Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”

 

 

2007.gada 21.februārī

Nr._________________________

 

Latvijas Republikas

Saeimas Prezidijam

 

 

 

            Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 79.pantu iesniedzam likumprojektu „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””.

 

 

Pielikumā:       Likumprojekts „Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”” uz 2 lapām.

 

 

 

Saeimas deputāti:

 

  1. ______________________________

 

  1. ______________________________

 

  1. ______________________________

 

  1. ______________________________

 

  1. ______________________________

 

 

 

 

 

 

 

 

Grozījumi likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”

 

 

            Izdarīt likumā „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” šādus grozījumus:

 

1.      3.pantā:

 

papildināt pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

„4. Atbilstoši šā panta trešās daļas 7.1 punktam nerezidenta ienākumu no tāda Latvijā esoša nekustamā īpašuma, kas tiek atsavināts, ieguldot to kapitālsabiedrības pamatkapitālā, nosaka kā starpību starp atbilstošo kapitāldaļu vai akciju nominālvērtību un nekustamā īpašuma iegādes vērtību un iekļauj nerezidenta tā taksācijas gada apliekamajā ienākumā, kad atsavina attiecīgās daļas vai akcijas.”.

 

2.      9.pantā

 

izteikt pirmās daļas 19.punkta „a” apakšpunktu šādā redakcijā:

„a) pārdošanai izgatavotas vai iegādātas lietas (ķermeniskas vai bezķermeniskas (tai skaitā tiesību)) pārdošanas”;

 

aizstāt pirmās daļas 19.punkta „c” apakšpunktā skaitli „12” ar skaitli „60”;

 

papildināt pantu ar septīto daļu šādā redakcijā:

„7. Šā panta pirmās daļas 19.punkta „c” apakšpunktā minētajā gadījumā, ja maksātājs iegulda kapitālsabiedrības pamatkapitālā nekustamo īpašumu un attiecīgās kapitālsabiedrības daļas vai akcijas pārdod ātrāk nekā 60 mēnešu laikā no nekustamā īpašuma iegādes brīža, nekustamā īpašuma pārdošanas ienākums ir atbilstošās kapitāldaļu vai akciju nominālvērtības un nekustamā īpašuma iegādes vērtības starpība, un šo ienākumu iekļauj tā taksācijas gada apliekamajā ienākumā, kurā pārdod attiecīgās daļas vai akcijas.”;

 

3.      Papildināt likumu ar 11.6 un 11.7 pantu šādā redakcijā:

 

„11.6 Īpaši noteikumi ienākuma noteikšanai no saimnieciskajā darbībā izmantota nekustamā īpašuma atsavināšanas vai pārklasificēšanas par personiskajām vajadzībām izmantojamu lietu

 

1. Ja nekustamais īpašums atsavināšanas dienā tiek izmantots kā saimnieciskās darbības pamatlīdzeklis, ieņēmumus no nekustamā īpašuma atsavināšanas ņem vērā, nosakot saimnieciskās darbības ienākumu.

2. Ja saimnieciskās darbībā izmantots nekustamais īpašums tiek pārklasificēts par personiskajām vajadzībām izmantojamu ķermenisku lietu (turpmāk - pārklasificēts) un pārdots 60 mēnešu laikā no pārklasificēšanas, apliekamo ienākumu no saimnieciskajā darbībā izmantota nekustamā īpašuma pārklasificēšanas tā pārdošanas gadā nosaka kā nodokļa aprēķināšanai norakstītā nolietojuma summu visā laikā, kad pamatlīdzeklis lietots saimnieciskajā darbībā.

3. Taksācijas gadā, kurā nekustamais īpašums tiek pārklasificēts, maksātājs Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē reizē ar gada ienākumu deklarāciju iesniedz informāciju par pārklasificēto pamatlīdzekli un nodokļa aprēķināšanai norakstītā nolietojuma summu visā laikā, kad pamatlīdzeklis lietots saimnieciskajā darbībā.

4. Ja nekustamais īpašums saimnieciskajā darbībā ir ticis izmantots daļēji, apliekamo ienākumu saskaņā ar šā panta pirmās vai otrās daļas noteikumiem nosaka proporcionāli saimnieciskajā darbībā izmantotās nekustamā īpašuma daļas īpatsvaram.

 

11.7 Īpaši noteikumi ienākuma noteikšanai no uzņēmuma atsavināšanas

 

1. Ienākumu no uzņēmuma atsavināšanas (arī uzņēmuma pārejas rezultātā) neiekļauj maksātāja gada apliekamajā ienākumā, ja šāds darījums tiek veikts reizi piecos gados un uzņēmums ir darbojies vismaz trīs gadus.

2. Uzņēmums šā panta pirmās daļas izpratnē ir organizatoriski saimnieciska vienība. Uzņēmumā ietilpst maksātājam piederošas ķermeniskas un bezķermeniskas lietas, kā arī citi saimnieciski labumi (vērtības), kurus maksātājs izmanto saimnieciskās darbības veikšanai. Uzņēmuma atsavināšana šā panta izpratnē nav akciju vai kapitāla daļu atsavināšana.

3. Maksātāja gada apliekamajā ienākumā neiekļauj ienākumu, kas gūts atsavinot lauksaimniecības uzņēmumu, tā daļu vai piemājas saimniecību Lauku attīstības plāna pasākuma „Priekšlaicīgā pensionēšanās” ietvaros.”.

 

Likums stājas spēkā 2007.gada 1.jūlijā.