Konferencē Saeimas namā diskutē par risinājumiem cilvēku tirdzniecības novēršanai

(26.10.2015.)

Pirmdien, 26.oktobrī, Saeimas namā norisinājās starptautiska konference „Drošības kompass – efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai”. Konferenci atklāja Saeimas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere, tā pulcēja ekspertus no vairākām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. 

Konference rīkota ar mērķi stiprināt ES valstu partnerību un veicināt cilvēktirdzniecības upuru izcelsmes valstu un mērķa valstu starpinstitucionālo sadarbību, meklējot efektīvākos cilvēktirdzniecības apkarošanas veidus. 

Konference „Drošības kompass – efektīvi risinājumi cilvēku tirdzniecības novēršanai” pēc biedrības „Resursu centrs sievietēm MARTA” iniciatīvas organizēta sadarbībā ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju un Saeimas Eiropas lietu komisiju. 

Līdztekus Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājai Inesei Laizānei, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājai Lolitai Čigānei, Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja biedram Andrejam Judinam un citiem Saeimas pārstāvjiem konferencē piedalījās arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, kā arī eksperti no Apvienotās Karalistes, Igaunijas un Zviedrijas. 

Konferences dalībnieki iepazīstināti ar Eiropas Komisijas programmas „Noziedzības prevencija un apkarošana” finansētā projekta „Drošības kompass” nozīmīgākajiem rezultātiem un projekta ietvaros veiktā pētījuma secinājumiem par cilvēktirdzniecībai Latvijā un Igaunijā izmantotajiem rekrutēšanas mehānismiem. 

Pasākumā eksperti dalījās pieredzē par funkcionējošām izejas programmām, kas paredzētas no cilvēktirdzniecības cietušām personām, un starptautisko praksi upuru atbalsta un aizsardzības mehānisma lietošanā.

 

Lībiņa-Egnere konferencē: cīņa pret cilvēku tirdzniecību ir lemta neveiksmei, nerisinot to veicinošos faktorus - nabadzību, diskrimināciju un sociālo atstumtību

 

Konferences materiāli:

Programma

Zviedrijas tieslietu kancleres Annas Skarhedas (Anna Skarhed) prezentācija
Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētāja biedra Andreja Judina prezentācija
Pētnieka Romana Krolova (Roman Krolov) prezentācija 
Projekta POPPY konsultantes  Džūlijas Bindelas (Julie Bindel) prezentācija
Interešu aizstāvības un kampaņu vadītājas, Eiropas Sieviešu lobija pārstāves Pjeretas Papē (Pierrette Pape) prezentācija 

Fotogrāfijas

Videosižets

Videoieraksti:
1.sesija
2.sesija
3.sesija

 

Saeimas Preses dienests

Trešdien, 21.martā
08:30  Eiropas lietu komisijas sēde
09:00  Pieprasījumu komisijas sēde
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
11:30  Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Horvātijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijas Republikā V.E. Anica Djamić
12:00  Nacionālās drošības komisijas sēde
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:15  Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāja Ojāra Ērika Kalniņa un Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas Lolitas Čigānes tikšanās ar Apvienotās Karalistes Ārlietu ministrijas Ziemeļeiropas un Centrāleiropas departamenta vadītāja vietnieku Mark Gooding
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde