Saeimas Prezidijam

 

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pamatojoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 51. un 82. pantu lūdz izdarīt izmaiņas Saeimas š.g. 18. marta sēdes darba kārtībā un iekļaut tajā likumprojekta "Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā". (Reģ. nr.711)      (Dok. nr.2193, 2193A) izskatīšanu pirmajā lasījumā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šā gada 17. marta komisijas sēdē izskatīja minēto likumprojektu un pieņēma lēmumu atbalstīt to izskatīšanai Saeimas sēdē pirmajā lasījumā.

Komisija ierosina atzīt minēto likumprojektu par steidzamu.

 

 

Ar cieņu,

komisijas priekšsēdētājs

 

Dzintars Jaundceikars

 

 

PROJEKTS

Grozījumi Komercdarbības atbalsta kontroles likumā

Izdarīt Komercdarbības atbalsta kontroles likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2003, nr.2) šādus grozījumus:

1. Izteikt 1.pantu šādā redakcijā:

“1. pants. Likumā lietotie termini

(1) Likumā izmantoti Padomes regulā Nr.659/1999, Komisijas regulā Nr.68/2001, 70/2001, 2204/2002 un citās, pamatojoties uz Padomes regulu Nr.994/98, izdotajās Komisijas regulās lietotie termini.

(2) Likumā lietoti arī šādi termini:

1) atbalsta intensitāte — subsīdijas ekvivalents, reizināts ar simtu un dalīts ar kopējām atbalstāmā projekta izmaksām;

2) atbalsta sniedzējs — valsts vai pašvaldības institūcija vai tās pilnvarota juridiskā persona, kas pieņem lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai kas ir atbildīga par atbalsta programmas normu izstrādi vai atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta piemērošanu;

3) subsīdijas ekvivalents — naudas izteiksmē aprēķināts atbalsta saņēmēja ieguvums no atbalsta, kura aprēķināšanai kārtējā gadā izmanto Eiropas Komisijas noteikto atsauces likmi.”

2. Izteikt 2.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

“(1) Likuma mērķis ir noteikt Latvijas nacionālās kompetences jautājumus komercdarbības atbalsta kontroles jomā. Likums nosaka pieļaujamos atbalsta mērķus, atbalstāmās izmaksas un maksimāli pieļaujamo atbalsta intensitāti, kā arī nacionālās komercdarbībai sniegtā atbalsta kontroles procedūras, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz konkurenci un nepieļautu iespēju gūt ekonomiskas priekšrocības, saņemot nelikumīgu atbalstu. Likums ir piemērojams tiktāl, cik attiecīgos jautājumus neregulē Eiropas Savienības institūciju izdotie normatīvie akti.”

3. Izteikt 3.panta otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Likuma normas neattiecas uz gadījumiem, kad atbalsts plānots vai to sniedz darbībām ar zvejniecības produktiem, kā arī lauksaimniecības produktiem, kas minēti Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 1.pielikumā.“

4. 4.pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus “Eiropas līgumā” ar vārdiem “Eiropas Kopienas dibināšanas līgumā”;

aizstāt otrajā daļā vārdus “šā likuma II nodaļas prasībām ir pieņemts Valsts atbalsta uzraudzības komisijas lēmums” ar vārdiem “Padomes regulas Nr.659/1999 prasībām ir pieņemts Eiropas Komisijas lēmums”.

5. Aizstāt 5.panta 4.punktā vārdus “Latvijas iekšējā tirgū vai konkurenci Eiropas Savienības dalībvalstīs” ar vārdiem “Eiropas Kopienas iekšējā tirgū”.

6. 8.pantā:

aizstāt otrajā daļā vārdus “Valsts atbalsta uzraudzības komisijā” ar vārdiem “Eiropas Komisijā”;

papildināt ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Šā panta pirmās un otrās daļas noteikumi netiek piemēroti, ja atbalstu sniedz saskaņā ar Komisijas regulas Nr.68/2001, 70/2001, 2204/2002 un citu Komisijas regulu, kas izdotas pamatojoties uz Padomes regulu Nr.994/98, nosacījumiem.”

7. Aizstāt 9.panta pirmajā daļā vārdus “Valsts atbalsta uzraudzības komisijas” ar vārdiem “Eiropas Komisijas”.

8. Izteikt II nodaļu šādā redakcijā:

“II nodaļa. Atbalsta uzraudzības noteikumi

10.pants. Atbalsta uzraudzības institūcijas

(1) Eiropas Komisija veic komercdarbībai sniegtā un plānotā atbalsta uzraudzību saskaņā ar Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 88.panta nosacījumiem, kā arī šim līgumam pakārtotajām Eiropas Kopienas sekundārajām tiesībām.

(2) Finanšu ministrija:

1) veic plānoto atbalsta programmu vai individuālo atbalsta projektu pieteikumu sākotnējo izvērtēšanu. Šis nosacījums attiecas arī uz plānotajiem grozījumiem esošajās atbalsta programmās vai individuālajos atbalsta projektos;

2) ar Latvijas pārstāvniecības Eiropas Savienībā starpniecību nosūta Eiropas Komisijai pieteikumus par plānotajām atbalsta programmām vai individuālajiem atbalsta projektiem, kā arī par plānotajiem grozījumiem esošajās atbalsta programmās vai individuālajos atbalsta projektos;

3) ar Latvijas pārstāvniecības Eiropas Savienībā starpniecību nosūta Eiropas Komisijai kopsavilkuma informāciju par atbalstu, kuru sniedz saskaņā ar Komisijas regulas Nr.68/2001, 70/2001, 2204/2002 un citu, pamatojoties uz Padomes regulu Nr.994/98, izdoto Komisijas regulu nosacījumiem;

    1. gatavo ikgadējo pārskatu par komercdarbībai sniegto atbalstu.
    2. 11.pants. Plānotā atbalsta sākotnējā izvērtēšana

      (1) Ikvienu plānoto atbalsta programmu vai individuālo atbalsta projektu, kā arī ikvienu plānoto grozījumu esošajās atbalsta programmās vai individuālajos atbalsta projektos pirms tā īstenošanas uzsākšanas iesniedz sākotnējai izvērtēšanai Finanšu ministrijā.

      (2) Iesniedzot atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta pieteikumu sākotnējai izvērtēšanai, tam pievieno dokumentus vai to kopijas, kas apliecina pieteikumā atspoguļotās informācijas patiesumu. Pieteikumu iesniedz papīra formātā un elektroniski.

      (3) Ja Finanšu ministrija atzīst, ka iesniegtajā pieteikumā nav norādītas visas nepieciešamās ziņas, tā pieprasa papildu informāciju. Pieprasīto informāciju atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta iesniedzējs sniedz ne vēlāk kā 15 darba dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas. 

      (4) Finanšu ministrija 15 darba dienu laikā pēc pieteikuma un pieprasītās informācijas saņemšanas informē atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta iesniedzēju par iesniegtās atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta atbilstību vai neatbilstību normatīvo aktu prasībām.

      (5) Finanšu ministrija ir tiesīga nepieņemt un neizskatīt sākotnējai izvērtēšanai iesniegto atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta pieteikumu, ja tajā nav atspoguļota visa nepieciešamā informācija.

      (6) Individuālos projektus, kurus īsteno atbilstoši Eiropas Komisijā apstiprinātai atbalsta programmai, neiesniedz Finanšu ministrijā sākotnējai izvērtēšanai, izņemot Eiropas Kopienas tiesībās, šajā likumā, atbalsta programmā vai Eiropas Komisijas lēmumā noteiktos gadījumus.

      (7) Finanšu ministrija konkrētu atbalsta programmu un individuālo atbalsta projektu izvērtēšanā var pieaicināt nozaru speciālistus un citus ekspertus.

      12.pants. Atbalsta iepriekšēja pieteikšana Eiropas Komisijā

      (1) Finanšu ministrija 15 darba dienu laikā pēc atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta pieteikuma un nepieciešamās papildu informācijas saņemšanas, kas pamato atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta atbilstību normatīvo aktu prasībām, to papīra formātā un elektroniski nosūta Latvijas pārstāvniecībai Eiropas Savienībā.

      (2) Latvijas pārstāvniecība Eiropas Savienībā divu darba dienu laikā pēc atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta pieteikuma saņemšanas no Finanšu ministrijas to papīra formātā un elektroniski nosūta Eiropas Komisijai.

      13.pants. Atbrīvojums no atbalsta iepriekšējas pieteikšanas Eiropas Komisijā

      (1) Atbalsts, kuru sniedz saskaņā ar Komisijas regulas Nr.68/2001, 70/2001, 2204/2002 un citu, pamatojoties uz Padomes regulu Nr.994/98, izdoto Komisijas regulu nosacījumiem, ir atbrīvots no iepriekšējas pieteikšanas Eiropas Komisijā.

      (2) Šā likuma 11.panta nosacījumus par plānotā atbalsta sākotnēju izvērtēšanu Finanšu ministrijā piemēro tad, ja atbalsts ir atbrīvots no iepriekšējas pieteikšanas Eiropas Komisijā, lai pārliecinātos par tā atbilstību šā panta pirmajā daļā minēto Komisijas regulu nosacījumiem.

      (3) Finanšu ministrija 20 darba dienu laikā pēc atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta un nepieciešamās papildu informācijas saņemšanas, kas pamato atbalsta programmas vai individuālā atbalsta projekta atbilstību šā panta pirmajā daļā minēto Komisijas regulu nosacījumiem, papīra formātā un elektroniski nosūta Latvijas pārstāvniecībai Eiropas Savienībā kopsavilkuma informāciju par plānoto atbalsta programmu vai individuālo atbalsta projektu.

      (4) Latvijas pārstāvniecība Eiropas Savienībā divu darba dienu laikā pēc kopsavilkuma informācijas saņemšanas no Finanšu ministrijas to papīra formātā un elektroniski nosūta Eiropas Komisijai.

      14.pants. Informācijas sniegšanas ierobežojumi

      Finanšu ministrijas darbiniekiem un pieaicinātajiem nozaru speciālistiem vai ekspertiem ir aizliegts publiski vai citā veidā izpaust ziņas, kas iegūtas, izvērtējot atbalstu, izņemot normatīvajos aktos paredzētos gadījumus.”

      9. Izslēgt III nodaļu.

      10. Aizstāt 22.panta ceturtajā daļā vārdus “Eiropas Kopienu un Latvijas Republikas asociācijas komiteja saskaņā ar Eiropas līguma 64.pantu” ar vārdiem “Eiropas Komisija”.

      11. Aizstāt 23.panta ceturtajā daļā vārdus un skaitļus “šā likuma 1.panta 10.punktā” ar vārdiem un skaitļiem “Komisijas regulas Nr.70/2001 1.pielikumā”.

      12. Izslēgt 25.panta pirmajā daļā vārdus un skaitļus “,kā arī 29.panta otrajā vai trešajā daļā”.

      13. Izteikt 26.pantu šādā redakcijā:

      “26.pants. Atbalsts reģionālās attīstības lielo ieguldījumu projektiem

      (1) Ja kopējās projekta pieļaujamās izmaksas pārsniedz 50 miljonus  eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā mēneša vidējo oficiālo valūtas maiņas kursu projekta iesniegšanas brīdī, maksimāli pieļaujamo atbalsta intensitāti konkrētajam projektam nosaka šādi:

      1) ja kopējās projekta pieļaujamās izmaksas ir no 50 līdz 100 miljoniem eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā mēneša vidējo oficiālo maiņas kursu projekta pieteikuma iesniegšanas brīdī, maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte šai projekta daļai ir 50 procenti no Latvijas reģionālā atbalsta kartē noteiktās maksimāli pieļaujamās atbalsta intensitātes konkrētajai teritorijai;

      2) ja kopējās projekta pieļaujamās izmaksas pārsniedz 100 miljonus eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā mēneša vidējo oficiālo valūtas maiņas kursu projekta pieteikuma iesniegšanas brīdī, maksimāli pieļaujamā atbalsta intensitāte šai projekta daļai ir 34 procenti no Latvijas reģionālā atbalsta kartē noteiktās maksimāli pieļaujamās atbalsta intensitātes konkrētajai teritorijai.

