Saeima rīt lems par nodokļu reformas likumprojektu nodošanu komisijām

(12.07.2017.)

Saeima ceturtdien, 13.jūlijā, ārkārtas sesiju sēdēs lems par nodokļu reformas likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās, kā arī citiem jautājumiem. Nodokļu politikas reforma paredz būtiskas izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodoklī un sociālajās iemaksās, jaunu nodokļa maksāšanas režīmu uzņēmumiem un izmaiņas mikrouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kā arī plānots celt azartspēļu un akcīzes nodokļus.

Deputāti rīt galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā un Personu apliecinošu dokumentu likumā, kas paredz arī nākamgad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās ieviest personalizētas vēlētāja apliecības tiem pilsoņiem, kuriem ir tikai personas apliecība jeb identifikācijas karte (eID). Tāpat galīgajā lasījumā parlaments lems par grozījumu likumā, kas paredz uzlabot glābšanas darbu mehānismu.

Otrajā lasījumā Saeima lems par grozījumiem Valsts probācijas dienesta likumā, kas izstrādāti, lai pilnveidotu regulējumu probācijas jomā.

Rītdienas darba kārtībā ir arī lēmuma projekti par deputātu pilnvaru apstiprināšanu Andrim Morozovam, Līgai Kozlovskai, Jeļenai Lazarevai un Romanam Miloslavskim.

Parlamentam ceturtdien būs jālemj par Finanšu instrumentu tirgus likuma un Valsts pārvaldes iekārtas likuma grozījumu otrreizējo caurlūkošanu.

Deputātiem būs jālemj arī par vairāku citu iesniegto likumprojektu nodošanu izskatīšanai Saeimas komisijās. To vidū ir grozījumi Darba likumā, lai pilnveidotu darba tiesisko attiecību regulējumu, kā arī izmaiņas likumā “Par valsts pensijām”, kas paredz precizēt karavīru loku attiecībā uz pensiju saņemšanu. Nodošanai komisijām rītdienas darba kārtībā ir grozījumi Ārstniecības likumā, kas paredz papildināt regulējuma pārejas noteikumus saistībā arī pagarināto normālo darba laiku mediķiem, kā arī grozījumi Kredītu reģistra likumā, lai paplašinātu tajā iekļaujamo ziņu apjomu.

Saeimas pirmās ārkārtas sesijas sēde ceturtdien, 13.jūlijā, sāksies pulksten 9.00, un tās darba kārtībā ir 26 jautājumi. Savukārt otrās ārkārtas sesijas sēde rīt sāksies 15 minūtes pēc pirmās sēdes, un tās darba kārtībā ir 13 jautājumi.

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 20.aprīlī