Grozījumi likumā „Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem”

Likumprojekts

 

Grozījumi likumā "Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un
Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem"

 

Izdarīt likumā "Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2001, 10.nr.) šādus grozījumus:

 

1. Aizstāt visā likumā vārdus "Eiropas Kopienas komercsabiedrība" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Eiropas Savienības mēroga komercsabiedrība" (attiecīgā locījumā).

 

2. Izteikt 8.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

 

"(1) Speciālajā sarunu grupā ir ne mazāk kā trīs locekļi, bet locekļu skaits tajā nedrīkst pārsniegt dalībvalstu skaitu."

 

3. Papildināt likumu ar informatīvu atsauci uz Eiropas Savienības direktīvām šādā redakcijā:

 

"Informatīva atsauce uz Eiropas Savienības direktīvām

 

Likumā iekļautas tiesību normas, kas izriet no:

1) Padomes 1994.gada 22.septembra Direktīvas 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās;

2) Padomes 2006.gada 20.novembra Direktīvas 2006/109/EK, ar ko pielāgo Direktīvu 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās, saistībā ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos."

 

 

 

 

 

Labklājības ministre

D.Staķe

 

 

Likumprojekta

Grozījumi likumā „Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem”

anotācija

 

I. Kādēļ normatīvais akts ir vajadzīgs

1. Pašreizējās situācijas raksturojums

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likums „Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem” ir pieņemts 2001.gada 29.martā un stājies spēkā vienlaikus ar Komerclikuma spēkā stāšanos, tas ir, 2002.gada 1.janvārī.

2. Normatīvā akta projekta būtība

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekta mērķis ir pārņemt direktīvā 2006/109/EK ar ko pielāgo direktīvu 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās, saistībā ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos, noteiktās prasības.

Tās ir sekojošas: palielināt speciālās sarunu grupas locekļu skaitu atbilstoši direktīvas pielikumā ietvertajai apakšpunkta redakcijai; ietvert atsauci uz šo direktīvu.  Speciālās sarunu grupas locekļu skaits tiek palielināts sakarā ar Eiropas Savienības paplašināšanos.

Ar likumprojekta pieņemšanu pilnībā tiks izpildītas direktīvas noteiktās prasības.

Papildus direktīvā noteiktajām prasībām likumprojektā tiek ietverta atsauce uz direktīvu, kuras prasības ar likumu „Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem” jau ir pārņemtas. Tā ir Padomes 1994. gada 22. septembra direktīva 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās.

Ar grozījumiem tiek precizēts likumā lietotais komercsabiedrību apzīmējums, paredzot, ka turpmāk Eiropas Kopienas komercsabiedrības un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupas tiks dēvētas par Eiropas Savienības mēroga komercsabiedrībām un Eiropas Savienības mēroga komercsabiedrību grupām. Šādi grozījumi ir nepieciešami, lai saskaņotu Latvijas likumā lietoto terminoloģiju ar Padomes 1994. gada 22. septembra direktīvā 94/45/EK esošo, kā arī, lai ievērotu Valsts iestāžu Juridisko dienestu 2004. gada 19. marta sanāksmes protokola Nr. 4 1. § norādīto - vārdu „Kopiena” (attiecīgā locījumā) aizstāt ar vārdiem „Eiropas Savienība” (attiecīgā locījumā).

3. Cita informācija

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

 



II. Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz
sabiedrības un tautsaimniecības attīstību

1. Ietekme uz makroekonomisko vidi

 

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

2. Ietekme uz uzņēmējdarbības vidi un administratīvo procedūru vienkāršošanu

Likumprojekts šo jomu neskar.

3. Sociālo seku izvērtējums

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekta ietekme uz iedzīvotāju dzīves līmeni ir netieša.

Likumprojekts paredz speciālās sarunu grupas locekļu skaita palielināšanu atbilstoši tam, ka Eiropas Savienības dalībvalstu skaits ir palielinājies un nākotnē, iespējams, vēl tiks palielināts. Tādējādi likumprojekts nodrošinās speciālās sarunu grupas pilnvērtīgu darbību. Saskaņā ar likuma „Par Eiropas Kopienas komercsabiedrību un Eiropas Kopienas komercsabiedrību grupu darbinieku informēšanu un konsultēšanos ar šiem darbiniekiem” noteikumiem speciālā sarunu grupa tiek izveidota, lai rīkotu sarunas ar centrālo vadību par informēšanas un konsultēšanās kārtības iedibināšanu.

4. Ietekme uz vidi

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

5. Cita informācija

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

 

III. Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz
 valsts budžetu un pašvaldību budžetiem

 

(tūkst. latu)

Rādītāji

Kārtē­jais gads

Nākamie trīs gadi

Vidēji piecu gadu laikā pēc kārtējā gada

1

2

3

4

5

6

1. Izmaiņas budžeta ieņēmumos

 

-

-

-

-

-

2. Izmaiņas budžeta izdevumos

 

-

-

-

-

-

3. Finansiālā ietekme

 

-

-

-

-

-

 

 

1

2

3

4

5

6

4. Prognozējamie kompensējošie pasākumi papildu izdevumu finansēšanai

 

-

-

-

-

-

5. Detalizēts finansiālā pamatojuma aprēķins

 

-

-

-

-

-

6. Cita informācija

 

-

-

-

-

-

 

 

IV. Kāda var būt normatīvā akta ietekme uz
spēkā esošo tiesību normu sistēmu

1. Kādi normatīvie akti (likumi un Ministru kabineta noteikumi) papildus jāizdod un vai ir sagatavoti to projekti.

Attiecībā uz Ministru kabineta noteiku­miem (arī tiem, kuru izdošana ir paredzēta izstrādātajā likumprojektā) norāda to izdošanas mērķi un galvenos satura punktus, kā arī termiņu, kādā paredzēts šos noteikumus izstrādāt

 

Nepieciešams veikt grozījumus Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, precizējot 41.3 panta redakciju.

 

2. Cita informācija

 

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

 

V. Kādām Latvijas starptautiskajām saistībām
atbilst normatīvais akts

1. Saistības pret Eiropas Savienību

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Likumprojekts pārņem Eiropas Savienības Padomes 2006. gada 20. novembra direktīvas 2006/109/EK ar ko pielāgo direktīvu 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās, saistībā ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos prasības.

2. Saistības pret citām starptautiskajām organizācijām

Likumprojekts šo jomu neskar.

3. Saistības, kas izriet no Latvijai saisto­šajiem divpusējiem un daudzpusējiem starptautiskajiem līgumiem

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

4. Atbilstības izvērtējums

1.tabula

Attiecīgie Eiropas Savienības normatīvie akti un citi dokumenti (piemēram, Eiropas Tiesas spriedumi, vadlīnijas, juridiskās doktrīnas atzinums u.tml.), norādot numuru, pieņemšanas datumu, nosaukumu un publikāciju

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

2.tabula

Latvijas normatīvā akta projekta norma (attiecīgā panta, punkta Nr.)

Eiropas Savienības normatīvais akts un attiecīgā panta Nr.

Atbilstības pakāpe (atbilst/
neatbilst)

Komentāri

 

Likumprojekta 1. pants.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Savienības Padomes 2006. gada 20. novembra direktīvas 2006/109/EK ar ko pielāgo direktīvu 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās, saistībā ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos 1. pants.

Atbilst.

Likumprojekts šo jomu neskar.

Likumprojekta 2. pants.

Savienības Padomes 2006. gada 20. novembra direktīvas 2006/109/EK ar ko pielāgo direktīvu 94/45/EK par to, kā izveidot Eiropas Uzņēmumu padomi vai procedūru darbinieku informēšanai un uzklausīšanai Kopienas mēroga uzņēmumos un Kopienas mēroga uzņēmumu grupās, saistībā ar Bulgārijas un Rumānijas pievienošanos 2. panta pirmā daļa.

Atbilst.

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

5. Cita informācija

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

 

VI. Kādas konsultācijas notikušas,
sagatavojot normatīvā akta projektu

1. Ar kurām nevalstiskajām organizācijām konsultācijas ir notikušas

Konsultācijas nav notikušas.

2. Kāda ir šo nevalstisko organizāciju pozīcija (atbalsta, iestrādāti tās iesnieg­tie priekšlikumi, mainīts formulējums
to interesēs, neatbalsta)

 

Konsultācijas nav notikušas.

3. Kādi sabiedrības informēšanas pasākumi ir veikti un kāds ir sabiedriskās domas viedoklis

Sabiedrības informēšanas pasākumi nav veikti.

4. Konsultācijas ar starptautiskajiem konsultantiem

Konsultācijas nav notikušas.

5. Cita informācija

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

 

VII. Kā tiks nodrošināta normatīvā akta izpilde

1. Kā tiks nodrošināta normatīvā akta izpil­de no valsts un (vai) pašvaldību puses - vai tiek radītas jaunas valsts institūcijas vai paplašinātas esošo institūciju funkcijas

Likumprojekta normu izpildei netiek radītas jaunas valsts institūcijas, esošo institūciju funkcijas netiek paplašinātas.

Likumprojekta izpilde iespējama uzreiz pēc tā pieņemšanas, papildu laiks un pārejas periods izpildes nodrošināšanai nav nepieciešams.

2. Kā sabiedrība tiks informēta par norma­tīvā akta ieviešanu

 

 

 

 

Likumprojekts pēc tā pieņemšanas Saeimā tiks publicēts laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un periodiskajā izdevumā „Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs”, kā arī būs pieejams normatīvo aktu informācijas sistēmā “NAIS” un bezmaksas datu bāzē www.likumi.lv.

3. Kā indivīds var aizstāvēt savas tiesības, ja normatīvais akts viņu ierobežo

 

 

Ikviens savas aizskartās tiesības un intereses var aizstāvēt vispārējā administratīvā procesa kārtībā.

4. Cita informācija

 

Likumprojekts šo jomu neskar.

 

 

 

Labklājības ministre                                                   D.Staķe

 

Valsts sekretāre

Eiropas un juridisko lietu departamenta direktora p.i.

Par kontroli atbildīgā amatpersona

Atbildīgā amatpersona

 

 

 

 

B.Paševica

A. Vanaga

Z.Uzuliņa

E. Umbraško

 

 

07.06.2007  14:11

1088

E. Umbraško

7021570, Elina.Umbrasko@lm.gov.lv