Veidos Aizgādnības informācijas sistēmu

(15.06.2017.)

Saeima ceturtdien, 15.jūnijā, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Bāriņtiesu likumā, kas paredz izveidot Aizgādnības informācijas sistēmu. Grozījumu mērķis ir nodrošināt to, ka informācija par bāriņtiesu aizgādnības lietām būtu pieejama elektroniski, turklāt vienuviet, un kompetentās institūcijas varētu piekļūt datiem, kas nepieciešami, lai iestātos par aizgādnībā esošo personu tiesību aizsardzību.

Aizgādnības informācijas sistēma būs valsts informācijas sistēmas „Integrētā iekšlietu informācijas sistēma” sastāvdaļa. Tajā būs iekļauti dati ne vien par nepilngadīgajiem, bet arī pilngadīgām personām, kurām ir ierobežota rīcībspēja un iecelts aizgādnis.

Vienotajā informācijas sistēmā paredzēts iekļaut visus bāriņtiesu lietu reģistrus, kas agrāk bija pieejami tikai papīra formātā. Katrai bāriņtiesai ir savs reģistrs. Vienotā sistēma nodrošinās to, lai vienas bāriņtiesas sagatavotā informācija nepieciešamības gadījumā būtu operatīvi pieejama citai bāriņtiesai – konkrētās personas lietas pārņēmējai – vai citai kompetentajai institūcijai, norādīts likumprojekta anotācijā.

Šobrīd spēkā esošais regulējums neparedz iespēju informācijas sistēmas ietvaros pilnībā apstrādāt informāciju no bāriņtiesu aizgādnības lietu reģistriem, piemēram, informāciju, kas atspoguļo aizgādnībā esošās personas rīcībspējas ierobežojumu apjomu, aizgādnības lietas pārraudzību, aizgādņa atskaites un citus datus.

Paredzēts, ka Aizgādnības informācijas sistēma sāks darboties 2019.gada 1.janvārī.

Likuma grozījumi arī paredz, ka bāriņtiesas darbinieku vispārējos ētikas principus un uzvedības standartus izstrādās Latvijas Bāriņtiesu darbinieku asociācija, nevis pašvaldība vai bāriņtiesa, kā tas ir noteikts patlaban.

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 13.decembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju V.E. Andriy Parubiy
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja V.E. Andriy Parubiy oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
11:20  Nacionālās drošības komisijas sēde
11:30  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja biedra Alekseja Loskutova tikšanās ar Gruzijas, Moldovas Republikas, Serbijas Republikas un Ukrainas augstāko revīzijas iestāžu vadītājiem
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Eiropas lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde