Reģ.nr.16

 

Deputātu Gundara Bērziņa, J.Dalbiņa, V.Muižnieces, M.Pietkeviča un J.Lagzdiņa jautājums

 

Ministru prezidentam Einaram Repšem

 Par informāciju saistībā ar E.Repšes personiskajā kontā un partijas “Jaunais laiks” kontā ieskaitītajiem, iespējams, nelikumīgajiem ziedojumiem

 Plašsaziņas līdzekļos ir izskanējusi informācija saistībā ar Jūsu personiskajā kontā un Jūsu vadītās partijas “Jaunais laiks” kontā ieskaitītajiem, iespējams, nelikumīgajiem ziedojumiem. Aicinām Jūs sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

Kādēļ neatmaksājat to ziedojumu Jūsu personiskajā kontā, kurš uzskatāms par anonīmu, jo ziedotājs atzinis, ka veicis to neatklātu trešo personu interesēs?

 Vai zināt, kādas personas slēpjas aiz šā ziedojuma Jūsu personiskajā kontā?

 Vai anonīmu ziedojumu saņemšana par politisko darbību nav koruptīva pēc būtības?

 Vai esat pārliecināts, ka šis anonīmais ziedotājs Jūsu personiskajā kontā nav saistīts ar noziedzīgajiem grupējumiem?

 Vai neuzskatāt, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam vajadzētu noskaidrot, kas ir šis ziedotājs Jūsu personiskajā kontā, kā arī pārbaudīt, vai Jūs kā Latvijas Bankas prezidents vai Ministru prezidents neesat pieņēmis lēmumus šo personu vai kādu uzņēmumu interesēs?

 Vai uzskatāt, ka uz Jūsu personiskajā kontā ieskaitīto naudu par politisko darbību ir jāattiecina mazāk stingri korupcijas nosacījumi nekā uz partiju ziedojumiem?

 Vai uzskatāt, ka Jūsu personiski ieceltā KNAB priekšnieka p.i. Juta Strīķe spēs objektīvi pārbaudīt Jūsu un Jūsu partijas ziedojumus situācijā, kad esat devis viņai pārbaudes laiku, pēc kura tiks vērtēti viņas darba rezultāti?