10. Saeimas priekšsēdētājas aktualitātes

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece no 2.līdz 4.februārim uzturēsies darba vizītē Briselē, Beļģijas Karalistē, kur atklās Saeimas un Eiropas Parlamenta (EP) organizēto konferenci par Eiropas Savienības (ES) ekonomikas pārvaldību, kā arī tiksies ar Eiropas institūciju amatpersonām.
 "Ar bažām vērojam kritisko situāciju Ukrainā, kur Krievijas Federācijas bruņotie spēki īsteno agresiju pret Eiropas valsti. Šobrīd starptautiskā sabiedrība piedzīvo nopietnākos pasaules mēroga draudus drošībai kopš Aukstā kara beigām," teikts Igaunijas, Latvijas un Lietuvas parlamentu priekšsēdētāju kopīgajā paziņojumā saistībā ar situāciju Ukrainā.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa trešdien, 8.februārī, tiekoties ar Kanādas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Džonu Morisonu (John Morrison), pārrunāja abu valstu ekonomiskās un politiskās sadarbības veicināšanas iespējas. Vēstnieks Saeimā bija ieradies iepazīšanās vizītē.
Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa šodien, 25.novembrī, Tallinā tiekoties ar Lietuvas Seima priekšsēdētāju Irēnu Degutieni (Irena Degutienė), vienojās, ka, neskatoties uz atsevišķiem problemātiskiem jautājumiem Latvijas un Lietuvas attiecībās, šobrīd sadarbība abu valstu starpā ir īpaši nepieciešama.
Mums ir 18.novembris, jo cauri gadu desmitiem esam ticējuši brīvai, neatkarīgai un tiesiskai Latvijai. Sava valsts - tas ir ikkatra individuāls un visas tautas kopīgs nopelns, un tikai kopīgiem spēkiem spēsim mūsu Latviju veidot par vietu, kur katrs jūtas piederīgs, pārliecināts un gaidīts.
Trešdien, 16.novembrī, Saeimā jaunieši sirsnīgā un emocionālā atmosfērā iepazina Latvijas atdzimšanas vēsturi, uzzinot, kā drosmīgu lēmumu rezultātā tika pasludināta neatkarība no Padomju Savienības.
„Brīvprātīgā darba misija ir ļoti plaša un cēla – tā vēsta par cilvēkmīlestību, par gatavību veltīt daļu savas dzīves citiem, par nesavtību un atbildīgumu,” pausts Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas apsveikumā Eiropas Brīvprātīgā darba gada ceļojošās tūres Latvijas posma dalībniekiem un organizētājiem.
Trešdien, 28.septembrī, vairākas nevalstiskās organizācijas Eiropas Brīvprātīgā darba gada 2011 ceļojošās tūres Latvijas posma atklāšanas ietvaros saņems Saeimas atzinības rakstus.
Saeimas atvērto durvju dienas erudīcijas konkursā gandrīz piektā daļa dalībnieku parādīja ļoti labas zināšanas par parlamentu.
Saeimas priekšsēdētaja Solvita Āboltiņa pirmdien, 26.septembrī, noslēguma tikšanās reizē ar nevalstisko organizāciju (NVO) partneriem atzinīgi vērtēja 10.Saeimas laikā kopīgi īstenotos projektus.
Piektdien, 23.septembrī, Saeimā notika atvērto durvju diena, kuras ietvaros parlamentu apmeklēja 2038 cilvēki. Lielākā interese bija no skolas vecuma jauniešiem, kas ceļu uz Saeimu bija mērojuši ne tikai no Rīgas, bet visiem Latvijas reģioniem.
Piektdien, 23.septembrī, Saeimā būs atvērto durvju diena, kad iedzīvotāji un mūsu valsts viesi klātienē varēs aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā arhitektūru un vēsturi, kā arī uzzināt vairāk par deputātu ikdienas darbu. Saeimas nams apmeklētājiem būs atvērts no plkst.10.00 līdz 18.00.
23.septembrī Saeimā notiks atvērto durvju dienu, kuras ietvaros iedzīvotāji un mūsu valsts viesi klātienē varēs aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā arhitektūru un vēsturi, kā arī vairāk uzzināt par deputātu ikdienas darbu. Apmeklēt Saeimu īpaši aicināti skolēni.
23.septembrī, atvērto durvju dienā Saeimā apmeklētāji varēs piedalīties vairākos erudīcijas un vērības konkursos, parādot savas zināšanas par parlamenta darbu un vēsturi, kā arī Saeimas nama arhitektūru.
23.septembrī Saeima rīko tradicionālo atvērto durvju dienu, aicinot iedzīvotājus un mūsu valsts viesus klātienē aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā arhitektūru un vēsturi, kā arī vairāk uzzināt par deputātu ikdienas darbu. Apmeklēt Saeimu īpaši aicināti skolēni.
Piektdien, 20.aprīlī