      (2) Ja kopējās projekta pieļaujamās izmaksas pārsniedz 50 miljonus  eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā mēneša vidējo oficiālo valūtas maiņas kursu projekta pieteikuma iesniegšanas brīdī, pirms atbalsta sniegšanas katru projektu pieteikumu iesniedz Finanšu ministrijā izvērtēšanai, vai ir ievēroti šā panta pirmās daļas nosacījumi. Šis nosacījums attiecas arī uz atbalsta projektiem, kurus īsteno atbilstoši Eiropas Komisijā apstiprinātai atbalsta programmai.”

      14. Izslēgt 29. un 30.pantu.

      15. Izteikt 36.pantu šādā redakcijā:

      “36.pants. Mazām un vidējām komercsabiedrībām pieļaujamais atbalsts

      (1) Mazām un vidējām komercsabiedrībām papildus citiem šajā likumā un Komisijas regulā Nr.70/2001 un citās Komisijas regulās, kas izdotas, pamatojoties uz Padomes regulu Nr.994/98, noteiktajiem atbalsta pasākumiem var apstiprināt atbalstu jaunu normatīvu ieviešanai vides aizsardzībā.

      (2) Pēc jauno vides aizsardzībai noteikto normatīvu pieņemšanas mazām un vidējām komercsabiedrībām var apstiprināt atbalstu ieguldījumiem līdz 15 procentiem no šā likuma 32.panta trešajā daļā noteiktajām izmaksām, lai ieviestu jaunos normatīvus.”

      16. Izslēgt 37.panta trešo daļu.

      17. Izteikt 41.pantu šādā redakcijā:

      “41.pants. Vispārīgie noteikumi atbalstam atsevišķās nozarēs

      (1) Šīs nodaļas noteikumi attiecas uz komercsabiedrībām, kuras darbojas tērauda rūpniecībā, mākslīgo šķiedru ražošanā, autotransporta līdzekļu ražošanā, kuģu būves un remonta, kā arī transporta nozarē.

      (2) Ikvienu individuālo atbalstu šā panta pirmajā daļā noteiktajās nozarēs, izņemot atbalstu, kuru sniedz saskaņā ar Komisijas regulas Nr.68/2001, 70/2001, 2204/2002 un citu, pamatojoties uz Padomes regulu Nr.994/98, izdoto Komisijas regulu nosacījumiem, var sniegt, ja ir izpildīts viens no turpmāk minētajiem nosacījumiem:

      1) ir saņemts Finanšu ministrijas atzinums, ka plānotais atbalsts nav papildus piesakāms Eiropas Komisijā,

      2) ir pieņemts Eiropas Komisijas lēmums par individuālā atbalsta projekta atbilstību Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 87.panta otrās vai trešās daļas prasībām.”

      18. Papildināt 43.pantu ar 4. un 5.punktu šādā redakcijā:

      “4) apmācībai;

    3. nodarbinātības veicināšanai.”
    4. 19. Papildināt 44. un 45.pantu ar 5. un 6.punktu šādā redakcijā:

      “5) apmācībai;

    5. nodarbinātības veicināšanai.”

20. 46.pantā:

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Atbalstu autopārvadājumiem, dzelzceļa pārvadājumiem un pārvadājumiem pa iekšzemes ūdensceļiem var sniegt, ievērojot Padomes regulas Nr.1191/69 (ar grozījumiem 1893/91), Nr.1192/69, Nr.1107/70 (ar grozījumiem 3578/92, 2255/96, 543/97 un papildinājumiem 1658/82) un Nr.1101/89 nosacījumus.”;

izslēgt piekto daļu.

21. Aizstāt 47.panta otrajā daļā vārdus “Komisijā apstiprināto” ar vārdiem “Eiropas Komisijas apstiprinātu”.

22. Aizstāt 48.panta otrajā daļā vārdu “Komisiju” ar vārdiem “Finanšu ministriju”.

23. 49.pantā:

izteikt otro daļu šādā redakcijā:

“(2) Uzņēmumu reģistrs katru gadu līdz 1.martam iesniedz Finanšu ministrijā informāciju par komercsabiedrībām, kas atbilst šā panta pirmajā daļā noteiktajiem kritērijiem, un norāda šo komercsabiedrību neto apgrozījumu, bet kredītiestādēm norāda bilances kopsummu.”;

papildināt ar trešo daļu šādā redakcijā:

 

“(3) Pamatojoties uz Uzņēmumu reģistra sniegto informāciju, Finanšu ministrija katru gadu līdz 25.martam atjaunotu informāciju par šā panta pirmajā daļā minētajām komercsabiedrībām papīra formātā un elektroniski nosūta Latvijas pārstāvniecībai Eiropas Savienībā, kura to nosūta Eiropas Komisijai.”

24. 50.pantā:

aizstāt trešajā daļā vārdu “Komisiju” ar vārdiem “Finanšu ministriju”;

papildināt ar ceturto daļu šādā redakcijā:

“(4) Finanšu ministrija katru gadu līdz 1.septembrim šā panta trešajā daļā minēto informāciju papīra formātā un elektroniski nosūta Latvijas pārstāvniecībai Eiropas Savienībā, kura tālāk to nosūta Eiropas Komisijai.”

25. Izteikt 51.pantu šādā redakcijā:

“51.pants. Prasības rūpniecības nozares komercsabiedrībām

(1) Valsts vai pašvaldības kontrolē esoša rūpniecības nozares komercsabiedrība, kuras neto apgrozījums pēdējā pārskata gadā pārsniedzis 250 miljonus eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā gada vidējo oficiālo valūtas maiņas kursu, katru gadu gadu ne vēlāk kā līdz 15.augustam iesniedz Finanšu ministrijā:

    1. gada pārskatu;
    2. akcionāru vai dalībnieku sapulču protokolus;
    3. informāciju par piešķirtajām subsīdijām, kredītiem un galvojumiem, ietverot to piešķiršanas nosacījumus.

(2) Finanšu ministrija katru gadu līdz 1.septembrim šā panta pirmajā daļā minēto informāciju papīra formātā un elektroniski nosūta Latvijas pārstāvniecībai Eiropas Savienībā, kura to nosūta Eiropas Komisijai.”

26. 52.pantā:

aizstāt 1.punktā skaitli un vārdus “22,5 miljoniem latu” ar vārdiem un skaitli “40 miljoniem eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā gada vidējo oficiālo valūtas maiņas kursu”;

papildināt ar 4.punktu šādā redakcijā:

“4) valsts vai pašvaldības kontrolē esošām kredītiestādēm, ja to pēdējo divu gadu vidējā bilances kopsumma ir mazāka par 800 miljoniem eiro ekvivalentu latos saskaņā ar Latvijas Bankas noteikto iepriekšējā gada vidējo oficiālo valūtas maiņas kursu.”

