Mūrniece: Latvija augstu vērtē Vācijas iesaisti Baltijas drošības stiprināšanā

(14.06.2016.)

Latvija augstu vērtē Vācijas aktīvo iesaisti Baltijas valstu drošības stiprināšanā. Mūsu valsts cer, ka šī sadarbība kļūs vēl ciešāka pēc NATO samita Varšavā, no kura Latvija sagaida lēmumus par alianses militārās klātbūtnes pastiprināšanu reģionā. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsvēra, otrdien, 14.jūnijā, tiekoties ar Vācijas Federatīvās Republikas Bundestāga Vācijas–Baltijas parlamentu sadarbības grupas deputātiem tās priekšsēdētāja Aloīza Karla (Alois Karl) vadībā.

Saeimas priekšsēdētāja sacīja, ka šodien Latvijā piemin komunistiskā genocīda upurus, akcentējot, ka šī diena ir ļoti nozīmīga sabiedrībai. Vācijas parlamenta delegācija šodien piedalīsies komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltītā ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa. Vācija ir Latvijas pusē, un mūsu tauta stāv cieši plecu pie pleca ar jūsējo, ja runa ir par Latvijas neatkarības sargāšanu, uzsvēra A.Karls.

Sarunā I.Mūrniece uzsvēra, ka šis ir nozīmīgs gads Latvijai un Vācijai - aprit 95 gadi kopš diplomātisko attiecību nodibināšanas un 25 gadi kopš to atjaunošanas. Abu valstu veiksmīgo sadarbību apliecina parlamentārie kontakti un aktīvā vizīšu apmaiņa. Šajā kontekstā Saeimas priekšsēdētāja pieminēja savu vizīti Vācijā aizvadītajā gadā un aicināja Vācijas parlamenta Bundestāga prezidentu Norbertu Lammertu (Norbert Lammert) vizītē apmeklēt Latviju.

I.Mūrniece pauda Latvijas interesi par Vācijas investīcijām. Mūsu valsts, tostarp parlaments, aktīvi strādā pie investīciju vides uzlabošanas, ko apliecina uzaicinājums Latvijai kļūt par Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) dalībvalsti.
Latvija aktīvi domā par mediju telpas stiprināšanu, informēja Saeimas priekšsēdētāja un pateicās Vācijai par aktīvo iesaisti, tostarp NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra darbā. Viņa arī sacīja, ka labs solis būtu abu valstu parlamentu atbalsts, piemēram, organizējot kopīgus pasākumus mediju pieredzes apmaiņai.

I.Mūrniece pauda gandarījumu, ka abu valstu parlamenti jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas Starptautisko parlamentu stipendiju programmas ietvaros, un apliecināja, ka to turpināsim arī šogad – jau septembrī praksē Saeimā gaidām divus studentus no Vācijas. Savukārt A.Karls abu valstu likumdevēju sadarbības kontekstā informēja, ka Bundestāga Vācijas–Baltijas parlamentu sadarbības grupā strādā 40 deputāti un tā ir viena no lielākajām grupām, apliecinot patiesu interesi par sadarbību ar Latviju, Lietuvu un Igauniju.

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157669741942205
Video: https://www.youtube.com/watch?v=GeK6NGGWhpY
Izmantošanas noteikumi: saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 24.janvārī
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
09:00  Eiropas lietu komisijas sēde
10:00  Ārlietu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
12:00  Frakcijas SASKAŅA priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:00  Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa tikšanās ar Armēnijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā V.E. Tigran Mkrtchyan
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Deputātu grupas sadarbībai ar Vācijas parlamentu sanāksme