Cilvēktiesību komisija uzdod NEPLP izstrādāt plānu sabiedrisko mediju pieejamības nodrošināšanai pierobežā

(19.10.2016.)
Galerija

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 19.oktobrī, uzdeva Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) divu nedēļu laikā izstrādāt konkrētu plānu, kā nodrošināt sabiedrisko mediju pieejamību Latvijas austrumu pierobežā.

„Šobrīd sliktās apraides dēļ daudzviet pierobežā nav iespējams uztvert sabiedrisko televīziju un radio, un šo problēmu mēs nedrīkstam ignorēt. Atbildīgajām institūcijām jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu sabiedrisko mediju pieejamību, tādēļ uzdevām Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei divu nedēļu laikā nākt klajā ar konkrētiem priekšlikumiem,” pēc sēdes uzsvēra Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Ritvars Jansons.

Kā informēja R.Jansons, NEPLP jānorāda nepieciešamie tehniskie pilnveidojumi, lai varētu nodrošināt apraidi pierobežā, kā arī jāpiedāvā konkrēti priekšlikumi satura pilnveidei. Sabiedriskajiem medijiem arī saturiski jāspēj apmierināt iedzīvotāju vēlmes un vajadzības, jo tehniska plašsaziņas līdzekļu pieejamība pati par sevi problēmu neatrisinās.

Kā šī gada maijā izbraukuma sēdē Latgalē pārliecinājās Cilvēktiesību komisijas deputāti, pierobežā televīzijas un radio signāls ir nevienmērīgs, turklāt dažviet ir problēmas arī ar mobilo sakaru un interneta pārklājumu. Daudzi pierobežas iedzīvotāji šobrīd pārsvarā patērē kaimiņvalstu, sevišķi Krievijas, programmas un nereti ir nošķirti no Latvijas informatīvās telpas. 

Cilvēktiesību komisijas deputāti uzsvēra, ka no NEPLP tiek sagaidīti konkrēti priekšlikumi, lai 2018. un 2019.gada budžetā varētu iestrādāt nepieciešamo finansējumu sabiedrisko mediju apraides nodrošināšanai pierobežā.

Kā šodien sēdē deputātus informēja VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvji, lai nodrošinātu apraides uzlabojumus valsts austrumu teritorijā, viens variants būtu divu papildus mastu izbūve. Viens no tiem nepieciešams Krāslavā, otrs – Viļakā. Otrs variants būtu īrēt citu komersantu mastus un izvietot tajos nepieciešamo aparatūru, taču, lai spriestu par konkrētāku rīcības plānu, nepieciešams konkrēts atbildīgo institūciju pasūtījums.

Deputāti sēdē aizrādīja, ka sabiedrisko mediju apraides nodrošināšanas jautājuma virzību kavē arī sadarbības trūkums starp visām iesaistītajām pusēm. Komisijas deputāti uzsvēra nepieciešamību NEPLP aktīvāk uzņemties koordinējošo lomu, lai pēc iespējas efektīvāk risinātu jautājumu par sabiedrisko mediju pieejamību Latgales pierobežā.

 

Fotogrāfijas: https://www.flickr.com/photos/saeima/albums/72157671885590483
Izmantošanas noteikumi: https://www.saeima.lv/lv/autortiesibas

Saeimas Preses dienests

Piektdien, 19.aprīlī
09:00  Saeimas 2024.gada 19.aprīļa ārkārtas sēde