Ināra Mūrniece 7.Jauniešu Saeimas deputātiem: politikai jādarbojas Latvijas iedzīvotāju interesēs

(21.04.2017.)

Politikas mērķis mums ir vienots – tai jādarbojas Latvijas valsts un tās cilvēku interesēs. Tā tas bija pirms 98 gadiem, kad dzima neatkarīgā Latvijas Republika, un tā tas ir šodien, kad esam ceļā uz mūsu valsts simtgadi. To Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece sacīja, piektdien, 21.aprīlī, uzrunājot 7.Jauniešu Saeimas dalībniekus.

Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka šodien jaunieši diskutēs par tēmām, kas īpaši svarīgas tieši viņiem. Tā ir izglītības kvalitāte, studiju iespējas, patriotisma un valstiskuma apziņa, kā arī drošība internetā. “Šā gada idejas liecina, ka jums vissvarīgākie ir izglītības un savas profesionālās konkurētspējas jautājumi. Liels prieks, ka daudz ideju izteikts par patriotisma un valstiskuma apziņas veicināšanu,” teica I.Mūrniece.

Atrodoties Saeimas Sēžu zālē, jūs jau esat izcīnījuši savu pirmo politisko uzvaru, akcentēja Saeimas priekšsēdētāja. “Uz šo pasākumu var lūkoties ne tikai kā uz jaunu pieredzi, bet arī kā uz tālejošāku mērķi. Mācīties politiku – radīt idejas, cīnīties par vēlētāju atbalstu, izprast likumdošanas procesu, domāt par jauniešu un visas sabiedrības kopīgajām interesēm.”

Saeimas priekšsēdētāja projekta dalībniekiem vēlēja veiksmi un mērķu sasniegšanu, aizstāvot savas idejas Jauniešu Saeimā.

Jaunieši no visiem Latvijas reģioniem piektdien, 21.aprīlī, Saeimas namā pulcējas jau uz 7.Jauniešu Saeimu, vienu dienu iejūtoties deputātu ikdienas darbā. Kandidēt Jauniešu Saeimā varēja ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem, virtuālajās vēlēšanās piesakot savu ideju formālās un neformālās izglītības pilnveidei.

 

Pasākuma fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157679674447183
Izmantošanas noteikumi: www.saeima.lv/lv/autortiesibas

 

 

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.martā
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Horvātijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Anica Djamić
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Ērika Kalniņa un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas Ziemeļeiropas un Centrāleiropas departamenta vadītāja vietnieku Mark Gooding
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde