2007

 

2009. gada ___. janvārī

Nr.________________

 

SAEIMAS PREZIDIJAM

 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija savā š. g. 21. janvāra sēdē ir izskatījusi likumprojektu “Grozījumi Operatīvās darbības likumā” (Nr.969/Lp9) otrajam lasījumam.

Komisija lūdz minēto likumprojektu izskatīt Saeimas sēdē otrajā lasījumā.

 

Pielikumā: likumprojekta salīdzinošā tabula uz ___ lpp.

 

 

Ar cieņu

komisijas priekšsēdētājs                                                   Juris Dalbiņš

 

 

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija                                                                                                                                       Likumprojekts 2. lasījumam

 

“Grozījumi Operatīvās darbības likumā” (969/Lp9)

 

Spēkā esošā redakcija

1. lasījumā pieņemtā redakcija

Nr.

Priekšlikumi 2. lasījumam

 

(NAV)

Atbildīgās komisijas

atzinums

Komisijas ieteiktā redakcija 2. lasījumam

1

2

3

4

5

6

 

Izdarīt Operatīvās darbības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 1.nr.; 1995, 18.nr.; 1997, 15.nr.; 2002, 16.nr.; 2005, 14., 22.nr.; 2007, 22.nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

 

Izdarīt Operatīvās darbības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1994, 1.nr.; 1995, 18.nr.; 1997, 15.nr.; 2002, 16.nr.; 2005, 14., 22.nr.; 2007, 22.nr.) šādus grozījumus:

 

2.pants. Operatīvās darbības uzdevumi

(1) Operatīvās darbības uzdevumi ir:

....

5) bez vēsts pazudušu personu meklēšana;

….

 

1.  2.pantā:

izteikt pirmās daļas 5.punktu šādā redakcijā:

 

"5) personu, kuras pēkšņi un bez acīmredzama iemesla pametušas savu pastāvīgo vai pagaidu uzturēšanās vietu, neievēro savu ierasto dzīvesveidu un sazināšanās ar tām nav iespējama, kā arī personu, kuras vecuma, mazgadības, fiziskā, garīgā stāvokļa vai slimības dēļ aprūpējamas un kuras aizgājušas no mājām, ārstniecības iestādēm vai citām uzturēšanās vietām (bez vēsts pazudušās personas) meklēšana;";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.  2.pantā:

izteikt pirmās daļas 5.punktu šādā redakcijā:

“5) to personu meklēšana, kuras pēkšņi un bez acīmredzama iemesla pametušas savu pastāvīgo vai pagaidu uzturēšanās vietu, neievēro savu ierasto dzīvesveidu un sazināšanās ar kurām nav iespējama, kā arī to personu meklēšana, kuras vecuma, mazgadības, to fiziskā, garīgā stāvokļa vai slimības dēļ ir aprūpējamas, bet aizgājušas no mājām, ārstniecības iestādēm vai citām uzturēšanās vietām (bez vēsts pazudušās personas);”;

 

 

papildināt pantu ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

 

"51) to cilvēku personības noskaidrošana, kuri nespēj sniegt ziņas par sevi, un līķu identificēšana;".

 

 

 

 

 

papildināt pantu ar 5.1 punktu šādā redakcijā:

“51) to cilvēku personības noskaidrošana, kuri nespēj sniegt ziņas par sevi, un līķu identificēšana;”.

 

 

2. Papildināt likumu ar 8.1 pantu šādā redakcijā:

 

"8.1 pants. Informācijas izplatīšana ar Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas palīdzību

(1) Ja šā likuma 2.pantā minēto uzdevumu izpildei un operatīvās darbības mērķu sasniegšanai nepieciešams noskaidrot personas, mantas vai dokumenta atrašanās vietu, operatīvās darbības subjekta amatpersona var lemt par ziņu iekļaušanu Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā personas, mantas vai dokumenta atrašanās vietas noskaidrošanai.

(2) Ja operatīvās darbības procesā zudusi nepieciešamība vai pamats noskaidrot personas, mantas vai dokumenta atrašanās vietu, operatīvās darbības subjekts lemj par ziņu dzēšanu no Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas.

(3) Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, ziņu iekļaušanas pamatu un mērķi, ziņu iekļaušanas, izmantošanas un dzēšanas kārtību, institūcijas, kurām ir piešķirama piekļuve iekļautajām ziņām, kā arī rīcību, konstatējot personu, mantu vai dokumentu, par kuru ziņas ir iekļautas informācijas sistēmā, nosaka Ministru kabinets."

 

 

 

 

2. Papildināt likumu ar 8.1 pantu šādā redakcijā:

“8.1 pants. Informācijas izplatīšana ar Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas palīdzību

(1) Ja šā likuma 2.pantā minēto uzdevumu izpildei un operatīvās darbības mērķu sasniegšanai nepieciešams noskaidrot personas, mantas vai dokumenta atrašanās vietu, operatīvās darbības subjekta amatpersona var lemt par ziņu iekļaušanu Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā attiecīgās personas, mantas vai dokumenta atrašanās vietas noskaidrošanai.

(2) Ja operatīvās darbības procesā zudusi nepieciešamība vai pamats noskaidrot personas, mantas vai dokumenta atrašanās vietu, operatīvās darbības subjekts lemj par ziņu dzēšanu no Integrētās iekšlietu informācijas sistēmas.

(3) Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, ziņu iekļaušanas pamatu un mērķi, ziņu iekļaušanas, izmantošanas un dzēšanas kārtību, institūcijas, kurām piešķirama piekļuve Integrētajā iekšlietu informācijas sistēmā iekļautajām ziņām, kā arī rīcību pēc tam, kad ir konstatēta tās personas, mantas vai dokumenta atrašanās vieta, par kuru ziņas ir iekļautas informācijas sistēmā, nosaka Ministru kabinets.”

 

11.pants. Operatīvā apskate

(1) Operatīvās darbības subjektu amatpersonas, ievērojot šā panta otrajā daļā minēto nosacījumu, ir tiesīgas, neizpaužot savu dienesta piederību un patieso iemeslu, apskatīt telpas, teritoriju un citas publiski pieejamas lietas.

(2) Dzīvokļus, telpas, transportlīdzekļus, teritoriju un citas lietas, kuras nav publiski pieejamas, drīkst apskatīt, iekļūstot tajās vai piekļūstot tām, tikai ar attiecīgo valdītāju piekrišanu.

 

3. Izslēgt 11.panta pirmajā daļā vārdus "ievērojot šā panta otrajā daļā minēto nosacījumu".

 

 

 

 

 

3. Izslēgt 11.panta pirmajā daļā vārdus “ievērojot šā panta otrajā daļā minēto nosacījumu”.

 

15.1 pants. Kontrolētā piegāde

 (3) Kontrolētā piegāde nav pieļaujama, ja nav iespējams pilnīgi novērst:

.....

3) noziedznieku bēgšanu;

......

4. Aizstāt 15.panta trešās daļas 3.punktā vārdu "noziedznieku" ar vārdiem "aizturēto, aizdomās turēto, apsūdzēto vai notiesāto".

 

 

 

 

4. Aizstāt 15.panta trešās daļas 3.punktā vārdu “noziedznieku” ar vārdiem “aizturēto, aizdomās turēto, apsūdzēto vai notiesāto”.

 

16.pants. Operatīvā detektīvdarbība

(1) Operatīvā detektīvdarbība ir operatīvie pasākumi, kurus publiskās vietās tieši (personiski) veic operatīvās darbības subjekta amatpersona, lai novērojot un izsekojot konstatētu ar noziedzīgu darbību saistītos faktus, lietas un personas, novērstu vai atklātu noziedzīgus nodarījumus, valstij svarīgu interešu, valsts drošības un aizsardzības apdraudējumu, meklētu noziedzniekus un bez vēsts pazudušas personas.

 

5. Aizstāt 16.panta pirmajā daļā vārdu "noziedzniekus" ar vārdiem "aizdomās turētos, apsūdzētos, notiesātos".

 

 

 

 

5. Aizstāt 16.panta pirmajā daļā vārdu “noziedzniekus” ar vārdiem “aizdomās turētos, apsūdzētos, notiesātos”.