekšl

 

 

 

 

atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

16. Papildināt pārejas noteikumus ar 7., 8. un 9. punktu šādā redakcijā:

“7.  Šā likuma 8.4 panta trešā daļa stājas spēkā 2005. gada 1. janvārī.

   

50.

Juridiskais birojs

Papildināt likumu ar pārejas noteikumiem šādā redakcijā:

7. Likuma 8.5 pants stājas spēkā vienlaikus ar attiecīgiem grozījumiem likumā “Par grāmatvedību”.

8. Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas paredzētas 2004.gada 12.jūnijā, likuma 8.¹ pantā noteiktajā priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijā norāda visus izdevumus, kas politiskajai organizācijai (partijai) radušies laika posmā no 90.dienas līdz 50.dienai pirms vēlēšanām. Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kas paredzētas 2004.gada 12.jūnijā, likuma 8.² pantā noteiktajā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā norāda visus izdevumus, kas politiskajai organizācijai (partijai) radušies laika posmā no 90. dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, kā arī izdevumus, kas radīsies, pēc vēlēšanām maksājot rēķinus par šā likuma 8.¹ panta otrajā daļā minētajām darbībām.”

 

atbalstīt

precizētā redakcijā

8. Šā likuma 8.5 pants stājas spēkā vienlaikus ar attiecīgiem grozījumiem likumā “Par grāmatvedību”.

9. Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus 2004.gada 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, šā likuma 8.¹ pantā noteiktajā priekšvēlēšanu perioda izdevumu deklarācijā norāda visus izdevumus, kuri tām radušies laika posmā no 90.dienas līdz 50.dienai pirms vēlēšanām. Politiskās organizācijas (partijas), kas iesniegušas deputātu kandidātu sarakstus 2004.gada 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, šā likuma 8.² pantā noteiktajā vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā norāda visus izdevumus, kas tām radušies laika posmā no 90. dienas pirms vēlēšanām līdz vēlēšanu dienai, kā arī izdevumus, kas radīsies, pēc vēlēšanām maksājot rēķinus par šā likuma 8.¹ panta otrajā daļā minētajām darbībām.”