Reģ. nr.21

 

Deputātu A.Klementjeva, V.Agešina, V.Orlova, V.Stepaņenko, V.Karpuškina jautājums

 

Ministru prezidentam E.Repšes kungam

 

Par valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta pārpildes izlietošanas kārtību

 

A. god. E.Repšes kungs

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija, ka 2003.gadā valsts sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā ir izveidojusies pārpilde un ka šīs summas tiks izmantotas iepriekšējos gados uzkrātā parāda valsts pamatbudžetam dzēšanai (kopējā parāda summa ap 80 milj. latu).

Šajā sakarā mēs lūdzam Jūs, Ministru prezidenta kungs, atbildēt uz šādiem jautājumiem.

1. Kā izveidojies minētais valsts sociālās apdrošināšanas “parāds” un vai par šo “parādu” pamatbudžetam (Valsts kasei) tiek maksāti aizdevuma procenti?

2. Kas un kad pieņēmis lēmumu sākt minētā “parāda” atdošanu valsts pamatbudžetam un kādiem mērķiem tiks izlietota atgūtā nauda?

3. Ministru kabinets pēdējās dienās ir pieņēmis lēmumu palielināt “mazās” pensijas līdz noteiktam līmenim. Kādi papildu finanšu līdzekļi 2004.gadā tiks izlietoti šim mērķim un vidēji kādā apmērā tiks palielinātas šīs “mazās” pensijas?

4. Par kādu summu varētu palielināt šīs “mazās” pensijas, ja valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta pārpildes rezultātā iegūtie līdzekļi tiktu izlietoti nevis “parāda” dzēšanai pamatbudžetam, bet “mazo” pensiju palielināšanai?

5. Kas būtu nepieciešams, lai Ministru kabinets pieņemtu šādu politisku lēmumu par valsts sociālās apdrošināšanas speciālā budžeta “pārpildes” izlietošanu “mazo” pensiju palielināšanai, nevis citiem mērķiem?