Ināra Mūrniece uzrunā Lietuvas Seimu Neatkarības atjaunošanas dienā

(11.03.2018.)
Galerija

“Latvijas vārdā sirsnīgi sveicu Lietuvu 11.martā - valsts Neatkarības atjaunošanas dienā,” svētdien, 11.martā, teica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece Lietuvas parlamenta svinīgajā sēdē par godu Lietuvas Neatkarības atjaunošanas dienai.

Saeimas priekšsēdētāja atsauca atmiņā 1990.gada 11.martu, kad lietuviešu apņēmība cīnīties par brīvību iedvesmoja arī latviešus. Gan Latvijas Tautas frontes, gan Lietuvas Sajūdis un igauņu Rahvarinne gars aizvien dzīvo mūsos. Mūsu ļaudis būtu gatavi vēlreiz iet šo kopīgo ceļu, ja tas būtu nepieciešams, teica I.Mūrniece.

Šodien mēs spējam patiesi novērtēt to, ka mums ir neatkarīgas valstis, ko lolot un ar kurām lepoties, teica I.Mūrniece. Mūsu likteņi Baltijā ir savijušies ļoti cieši. Šogad visas trīs Baltijas valstis svin savu valstu simtgades.

Mūs vieno kopīga pagātne un kopīgi nākotnes uzdevumi. Baltijas valstis ir Eiropas brīvības priekšpostenis. Mums jāstrādā kopā, jāturpina cieša sadarbība ar NATO partneriem Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, sacīja I.Mūrniece.

Mums – Baltijas valstīm - kopā ar Poliju jāīsteno nozīmīgi transporta un enerģētikas projekti, integrējot Baltijas valstis Eiropas infrastruktūras telpā, uzsvēra I.Mūrniece.

Baltijas valstu ciešā sadarbība palīdz mums augt stiprākiem un spēcina arī vienotu un demokrātisku Eiropu, sacīja I.Mūrniece.

Saeimas priekšsēdētāja pēc Lietuvas Seima priekšsēdētāja Viktora Pranckieša (Viktoras Pranckietis) ielūguma viesojas Lietuvā, kur notiek svinīgie pasākumi par godu Lietuvas Neatkarības atjaunošanas 28.gadadienai. I.Mūrniece uzrunāja klātesošos Lietuvas parlamentā, piedalījās svinīgajā Baltijas valstu karogu pacelšanas pasākumā Neatkarības laukumā, kā arī tikās ar Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Islandes parlamentu spīkeriem un parlamentāriešiem.

 

Saeimas Preses dienests

Otrdien, 20.martā
08:30  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēde
08:30  Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:40  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata politikas apakškomisijas sēde
12:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Valstiskās audzināšanas un jaunatnes lietu apakškomisijas sēde
13:00  Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēde
14:00  Sociālo un darba lietu komisijas Nodarbinātības apakškomisijas sēde