Informatīva atsauce uz Padomes un Komisijas regulām

Likumā iekļautas atsauces uz tālāk minētajām Padomes un Komisijas regulām:

1) Padomes 1969. gada 26. jūnija Regula (EEK) Nr. 1191/69 par dalībvalstu darbību tādu pienākumu sakarā, kuri izriet no sabiedrisko pakalpojumu jēdziena, kas attiecas uz pārvadājumiem pa dzelzceļiem, autoceļiem un iekšējiem ūdensceļiem (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 156, 28.06.1969);

2) Padomes 1969. gada 26. jūnija Regula (EEK) Nr. 1192/69 par kopīgiem noteikumiem dzelzceļa pārvadājumu uzņēmumu kontu izlīdzināšanai (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 156, 28.6.1969);

3) Padomes 1970. gada 4. jūnija Regula (EEK) Nr. 1107/70 par palīdzības piešķiršanu attiecībā uz dzelzceļa transportu, autotransportu un iekšzemes ūdensceļu transportu (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 130, 15.06.1970);

4) Padomes 1982. gada 10. jūnija Regula (EEK) Nr. 1658/82, kas ar noteikumiem par kombinēto transportu papildina Regulu (EEK) Nr. 1107/70 par palīdzības piešķiršanu attiecībā uz dzelzceļa transportu, autotransportu un iekšzemes ūdensceļu transportu (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 184, 29.06.1982);

5) Padomes 1989.gada 27.aprīļa Regula (EEK) nr. 1101/89 par strukturāliem uzlabojumiem iekšzemes ūdensceļu transportā (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 116, 28.04.1989);

6) Padomes 1991. gada 20. jūnija Regula (EEK) Nr. 1893/91, ar ko groza Regulu (EEK) Nr. 1191/69 par dalībvalstu rīcību sakarā ar to pienākumiem, kas izriet no sabiedrisko pakalpojumu jēdziena pārvadājumos pa dzelzceļiem, autoceļiem un iekšējiem ūdensceļiem (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 169, 29.06.1991);

7) Padomes 1992. gada 7. decembra Regula (EEK) Nr. 3578/92, ar ko groza Regulu (EEK) Nr. 1107/70 par palīdzības piešķiršanu attiecībā uz dzelzceļa transportu, autotransportu un iekšzemes ūdensceļu transportu (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 364, 12.12.1992);

8) Padomes 1996. gada 19. novembra Regula (EK) Nr. 2255/96, ar ko groza Regulu (EEK) Nr. 1107/70 par palīdzības piešķiršanu attiecībā uz dzelzceļa transportu, autotransportu un iekšzemes ūdensceļu transportu (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 304, 27.11.1996);

9) Padomes 1997. gada 17. marta Regula (EK) Nr.543/97, ar ko groza Regulu (EEK) Nr.1107/70 par palīdzības piešķiršanu attiecībā uz dzelzceļa transportu, autotransportu un iekšzemes ūdensceļu transportu (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 84, 26.03.1997);

10) Padomes 1998. gada 7. maija Regula (EK) nr. 994/98 par to, kā piemērot Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 92. un 93. pantu attiecībā uz dažu kategoriju valsts horizontālo palīdzību (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 142, 14.05.1998);

11) Padomes 1999. gada 22. marta Regula (EK) nr. 659/1999, kas nosaka sīki izstrādātus noteikumus EK līguma 93. panta piemērošanai (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 83, 27.03.1999);

12) Komisijas 2001. gada 12. janvāra Regula (EK) Nr. 68/2001 par EK Līguma 87. un 88. panta piemērošanu mācību palīdzībai (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 10, 13.01.2001);

13) Komisijas 2001. gada 12. janvāra Regula (EK) Nr. 69/2001 par EK Līguma 87. un 88. panta piemērošanu de minimis palīdzībai (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 10, 13.01.2001);

14) Komisijas 2001. gada 12. janvāra Regula (EK) Nr. 70/2001 par EK Līguma 87. un 88. panta piemērošanu, sniedzot valsts palīdzību maziem un vidējiem uzņēmumiem (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 10, 13.01.2001);

15) Komisijas Regula (EK) Nr. 2204/2002 (2002. gada 12. decembris) par Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 87. un 88. panta piemērošanu attiecībā uz valsts atbalstu nodarbinātībai (publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī L 337, 13.12.2002).

Likums stājas spēkā 2004.gada 1.maijā.