Saeima palielina piemaksu limitu karavīriem

(20.04.2017.)

Karavīriem piemaksa par pedagoģisko darbu militārajā izglītības iestādē kopā ar citām piemaksām turpmāk nedrīkstēs pārsniegt viņam noteikto mēnešalgu. To paredz Saeimā ceturtdien, 20.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā. 

Līdz šim piemaksu kopsumma Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīriem bija noteikta 30 procentu apmērā no mēneša atalgojuma. 

Izmaiņas likumā rosinātas, jo iepriekš noteiktais piemaksu limits karavīram, kurš sniedz atbalstu mācību procesa nodrošināšanā NBS izglītības iestādēs, liedz papildus uzticēt arī citus pienākumus, jo piemaksa ir noteikta tikai par papildu pienākumu izpildi vai arī pedagoģisko darbību, likumprojekta anotācijā norādījusi Aizsardzības ministrija. Īpaši negatīvi tas vērtējams gadījumos, kad attiecīgais karavīrs pārstāv kādu specifisku militāro jomu un viņa dalība citu karavīru apmācību procesā ir neaizstājama. 

Piemaksu kopsummas limita paaugstināšana motivētu karavīrus pildīt gan pamata un papildu pienākumus, gan arī iesaistīties pedagoģiskajā darbā, teikts likumprojekta anotācijā.

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.martā
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Horvātijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Anica Djamić
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Ērika Kalniņa un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas Ziemeļeiropas un Centrāleiropas departamenta vadītāja vietnieku Mark Gooding
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde