Ināra Mūrniece NATO ģenerālsekretāram: NATO paplašinātā klātbūtne reģionā apliecina alianses spēku

(19.06.2017.)
VideoGalerija

NATO kaujas grupu izvietošana mūsu reģionā apliecina alianses spēju aizstāvēties pret jebkādu agresiju. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra pirmdien, 19.jūnijā, parlamentā tiekoties ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg), kurš Latviju apmeklē saistībā ar NATO paplašinātās kaujas grupas ierašanos.

Saeimas priekšsēdētāja pateicās NATO par daudznacionālo spēku nosūtīšanu, kas ir ļoti spēcīgs sabiedroto solidaritātes un vienotības apliecinājums. Līdz ar NATO kaujas grupas ierašanos Latvijas iedzīvotāji var justies droši. Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka valsts drošību sekmējusi tieši NATO.

Saeimas priekšsēdētāja parlamenta vārdā apliecināja, ka Latvija daudz iegulda savā pašaizsardzībā, un tam ir mūsu iedzīvotāju atbalsts. Nākamgad Latvija plāno aizsardzības budžeta pieaugumu līdz diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta. Tomēr šodienas drošības izaicinājumiem nevaram stāties pretī vieni.

NATO ģenerālsekretārs atzinīgi novērtēja Latvijas parlamenta lēmumus aizsardzības budžeta palielināšanai. Būtiski, ka tam ir plašs Saeimā pārstāvēto politisko spēku atbalsts. 
I.Mūrniece un J.Stoltenbergs bija vienisprātis par transatlantisko saišu nozīmi. Saeimas priekšsēdētāja pauda gandarījumu par Amerikas Savienoto Valstu (ASV) konsekventu atbalstu un pastāvīgu militāro klātbūtni Eiropā, uzsverot, ka mums vienlīdz svarīgi sadarboties arī cīņā pret globālo terorismu.

Sarunā tika skarta nepieciešamība stiprināt informatīvo telpu, kā arī stratēģisko komunikāciju, lai iestātos pret dezinformācijas kampaņām, kas nav izslēgtas saistībā ar NATO spēku ierašanos. 

I.Mūrniece uzsvēra NATO atbalsta Ukrainai un Gruzijai nozīmi, kuras ir svarīgas NATO partnervalstis. Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157685250604905 
Video: https://www.youtube.com/watch?v=-FSaspf27HY 
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesibas

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 17.oktobrī
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
09:15  Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētājas Laimdotas Straujumas tikšanās ar Bosnijas un Hercegovinas valsts pārvaldes darbinieku delegāciju
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
12:00  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Keith Shannon
12:00  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde