Iedzīvotājiem jau divus gadus atvērts Saeimas apmeklētāju centrs

(28.01.2011.)
VideoGalerija

Janvāra beigās aprit divi gadi kopš atvērts Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs. Līdz ar centra izveidošanu būtiski pieaudzis Saeimas apmeklētāju skaits.

„Cilvēki ik pa četriem gadiem ievēl parlamentu, taču šo sabiedrības saikni ar galveno lēmējinstitūciju nedrīkst pazaudēt arī starpvēlēšanu laikā. Ir svarīgi, gan lai deputāti zina sabiedrības viedokli, gan sabiedrībai būtu iespēja savu viedokli parlamentā paust tieši un nepastarpināti. Tieši šo uzdevumu īsteno Saeimas apmeklētāju centrs. Aicinu ikvienu izmantot centra sniegtās iespējas,” uzsver Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja pauž, ka parlamentam jākļūst atvērtākam, tāpēc šogad notiks gan jau tradicionālā Ēnu diena, Atvērto durvju diena un nevalstisko organizāciju forums, gan tiks īstenota jauna iniciatīva – jūnija sākumā norisināsies jauniešu parlaments.

Centra darbību atzinīgi vērtē arī Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze. Viņš pieļauj, ka „lielākā daļa Saeimas darbinieku, deputātu un to cilvēku, kuri ar parlamentu izvēlas kontaktēties nepastarpināti, nemaz nenojauš, ka apmeklētāju centram ir tikai divi gadi, jo šajā laikā tas kļuvis par neatņemamu parlamenta dzīves sastāvdaļu”. „Apmeklētāju centrs ir tilts starp sabiedrību un parlamentu, tā ir vieta, kur ikdienā reāli realizējas parlamenta atvērtība,” pauž G.Daudze. Tas, ka centrā ik mēnesi vēršas simtiem cilvēku, apliecina, ka lēmums par tā izveidi bija absolūti pareizs, uzskata G.Daudze, kurš kā 9.Saeimas priekšsēdētājs aktīvi iestājās par šāda centra nepieciešamību.

Pirms centra izveides ar priekšlikumiem Saeimā klātienē vērsās aptuveni 150 cilvēku gadā, taču pēdējo divu gadu laikā centrā personiski vērsušies teju seši tūkstoši apmeklētāju – privātpersonas un dažādu organizāciju pārstāvji. Kopš centra izveidošanas Saeimā saņemti ap vienpadsmit tūkstošiem iesniegumu. Iesniegumu tematika ir dažāda – likumdošanas priekšlikumi, lūgumi, ierosinājumi, viedokļi, informācijas pieprasījumi un sūdzības. Saņemti arī apmēram trīs tūkstoši zvanu uz centra informatīvo tālruni.

Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrs ir nozīmīgs saziņas veids starp Latvijas parlamentu un iedzīvotājiem. Tas pieņem privātpersonu iesniegumus, koordinē tikšanās ar Saeimas deputātiem, sniedz informāciju par Saeimas darbību. Centra telpās var iepazīties arī ar informatīvajiem materiāliem un multimediju prezentācijām par Saeimu, tās vēsturi un darbu.

Kopš centra izveides tajā rīkotas vairākas topošo mākslinieku darbu izstādes, labdarības akcijas, notikušas preses konferences, publiskas diskusijas un deputāti tikušies ar iedzīvotājiem.

Centrs tika izveidots 2009.gada 29.janvārī, lai pilnveidotu parlamenta dialogu ar sabiedrību, kā arī veicinātu privātpersonu līdzdalību Saeimas darbā.

Apmeklētāju un informācijas centrs atrodas Rīgā, Jēkaba ielā 16 (ieeja no Trokšņu ielas). Tas pieņem apmeklētājus katru darba dienu no plkst.9.00 līdz 16.30. Lai iekļūtu centrā, nav nepieciešama caurlaide. Uzziņas iespējams saņemt ne tikai klātienē, bet arī pa Saeimas informatīvo tālruni 67087321 un e-pastu info@saeima.lv.

Video par centra darbu var noskatīties šeit: http://www.youtube.com/user/SaeimaSAB#p/a/u/0/PqGWUUIR18Y 
Foto pieejamas šeit: http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157625922927162/ 
Izmantojot materiālus, atsauce uz Saeimu obligāta.


Saeimas Preses dienests

Trešdien, 13.decembrī
08:30  Pieprasījumu komisijas sēde
09:15  Saeimas priekšsēdētājas V.E. Ināras Mūrnieces tikšanās ar Ukrainas parlamenta priekšsēdētāju V.E. Andriy Parubiy
10:00  Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēde
10:00  Juridiskās komisijas sēde
10:00  Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde
10:00  Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēde
10:00  Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde
10:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde
10:00  Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde
10:00  Sociālo un darba lietu komisijas sēde
10:15  Ziedu nolikšanas ceremonija pie Brīvības pieminekļa par godu Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja V.E. Andriy Parubiy oficiālajai vizītei Latvijas Republikā
11:20  Nacionālās drošības komisijas sēde
11:30  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētāja biedra Alekseja Loskutova tikšanās ar Gruzijas, Moldovas Republikas, Serbijas Republikas un Ukrainas augstāko revīzijas iestāžu vadītājiem
12:00  Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēde
12:00  Eiropas lietu komisijas sēde
12:00  Ilgtspējīgas attīstības komisijas sēde
12:30  Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde
13:00  Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēde
13:00  Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēde