Aizsardzības un iekšlietu komisija

Aizsardzības un iekšlietu komisija                                                                                                                                  Likumprojekts 2. lasījumam       

 

 

“Grozījumi Krimināllikumā” (reģ. nr. 699)

 

Spēkā esošā redakcija

1. lasījumā pieņemtā redakcija

Pr.nr.

Priekšlikumi 2. lasījumam

Atbildīgās komisijas atzinums

Komisijas ieteiktā redakcija 2. lasījumam

1

2

3

4

5

6

 

Izdarīt Krimināllikumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1998, 15.nr.; 2000, 12., 13.nr.; 2001, 15.nr.; 2002, 11., 16., 22., 23.nr.; 2003, 10., 15.nr.; 2004, 2., 3., 4. nr.) šādus grozījumus:

 

 

 

Izdarīt Krimināllikumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1998, 15.nr.; 2000, 12., 13.nr.; 2001, 15.nr.; 2002, 11., 16., 22., 23.nr.; 2003, 10., 15.nr.; 2004, 2., 3., 4. nr.) šādus grozījumus:

1.pants. Kriminālatbildības pamats

(1) Pie kriminālatbildības saucama un sodāma tikai tāda persona, kura ir vainīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, tas ir, kura ar nodomu (tīši) vai aiz neuzmanības izdarījusi šajā likumā paredzētu nodarījumu, kam ir visas noziedzīga nodarījuma sastāva pazīmes.

 

(2) Nevienu nedrīkst atzīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un nevienam nedrīkst uzlikt kriminālsodu citādi kā ar tiesas spriedumu un saskaņā ar likumu.

1. Papildināt 1.pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

 

“(3) Juridiskās personas kriminālatbildības īpatnības un pamatus nosaka šā likuma VII1 nodaļa.”

1

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 1. pantu.

Atbalstīt

 

7.pants. Noziedzīgu nodarījumu klasifikācija

(1) Noziedzīgi nodarījumi ir kriminālpārkāpumi un noziegumi. Noziegumi iedalāmi šādi: mazāk smagi noziegumi, smagi noziegumi un sevišķi smagi noziegumi.

 

(2) Kriminālpārkāpums ir nodarījums, par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par diviem gadiem, vai vieglāks sods.

 

(3) Mazāk smags noziegums ir tīšs nodarījums, par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par diviem gadiem, bet ne ilgāku par pieciem gadiem, kā arī nodarījums, kurš izdarīts aiz neuzmanības un par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par diviem gadiem.

 

(4) Smags noziegums ir tīšs nodarījums, par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par pieciem gadiem, bet ne ilgāku par desmit gadiem.

 

(5) Sevišķi smags noziegums ir tīšs nodarījums, par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par desmit gadiem, mūža ieslodzījums vai nāves sods.

2. Izteikt 7.pantu šādā redakcijā:

 

‘’7.pants. Noziedzīgu nodarījumu klasifikācija

 

(1) Noziedzīgi nodarījumi ir kriminālpārkāpumi un noziegumi. Noziegumi iedalāmi šādi: mazāk smagi noziegumi, smagi noziegumi un sevišķi smagi noziegumi.

 

(2) Kriminālpārkāpums ir nodarījums, par kuru šajā likumā fiziskām personām paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par diviem gadiem, vai vieglāks sods, bet juridiskām personām – naudas sods līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(3) Mazāk smags noziegums ir tīšs nodarījums, par kuru šajā likumā fiziskām personām paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par diviem gadiem, bet ne ilgāku par pieciem gadiem, kā arī nodarījums, kurš izdarīts aiz neuzmanības un par kuru šajā likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par diviem gadiem, bet juridiskām personām – naudas sods no piecdesmit līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām.

 

(4) Smags noziegums ir tīšs noziegums, par kuru šajā likumā fiziskām personām paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par pieciem gadiem, bet ne ilgāku par desmit gadiem, bet juridiskām personām – naudas sods no tūkstoš līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām.

 

(5) Sevišķi smags noziegums ir tīšs nodarījums, par kuru šajā likumā fiziskām personām paredzēta brīvības atņemšana uz laiku, ilgāku par desmit gadiem, mūža ieslodzījums vai nāves sods, bet juridiskām personām – naudas sods no pieciem tūkstošiem līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām.”

2

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 2. pantu.

Atbalstīt

 

12.pants. Fiziskās personas kā juridiskās personas pārstāvja atbildība

 

Par noziedzīgu nodarījumu juridiskās personas lietā atbild tā fiziskā persona, kura šo nodarījumu izdarījusi kā attiecīgās juridiskās personas pārstāve vai tās uzdevumā, vai būdama juridiskās personas dienestā, kā arī šādas fiziskās personas līdzdalībnieks.

3. Izteikt 12.pantu šādā redakcijā:

 

“12.pants. Fiziskās personas kā publisko tiesību juridiskās personas pārstāvja atbildība

 

Par noziedzīgu nodarījumu publisko tiesību juridiskās personas lietā atbild tā fiziskā persona, kura šo nodarījumu izdarījusi kā attiecīgās juridiskās personas pārstāve vai tās uzdevumā, vai būdama juridiskās personas dienestā, kā arī šādas fiziskās personas līdzdalībnieks.”

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Izteikt likumprojekta 3.pantu šādā redakcijā:

“3. Izteikt 12.pantu šādā redakcijā:

“12.pants. Fiziskās personas kā  publisko tiesību juridiskās personas pārstāvja atbildība

Par noziedzīgu nodarījumu publisko tiesību juridiskās personas lietā atbild tā fiziskā persona, kura šo nodarījumu izdarījusi kā attiecīgās juridiskās personas pārstāve vai tās uzdevumā, vai būdama juridiskās personas dienestā.””

 

Aizsardzības un iekšlietu komisija:

 Izteikt likuma 12.pantu šādā redakcijā:

“12. pants. Fiziskās personas kā juridiskās personas pārstāvja atbildība

    (1) Juridiskās personas lietā atbild tā fiziskā persona, kura nodarījumu izdarījusi, rīkodamās individuāli vai kā attiecīgās juridiskās personas koleģiālās institūcijas loceklis, balstoties uz tiesībām pārstāvēt juridisko personu, darboties tās uzdevumā vai pieņemt lēmumus juridiskās personas vārdā, vai īstenojot kontroli juridiskās personas ietvaros, vai būdama juridiskās personas dienestā.

   (2) Juridiskām personām, kas nav publisko tiesību juridiskās personas, var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus, kas norādīti šā likuma VIII 1 nodaļā.”

Daļēji atbalstīt 4. priekšlikuma redakcijā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīt

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Izteikt 12.pantu šādā redakcijā:

“12.pants. Fiziskās personas kā juridiskās personas pārstāvja atbildība

(1) Juridiskās personas lietā atbild tā fiziskā persona, kura nodarījumu izdarījusi, rīkodamās individuāli vai kā attiecīgās juridiskās personas koleģiālās institūcijas loceklis, balstoties uz tiesībām pārstāvēt juridisko personu, darboties tās uzdevumā vai pieņemt lēmumus juridiskās personas vārdā, vai īstenodama kontroli juridiskās personas ietvaros, vai būdama juridiskās personas dienestā.

(2) Juridiskajām personām, kas nav publisko tiesību juridiskās personas, var piemērot šā likuma VIII1 nodaļā paredzētos piespiedu ietekmēšanas līdzekļus.”

22.pants. Iepriekš neapsolīta slēpšana un neziņošana

(1) Nozieguma izdarītāja vai līdzdalībnieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu vai noziedzīgā kārtā iegūtu priekšmetu iepriekš neapsolīta slēpšana un neziņošana par noziegumu nav līdzdalība, un kriminālatbildība par to iestājas tikai šajā likumā paredzētajos gadījumos.

 

(2) Par iepriekš neapsolītu slēpšanu un neziņošanu neatbild noziegumu izdarījušās personas saderinātais, laulātais, vecāki, bērni, brāļi un māsas, vecvecāki un mazbērni.

 

(3) Likumā noteiktajos gadījumos par neziņošanu neatbild arī citas personas.

 

 

5

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks:

papildināt 22.panta otro daļu aiz vārda „mazbērni” ar vārdiem „izņemot, ja noziedzīgais nodarījums ir izdarīts pret nepilngadīgo.”

Neatbalstīt

 

62.pants. Notiesājoša sprieduma izpildīšanas noilgums

(1) Notiesājošs spriedums nav izpildāms, ja no dienas, kad tas stājies likumīgā spēkā, nav izpildīts šādos termiņos:

 

1) divos gados - ja piespriests arests, piespiedu darbs vai naudas sods;

 

2) trijos gados - ja piespriesta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par diviem gadiem;

 

3) piecos gados - ja piespriesta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par pieciem gadiem;

 

4) desmit gados - ja piespriesta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par desmit gadiem;

 

5) piecpadsmit gados - ja piespriests smagāks sods nekā brīvības atņemšana uz desmit gadiem.

 

(2) Noilgums tiek pārtraukts, ja notiesātais izvairās no soda izciešanas vai līdz noilguma termiņa izbeigšanās brīdim izdara jaunu noziedzīgu nodarījumu, par kuru tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz laiku, ne mazāku par vienu gadu. Ja izdarīts jauns noziedzīgs nodarījums, noilgumu sāk skaitīt no tā izdarīšanas brīža, bet, ja notiesātais izvairījies no soda izciešanas, - no tā brīža, kad viņš ierodas izciest sodu, vai no tā brīža, kad notiesātais, kas ir slēpies, tiek aizturēts. Tomēr notiesājošais spriedums nav izpildāms, ja no tā taisīšanas laika pagājuši piecpadsmit gadi un noilgumu nav pārtraucis jauns noziedzīgs nodarījums.

 

(3) Jautājumu par noilgumu personai, kurai piespriests mūža ieslodzījums vai nāves sods, izlemj tiesa. Ja tiesa neuzskata par iespējamu piemērot noilgumu, nāves sods tiek aizstāts ar brīvības atņemšanu.

4. Izteikt 62.panta pirmo daļu šādā redakcijā:

 

„(1) Notiesājošs spriedums nav izpildāms, ja no dienas, kad tas stājies likumīgā spēkā, nav izpildīts šādos termiņos:

 

1) divos gados – ja fiziskajai personai piespriests arests, piespiedu darbs vai naudas sods;

 

2) trijos gados – ja fiziskajai personai piespriesta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par diviem gadiem, bet juridiskajai personai piespriests naudas sods līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām;

 

3) piecos gados – ja fiziskajai personai piespriesta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par pieciem gadiem, bet juridiskajai personai piespriests naudas sods no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām;

 

4) desmit gados – ja fiziskajai personai piespriesta brīvības atņemšana uz laiku, ne ilgāku par desmit gadiem, bet juridiskajai personai piespriests naudas sods no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām, mantas konfiskācija vai tiesību ierobežošana;

 

5) piecpadsmit gados – ja fiziskajai personai piespriests smagāks sods nekā brīvības atņemšana uz desmit gadiem, bet juridiskajai personai piespriesta likvidācija”.

6

 

 

 

7

Aizsardzības un iekšlietu komisija:

svītrot likumprojekta 4. pantu.

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Izteikt likumprojekta 4.pantu šādā redakcijā:

“4. Papildināt ar 12.1 pantu šādā redakcijā:

“12.1 pants. Fiziskās personas atbildība citu juridisko personu lietās

(1) Juridiskās personas, kas nav publisko tiesību juridiskā persona, lietā atbild tā fiziskā persona, kura šo nodarījumu izdarījusi, rīkodamās individuāli vai kā attiecīgās juridiskās personas koleģiālās institūcijas loceklis, balstoties uz tiesībām pārstāvēt juridisko personu vai pieņemt lēmumus juridiskās personas vārdā, vai arī īstenojot kontroli juridiskās personas ietvaros.

(2) Juridiskām personām, kas nav publisko tiesību juridiskās personas, var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekļus, kas norādīti šā likuma VIII1 nodaļā.””

Atbalstīt

 

 

 

 

Daļēji atbalstīt 4. priekšlikuma redakcijā

 

 

 

 

 

63.pants. Sodāmības dzēšana un noņemšana

(1) Sodāmība ir noziedzīgu nodarījumu izdarījušas personas notiesāšanas juridiskās sekas, kas ir spēkā tiesas noteiktajā soda izciešanas laikā, kā arī pēc tam līdz sodāmības dzēšanai vai noņemšanai likumā noteiktajā kārtībā.

 

(2) Persona uzskatāma par sodītu no notiesājoša sprieduma spēkā stāšanās brīža. Persona, kas atbrīvota no soda ar tiesas spriedumu, nav uzskatāma par sodītu.

 

(3) Par nesodītām atzīstamas:

 

1) nosacīti notiesātas personas, ja pārbaudes laikā, bet papildsoda piemērošanas gadījumā arī papildsoda izciešanas laikā tās neizdara noziedzīgu nodarījumu un ja pārbaudes laikā nosacītā notiesāšana nav atcelta saskaņā ar citiem likumā paredzētajiem noteikumiem;

 

2) personas, kas notiesātas ar arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu, ja viena gada laikā no soda izciešanas dienas tās neizdara jaunu noziedzīgu nodarījumu;

 

3) pēc diviem gadiem - personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ne ilgāku par trim gadiem;

 

4) pēc pieciem gadiem - personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ilgāku par trim gadiem, bet ne ilgāku par pieciem gadiem;

 

5) pēc astoņiem gadiem - personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ilgāku par pieciem gadiem, bet ne ilgāku par desmit gadiem;

 

6) pēc astoņiem gadiem - personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ilgāku par desmit gadiem, ja turklāt tiesa konstatē, ka nav nepieciešams uzskatīt tās par sodītām.

 

(4) Sodāmības dzēšanas termiņu skaita no dienas, kad persona izcietusi pamatsodu un papildsodu.

 

(5) Ja persona likumā noteiktajā kārtībā pirms termiņa atbrīvota no soda, sodāmības dzēšanas termiņu skaita no dienas, kad tā atbrīvota no soda izciešanas, ievērojot soda faktiskās izciešanas laiku.

 

(6) Ja persona, kas izcietusi sodu, pirms sodāmības dzēšanas termiņa izbeigšanās izdara jaunu noziedzīgu nodarījumu, sodāmības dzēšanas termiņš tiek pārtraukts. Sodāmības dzēšanas termiņu par pirmo noziedzīgo nodarījumu skaita no jauna pēc tam, kad faktiski izciests sods par pēdējo noziedzīgo nodarījumu. Šādos gadījumos persona atzīstama par sodītu par abiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kamēr nav izbeidzies sodāmības dzēšanas termiņš smagākajam sodam.

 

(7) Ja persona, kas notiesāta ar brīvības atņemšanu, pēc soda izciešanas ar priekšzīmīgu uzvedību un godīgu attieksmi pret darbu pierādījusi savu labošanos, tiesa var noņemt tai sodāmību pirms šajā pantā norādīto termiņu izbeigšanās.

 

(8) Sodāmību var noņemt apžēlošanas vai amnestijas kārtībā.

 

(9) Sodāmības dzēšana un noņemšana anulē visas izdarītā noziedzīgā nodarījuma krimināltiesiskās sekas.

5. Izteikt 63.panta trešās daļas 2., 3., 4. un 5.punktu šādā redakcijā:

 

2) fiziskās personas, kas notiesātas ar arestu, piespiedu darbu vai naudas sodu, ja viena gada laikā no soda izciešanas dienas tā neizdara jaunu noziedzīgu nodarījumu;

 

3) pēc diviem gadiem – fiziskās personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ne ilgāku par trim gadiem, bet juridiskās personas, kas notiesātas ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām;

 

4) pēc pieciem gadiem – fiziskās personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ne ilgāku par pieciem gadiem, bet juridiskās personas, kas notiesātas ar naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām;

 

5) pēc astoņiem gadiem – fiziskās personas, kas izcietušas brīvības atņemšanas sodu, ilgāku par pieciem gadiem, bet ne ilgāku par desmit gadiem, bet juridiskās personas, kas notiesātas ar naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām, mantas konfiskāciju vai tiesību ierobežošanu”.

8

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 5.pantu.

 

Atbalstīt

 

 

6. Papildināt ar jaunu VII1 nodaļu šādā redakcijā:

 

“VII1 nodaļa

 

Juridiskās personas kriminālatbildības īpatnības

 

 

67.1.pants. Juridiskās personas kriminālatbildība

 

(1) Šā likuma Sevišķajā daļā paredzētos gadījumos juridiskā persona pie kriminālatbildības ir saucama un sodāma, ja noziedzīgo nodarījumu juridiskās personas interesēs ir izdarījusi fiziskā persona, rīkodamās individuāli vai kā attiecīgās juridiskās personas koleģiālas institūcijas loceklis, balstoties uz tiesībām pārstāvēt juridisko personu vai pieņemt lēmumus juridiskās personas vārdā, vai arī īstenot kontroli juridiskās personas ietvaros.

 

(2) Juridiskās personas kriminālatbildība neizslēdz šā panta pirmajā daļā minētās fiziskās personas, kā arī tās līdzdalībnieka kriminālatbildību.

 

(3) Juridiskās personas kriminālatbildības nosacījumi neattiecas uz valsti, pašvaldībām un citām publisko tiesību juridiskām personām.

 

 

67.2.pants. Juridiskai personai piemērojamie sodu veidi

 

(1) Juridiskai personai, kura izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, var piespriest vienu no šādiem pamatsodiem:

 

 

likvidācija;

 

 

tiesību ierobežošana;

 

 

mantas konfiskācija;

 

 

naudas sods.

 

(2) Mantas konfiskāciju juridiskām personām var piemērot arī kā papildsodu, ja kā pamatsods ir piemērota tiesību ierobežošana vai naudas sods.

 

 

67.3 pants. Likvidācija

 

(1) Likvidācija ir juridiskās personas, tās filiāles, pārstāvniecības vai struktūrvienības darbības piespiedu izbeigšana.

 

(2) Juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir likvidējama tikai tajos gadījumos, ja juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir īpaši izveidota noziedzīga nodarījuma vai vairāku noziedzīgu nodarījumu izdarīšanai, vai ja tā ir izdarījusi smagu vai sevišķi smagu noziegumu.

 

(3) Likvidējot juridisko personu, tās filiāli, pārstāvniecību vai struktūrvienību, valsts īpašumā bez atlīdzības ir atsavināma visa tās īpašumā esošā manta. Nav atsavināma tā manta, kas nepieciešama juridiskās personas saistību izpildei attiecībā pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

 

 

67.4 pants. Tiesību ierobežošana

 

Tiesību ierobežošana ir tiesību atņemšana uz noteiktu veidu uzņēmējdarbību, speciālā likumā paredzēto atļauju vai tiesību atņemšana vai aizliegums veikt noteikta veida darbību uz laiku no viena līdz pieciem gadiem.

 

 

67.5 pants. Mantas konfiskācija

 

(1) Mantas konfiskācija ir juridiskās personas īpašumā esošās mantas pilnīga vai daļēja piespiedu bezatlīdzības atsavināšana valsts īpašumā, kuru var piemērot kā pamatsodu vai kā papildsodu.

 

(2) Tiesa, nosakot daļēju mantas konfiskāciju, konkrēti norāda, kāda manta ir konfiscējama.

 

(3) Nosakot pilnīgu mantas konfiskāciju, nav konfiscējama tā juridiskās personas īpašumā esošā manta, kas ir nepieciešama saistību izpildei pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

 

(4) Var konfiscēt arī juridiskās personas īpašumā esošu mantu, kas ir nodota citai juridiskai vai fiziskai personai.

 

67.6 pants. Naudas sods

 

(1) Naudas sods ir naudas piedziņa, kas atbilstoši noziedzīgā nodarījuma smagumam un juridiskās personas mantiskajam stāvoklim ir nosakāma no vienas līdz desmit tūkstošiem Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā sprieduma taisīšanas brīdī, norādot spriedumā šā naudas soda summu Latvijas Republikas naudas vienībās.

 

(2) Naudas sods, kas uzlikts juridiskajai personai, maksājams no juridiskās personas līdzekļiem.

 

(3) Ja juridiskā persona izvairās no naudas soda samaksas, tad šis soda veids tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

 

67.7pants. Kriminālatbildības un sodīšanas principi

 

(1) Uz juridiskās personas kriminālatbildības un sodīšanas nosacījumiem, cik tālu tas ir iespējams, ir attiecināmi šā likuma 51., 53., 54., 56., 58., 59., 60., 62. un 63.panta noteikumi.”

 

(2) Tiesa piespriež sodu tādā apmērā, kādu nosaka šā likuma Sevišķās daļas pants, kas paredz atbildību par izdarīto noziedzīgo nodarījumu.

 

(3) Nosakot sodu, tiesa ņem vērā izdarītā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu.

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Izteikt likumprojekta 6.pantu šādā redakcijā:

“6. Papildināt ar  jaunu VIII1 nodaļu šādā redakcijā:

“VIII1 nodaļa

Juridiskām personām piemērojamie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi

 

70.1 pants. Pamats piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskai personai

(1) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu juridiskai personai var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja noziedzīgo nodarījumu juridiskās personas interesēs ir izdarījusi fiziskā persona atbilstoši šā likuma 12.1 panta pirmās daļas nosacījumiem.

(2) Juridiskai personai piemērojamie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi neattiecas uz valsti, pašvaldībām un citām publisko tiesību juridiskām personām.

 

70.2 pants. Juridiskai personai piemērojamo piespiedu ietekmēšanas līdzekļu veidi

            (1) Juridiskai personai var noteikt vienu no šādiem pamata piespiedu ietekmēšanas līdzekļiem:

1) likvidācija;

2) tiesību ierobežošana;

3) mantas konfiskācija;

4) naudas piedziņa.

(2) Juridiskai personai var noteikt šādus papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekļus:

1)         mantas konfiskācija;

2)         kaitējuma atlīdzināšana.

(3) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētiem kriminālpārkāpumiem un mazāk smagiem noziegumiem juridiskām personām var piemērot tikai naudas piedziņu.

(4) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētiem smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem juridiskām personām var piemērot likvidāciju, tiesību ierobežošanu, mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu.

(5) Mantas konfiskāciju juridiskām personām var piemērot arī kā papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja juridiskā persona nodarījuma rezultātā guvusi mantisku labumu un tai kā pamata piespiedu ietekmēšanas līdzeklis ir piemērota tiesību ierobežošana vai naudas piedziņa.

(6) Juridiskām personām kā papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekli var piemērot kaitējuma atlīdzināšanu, ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā ir radīts būtisks kaitējums vai smagas sekas.

 

70.3 pants. Likvidācija

(1) Likvidācija ir juridiskās personas, tās filiāles, pārstāvniecības vai struktūrvienības darbības piespiedu izbeigšana.

(2) Juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir likvidējama tikai tajos gadījumos, ja juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir īpaši izveidota noziedzīga nodarījuma izdarīšanai, vai ja ir izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums.

(3) Likvidējot juridisko personu, tās filiāli, pārstāvniecību vai struktūrvienību, valsts īpašumā bez atlīdzības ir atsavināma visa tās īpašumā esošā manta. Nav atsavināma tā manta, kas nepieciešama juridiskās personas saistību izpildei attiecībā pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

 

70.4 pants. Tiesību ierobežošana

            Tiesību ierobežošana ir tiesību atņemšana uz noteiktu veidu uzņēmējdarbību, normatīvajos aktos paredzēto atļauju vai tiesību atņemšana vai aizliegums veikt noteikta veida darbību uz laiku no viena līdz pieciem gadiem.

           

70.5 pants. Mantas konfiskācija

(1) Mantas konfiskācija ir juridiskās personas īpašumā esošās mantas pilnīga vai daļēja piespiedu bezatlīdzības atsavināšana valsts īpašumā, kuru var piemērot kā pamata vai kā papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekli.

            (2) Tiesa, nosakot daļēju mantas konfiskāciju, konkrēti norāda, kāda manta ir konfiscējama.

            (3) Nosakot pilnīgu mantas konfiskāciju, nav konfiscējama tā juridiskās personas īpašumā esošā manta, kas ir nepieciešama saistību izpildei pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

            (4) Var konfiscēt arī juridiskās personas īpašumā esošu mantu, kas ir nodota citai juridiskai vai fiziskai personai.

 

70.6 pants. Naudas piedziņa

            (1) Naudas piedziņa ir piespiedu piedziņa, kas atbilstoši noziedzīgā nodarījuma smagumam un juridiskās personas mantiskajam stāvoklim ir nosakāma no vienas līdz desmit tūkstošiem Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā sprieduma taisīšanas brīdī, norādot spriedumā šīs naudas piedziņas summu Latvijas Republikas naudas vienībās.

            (2) Naudas piedziņa, kas uzlikta juridiskai personai, maksājama no juridiskās personas līdzekļiem valsts labā.

            (3) Ja juridiskā persona izvairās no naudas piedziņas samaksas, tad šis piespiedu ietekmēšanas līdzeklis tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

70.7 pants. Kaitējuma atlīdzināšana

(1) Kaitējuma atlīdzināšana ir noziedzīgā nodarījuma rezultātā nodarītā mantiskā zaudējuma atlīdzināšana, kā arī citu ar likumu aizsargāto interešu un tiesību apdraudējuma novēršana.

(2) Kaitējums atlīdzināms vai novēršams no juridiskās personas līdzekļiem.

            (3) Ja juridiskā persona izvairās no kaitējuma atlīdzināšanas, tad šis piespiedu ietekmēšanas līdzeklis tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

70.8 pants. Nosacījumi piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskām personām

 

(1) Nosakot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, tiesa ņem vērā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu.

(2) Tiesa, piemērojot piespiedu ietekmēšanas līdzekli juridiskai personai, ievēro šādus nosacījumus:

1) juridiskās personas faktiskā rīcība,

2) fiziskās personas statuss juridiskās personas institūcijā,

3) juridiskās personas darbību raksturs un to rezultātā radušās sekas,

4) pasākumi, ko juridiskā persona veikusi, lai novērstu jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu,

5) juridiskās personas lielums, nodarbošanās veids un finansiālais stāvoklis.

(3) Šajā likumā paredzētos piespiedu ietekmēšanas līdzekļus juridiskām personām tiesa var piemērot pēc prokurora ierosinājuma.””

 

Aizsardzības un iekšlietu komisija:

 

Papildināt likumu ar VIII1 nodaļu šādā redakcijā:

“VIII1 nodaļa

Juridiskām personām piemērojamie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi

 

70.1 pants. Pamats piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskai personai

(1) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu juridiskai personai var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja noziedzīgo nodarījumu juridiskās personas interesēs ir izdarījusi fiziskā persona atbilstoši šā likuma 12. panta pirmās daļas nosacījumiem.

(2) Juridiskai personai piemērojamie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi neattiecas uz valsti, pašvaldībām un citām publisko tiesību juridiskām personām.

 

70.2 pants. Juridiskai personai piemērojamo piespiedu ietekmēšanas līdzekļu veidi

            (1) Juridiskai personai var noteikt vienu no šādiem pamata piespiedu ietekmēšanas līdzekļiem:

1) likvidācija;

2) tiesību ierobežošana;

3) mantas konfiskācija;

4) naudas piedziņa.

(2) Juridiskai personai var noteikt šādus papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekļus:

1)         mantas konfiskācija;

2)         kaitējuma atlīdzināšana.

(3) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētiem kriminālpārkāpumiem un mazāk smagiem noziegumiem juridiskām personām var piemērot tikai naudas piedziņu.

(4) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētiem smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem juridiskām personām var piemērot likvidāciju, tiesību ierobežošanu, mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu.

(5) Mantas konfiskāciju juridiskām personām var piemērot arī kā papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja juridiskā persona nodarījuma rezultātā guvusi mantisku labumu un tai kā pamata piespiedu ietekmēšanas līdzeklis ir piemērota tiesību ierobežošana vai naudas piedziņa.

(6) Juridiskām personām kā papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekli var piemērot kaitējuma atlīdzināšanu, ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā ir radīts būtisks kaitējums vai smagas sekas.

 

70.3 pants. Likvidācija

(1) Likvidācija ir juridiskās personas, tās filiāles, pārstāvniecības vai struktūrvienības darbības piespiedu izbeigšana.

(2) Juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir likvidējama tikai tajos gadījumos, ja juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir īpaši izveidota noziedzīga nodarījuma izdarīšanai, vai ja ir izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums.

(3) Likvidējot juridisko personu, tās filiāli, pārstāvniecību vai struktūrvienību, valsts īpašumā bez atlīdzības ir atsavināma visa tās īpašumā esošā manta. Nav atsavināma tā manta, kas nepieciešama juridiskās personas saistību izpildei attiecībā pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

 

70.4 pants. Tiesību ierobežošana

            Tiesību ierobežošana ir tiesību atņemšana uz noteiktu veidu uzņēmējdarbību, normatīvajos aktos paredzēto atļauju vai tiesību atņemšana vai aizliegums veikt noteikta veida darbību uz laiku no viena līdz pieciem gadiem.

           

70.5 pants. Mantas konfiskācija

(1) Mantas konfiskācija ir juridiskās personas īpašumā esošās mantas pilnīga vai daļēja piespiedu bezatlīdzības atsavināšana valsts īpašumā, kuru var piemērot kā pamata vai kā papildus piespiedu ietekmēšanas līdzekli.

            (2) Tiesa, nosakot daļēju mantas konfiskāciju, konkrēti norāda, kāda manta ir konfiscējama.

            (3) Nosakot pilnīgu mantas konfiskāciju, nav konfiscējama tā juridiskās personas īpašumā esošā manta, kas ir nepieciešama saistību izpildei pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

            (4) Var konfiscēt arī juridiskās personas īpašumā esošu mantu, kas ir nodota citai juridiskai vai fiziskai personai.

 

70.6 pants. Naudas piedziņa

            (1) Naudas piedziņa ir piespiedu piedziņa, kas atbilstoši noziedzīgā nodarījuma smagumam un juridiskās personas mantiskajam stāvoklim ir nosakāma no vienas līdz desmit tūkstošiem Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā sprieduma taisīšanas brīdī, norādot spriedumā šīs naudas piedziņas summu Latvijas Republikas naudas vienībās.

            (2) Naudas piedziņa, kas uzlikta juridiskai personai, maksājama no juridiskās personas līdzekļiem valsts labā.

            (3) Ja juridiskā persona izvairās no naudas piedziņas samaksas, tad šis piespiedu ietekmēšanas līdzeklis tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

70.7 pants. Kaitējuma atlīdzināšana

(1) Kaitējuma atlīdzināšana ir noziedzīgā nodarījuma rezultātā nodarītā mantiskā zaudējuma atlīdzināšana, kā arī citu ar likumu aizsargāto interešu un tiesību apdraudējuma novēršana.

(2) Kaitējums atlīdzināms vai novēršams no juridiskās personas līdzekļiem.

            (3) Ja juridiskā persona izvairās no kaitējuma atlīdzināšanas, tad šis piespiedu ietekmēšanas līdzeklis tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

70.8 pants. Nosacījumi piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskām personām

 

(1) Nosakot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, tiesa ņem vērā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu.

(2) Tiesa, piemērojot piespiedu ietekmēšanas līdzekli juridiskai personai, ievēro šādus nosacījumus:

1) juridiskās personas faktiskā rīcība,

2) fiziskās personas statuss juridiskās personas institūcijā,

3) juridiskās personas darbību raksturs un to rezultātā radušās sekas,

4) pasākumi, ko juridiskā persona veikusi, lai novērstu jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu,

5) juridiskās personas lielums, nodarbošanās veids un finansiālais stāvoklis.

(3) Šajā likumā paredzētos piespiedu ietekmēšanas līdzekļus juridiskām personām tiesa var piemērot pēc prokurora ierosinājuma.””

Atbalstīt 10. priekšlikuma redakcijā

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Atbalstīt

2. Papildināt likumu ar VIII1 nodaļu šādā redakcijā:

“VIII1 nodaļa

Juridiskajām personām piemērojamie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi

 

70.1 pants. Pamats piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai

(1) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētu noziedzīgu nodarījumu juridiskajai personai var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja noziedzīgo nodarījumu juridiskās personas interesēs ir izdarījusi fiziskā persona atbilstoši šā likuma 12. panta pirmās daļas nosacījumiem.

(2) Juridiskajai personai piemērojamie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi neattiecas uz valsti, pašvaldībām un citām publisko tiesību juridiskajām personām.

 

70.2 pants. Juridiskajai personai piemērojamo piespiedu ietekmēšanas līdzekļu veidi

(1) Juridiskajai personai var noteikt vienu no šādiem piespiedu ietekmēšanas pamata līdzekļiem:

1)         likvidācija;

2)         tiesību ierobežošana;

3)         mantas konfiskācija;

4)         naudas piedziņa.

(2) Juridiskajai personai var noteikt šādus piespiedu ietekmēšanas papildu līdzekļus:

1)         mantas konfiskācija;

2)         kaitējuma atlīdzināšana.

(3) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētu kriminālpārkāpumu un mazāk smagu noziegumu juridiskajai personai var piemērot tikai naudas piedziņu.

(4) Par šā likuma sevišķajā daļā paredzētu smagu un sevišķi smagu noziegumu juridiskajai personai var piemērot likvidāciju, tiesību ierobežošanu, mantas konfiskāciju vai naudas piedziņu.

(5) Mantas konfiskāciju juridiskajai personai var piemērot arī kā piespiedu ietekmēšanas papildu līdzekli, ja juridiskā persona nodarījuma rezultātā guvusi mantisku labumu un tai kā piespiedu ietekmēšanas pamata līdzeklis ir piemērota tiesību ierobežošana vai naudas piedziņa.

(6) Juridiskajai personai kā piespiedu ietekmēšanas papildu līdzekli var piemērot kaitējuma atlīdzināšanu, ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā ir radīts būtisks kaitējums vai smagas sekas.

 

70.3 pants. Likvidācija

(1) Likvidācija ir juridiskās personas, tās filiāles, pārstāvniecības vai struktūrvienības darbības piespiedu izbeigšana.

(2) Juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir likvidējama tikai tajos gadījumos, ja juridiskā persona, tās filiāle, pārstāvniecība vai struktūrvienība ir īpaši izveidota noziedzīga nodarījuma izdarīšanai vai ja ir izdarīts smags vai sevišķi smags noziegums.

(3) Likvidējot juridisko personu, tās filiāli, pārstāvniecību vai struktūrvienību, valsts īpašumā bez atlīdzības atsavināma visa tās īpašumā esošā manta. Nav atsavināma tā manta, kas juridiskajai personai nepieciešama, lai izpildītu saistības pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

 

70.4 pants. Tiesību ierobežošana

Tiesību ierobežošana ir tiesību atņemšana uz noteikta veida uzņēmējdarbību, normatīvajos aktos paredzēto atļauju vai tiesību atņemšana vai aizliegums veikt noteikta veida darbību uz laiku no viena gada līdz pieciem gadiem.

 

 

 

70.5 pants. Mantas konfiskācija

(1) Mantas konfiskācija ir juridiskās personas īpašumā esošās mantas pilnīga vai daļēja piespiedu bezatlīdzības atsavināšana valsts īpašumā, kuru var piemērot kā piespiedu ietekmēšanas pamata vai papildu līdzekli.

(2) Tiesa, nosakot daļēju mantas konfiskāciju, konkrēti norāda, kura manta ir konfiscējama.

(3) Nosakot pilnīgu mantas konfiskāciju, nav konfiscējama tā juridiskās personas īpašumā esošā manta, kas tai nepieciešama, lai izpildītu saistības pret darbiniekiem, valsti un kreditoriem.

(4) Var konfiscēt arī juridiskās personas īpašumā esošo mantu, kas ir nodota citai juridiskajai vai fiziskajai personai.

 

70.6 pants. Naudas piedziņa

(1) Naudas piedziņa ir piespiedu piedziņa, kas atbilstoši noziedzīgā nodarījuma smagumam un juridiskās personas mantiskajam stāvoklim nosakāma vienas līdz desmit tūkstošu Latvijas Republikā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā sprieduma taisīšanas brīdī, norādot spriedumā šīs naudas piedziņas summu Latvijas Republikas naudas vienībās.

(2) Naudas piedziņa, kas uzlikta juridiskajai personai, maksājama no juridiskās personas līdzekļiem valsts labā.

(3) Ja juridiskā persona izvairās no naudas piedziņas samaksas, šis piespiedu ietekmēšanas līdzeklis tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

70.7 pants. Kaitējuma atlīdzināšana

(1) Kaitējuma atlīdzināšana ir noziedzīgā nodarījuma rezultātā nodarītā mantiskā zaudējuma atlīdzināšana, kā arī citu ar likumu aizsargāto interešu un tiesību apdraudējuma novēršana.

(2) Kaitējums atlīdzināms vai novēršams no juridiskās personas līdzekļiem.

(3) Ja juridiskā persona izvairās no kaitējuma atlīdzināšanas, šis piespiedu ietekmēšanas līdzeklis tiek izpildīts piespiedu kārtā.

 

70.8 pants. Nosacījumi piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai juridiskajai personai

(1) Nosakot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, tiesa ņem vērā noziedzīgā nodarījuma raksturu un radīto kaitējumu.

(2) Tiesa, piemērojot piespiedu ietekmēšanas līdzekli juridiskajai personai, ievēro šādus nosacījumus:

1)         juridiskās personas faktiskā rīcība;

2)         fiziskās personas statuss juridiskās personas institūcijā;

3)         juridiskās personas darbību raksturs un sekas;

4)         pasākumi, ko juridiskā persona veikusi, lai novērstu jaunu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu;

5)         juridiskās personas lielums, nodarbošanās veids un finansiālais stāvoklis.

(3) Šajā likumā paredzētos piespiedu ietekmēšanas līdzekļus juridiskajai personai tiesa var piemērot pēc prokurora ierosinājuma.”

88.pants. Terorisms

(1) Par spridzināšanu, dedzināšanu vai citām tīšām darbībām, kas vērstas uz cilvēku iznīcināšanu, miesas bojājumu vai cita kaitējuma radīšanu cilvēku veselībai, par uzņēmumu, celtņu, naftas vai gāzes vadu, elektrolīniju, satiksmes ceļu un līdzekļu, telekomunikāciju tīklu, valsts nozīmes jonizējošā starojuma objektu vai citas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu nolūkā kaitēt Latvijas Republikai vai tās iedzīvotājiem, kā arī par šajā pašā nolūkā izraisītu kodolavāriju, radiācijas avāriju, masveida saindēšanu vai epidēmiju un epizootiju izplatīšanu -

 

soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu.

 

(2) Par tīšu dzīvībai vai veselībai bīstamu vardarbību pret personu vai svešas mantas iznīcināšanu vai bojāšanu, kas izdarīta ar spridzināšanu, dedzināšanu, kodolavārijas vai radiācijas avārijas izraisīšanu vai citā vispārbīstamā veidā, vai par šādu darbību piedraudējumu, kas izvirzīts kā vardarbības pārtraukšanas noteikums, ja ir pamats uzskatīt, ka šie draudi var tikt izpildīti, nolūkā piespiest valsti, tās institūcijas vai starptautisku organizāciju izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, -

soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu.

7. 88.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām.”

11

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 7.pantu.

Atbalstīt

 

154.1 pants. Cilvēku tirdzniecība

(1) Par cilvēku tirdzniecību uz ārvalsti -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas attiecībā uz nepilngadīgo vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

 

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas vai ja tās izdarītas attiecībā uz mazgadīgo, vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

8. 154.1 pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt trešās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

12

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 8.pantu.

Atbalstīt

 

154.2 pants. Cilvēku tirdzniecības jēdziens

(1) Cilvēku tirdzniecība ir ekspluatācijas nolūkā izdarīta personu savervēšana, pārvadāšana, nodošana, slēpšana vai saņemšana, lietojot vardarbību vai draudus, vai aizvešanu ar viltu vai izmantojot personas atkarību no vainīgā vai tās bezpalīdzības stāvokli, vai arī dodot vai saņemot materiāla vai citāda rakstura labumus, lai panāktu tās personas piekrišanu tirdzniecībai, no kuras ir atkarīgs cietušais.

 

(2) Nepilngadīgā vervēšana, pārvadāšana, nodošana, slēpšana vai saņemšana ekspluatācijas nolūkā atzīstama par cilvēku tirdzniecību arī tādā gadījumā, ja tā nav saistīta ar jebkuru šā panta pirmajā daļā minēto līdzekļu izmantošanu.

 

(3) Ekspluatācija šā panta izpratnē ir personas iesaistīšana prostitūcijā vai cita veida seksuālā izmantošanā, piespiešana veikt darbu vai sniegt pakalpojumus, turēšana verdzībā vai citās tai līdzīgās formās (parādu verdzība, dzimtbūšana vai personas cita veida piespiedu nodošana citas personas atkarībā), turēšana kalpībā vai arī personas audu vai orgānu nelikumīga izņemšana.

 

 

13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks:

Izteikt 154.2 panta otro daļu šādā redakcijā:

 „(2) Nepilngadīgā vervēšana, pārvadāšana, nodošana, slēpšana vai saņemšana atzīstama par cilvēku tirdzniecību arī tādā gadījumā, ja tā nav saistīta ar jebkuru šā panta pirmajā daļā minēto līdzekļu izmantošanu, kā arī ja tā nav izdarīta ekspluatācijas nolūkā (adopcija vai ilgstoša aprūpe).”

 

 

 

Neatbalstīt

 

166.pants. Pornogrāfiska  vai erotiska  rakstura   materiālu    ievešanas, izgatavošanas un izplatīšanas noteikumu pārkāpšana

 

 

(1) Par pornogrāfisku sacerējumu, iespiedizdevumu, attēlu, filmu, video un audio ierakstu vai citādu pornogrāfiska rakstura materiālu ievešanas, izgatavošanas, izplatīšanas, publiskas demonstrēšanas, atskaņošanas, reklāmas noteikumu pārkāpšanu, ja tas izdarīts atkārtoti gada laikā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz trīsdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par tādu pornogrāfiska vai erotiska rakstura materiālu ievešanu, izgatavošanu, publisku demonstrēšanu, reklamēšanu vai citādu izplatīšanu, kuros aprakstīta vai attēlota bērnu seksuāla izmantošana, cilvēku seksuālas darbības ar dzīvniekiem, nekrofilija vai pornogrāfiska vai erotiska rakstura vardarbība, kā arī par šādu materiālu glabāšanu tādā pašā nolūkā -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(3) Par nepilngadīgā iesaistīšanu vai izmantošanu pornogrāfiska vai erotiska rakstura materiālu izgatavošanā (ražošanā) -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(4) Par mazgadīgā iesaistīšanu vai izmantošanu pornogrāfiska vai erotiska rakstura materiālu izgatavošanā (ražošanā) -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

9. 166.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar arestu vai piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz trīsdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt trešās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt ceturtās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

14

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 9.pantu.

Atbalstīt

 

177.pants. Krāpšana

(1) Par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana), -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par krāpšanu, ja tā izdarīta atkārtoti vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

 

(3) Par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja tā izdarīta, iegūstot narkotiskās, psihotropās, stipri iedarbīgās, indīgās vai radioaktīvās vielas, sprāgstvielas, šaujamieročus vai munīciju, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz trīspadsmit gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

10. 177.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt trešās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz trīspadsmit gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

15

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 10.pantu.

Atbalstīt

 

178.pants. Apdrošināšanas krāpšana

(1) Par savas mantas tīšu iznīcināšanu, bojāšanu vai slēpšanu nolūkā saņemt apdrošinājuma summu -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par citas personas piespiešanu vai pierunāšanu iznīcināt, bojāt vai noslēpt apdrošinātu mantu vai citādu ietekmēšanu ar tādu pašu mērķi, ja to izdarījis mantas īpašnieks nolūkā saņemt apdrošinājuma summu, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(3) Par šā panta pirmajā vai otrajā daļā paredzētajām darbībām, ja tās izdarītas nolūkā saņemt apdrošinājuma summu lielā apmērā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

11. 178.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt trešās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

16

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 11.pantu.

Atbalstīt

 

190.pants. Kontrabanda

(1) Par preču vai citu vērtību pārvietošanu pāri Latvijas Republikas muitas robežai, apejot muitas kontroli vai noslēpjot preces vai citas vērtības no šādas kontroles, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja tā izdarīta lielā apmērā, —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(3) Par kontrabandu, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par stipri iedarbīgo, indīgo vai radioaktīvo vielu, stratēģiskas nozīmes preču vai citu vērtību, sprāgstvielu, ieroču, munīcijas, gāzes pistoļu (revolveru), to patronu vai ar kairinošas iedarbības vielām pildītu gāzes baloniņu, vai ar indīgām vai stipri iedarbīgām vielām pildītu speciālo līdzekļu kontrabandu —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

12. 190.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz divsimt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt trešās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

17

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 12.pantu.

Atbalstīt

 

190.1 pants. Narkotisko, psihotropo vielu un šo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru) kontrabanda

(1) Par narkotisko vai psihotropo vielu vai šo vielu izgatavošanai paredzēto izejmateriālu (prekursoru) pārvietošanu pāri Latvijas Republikas muitas robežai, apejot muitas kontroli vai noslēpjot šīs vielas no šādas kontroles, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda) —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās izdarītas lielā apmērā, —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, —

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

 

13. 190.1pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt trešās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

 

 

 

 

18

 

 

 

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 13.pantu.

 

 

 

 

Atbalstīt

 

191.pants. Nelikumīgi ievestu preču un citu vērtību glabāšana un realizēšana

(1) Par tādu preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu, kas Latvijas Republikā ievestas bez nepieciešamajiem dokumentiem, kuri apliecina šo vērtību likumīgu pārvietošanu pāri muitas robežai, ja šīs darbības izdarītas atkārtoti gada laikā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādu preču vai citu vērtību glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu, kas Latvijas Republikā ievestas bez nepieciešamajiem dokumentiem, kuri apliecina šo vērtību likumīgu pārvietošanu pāri muitas robežai, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tas izdarīts lielā apmērā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu.

14. 191.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

19

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 14.pantu.

Atbalstīt

 

192.pants. Viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošana un izplatīšana

(1) Par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu naudas zīmju, monētu, valsts finanšu instrumentu vai ārvalstu valūtas izgatavošanu nolūkā to izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

15. 192.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz divdesmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

20

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 15.pantu.

Atbalstīt

 

195.pants. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana

(1) Par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu vai citas mantas legalizēšanu, pārkāpjot likumā noteiktās prasības un apzinoties šo līdzekļu vai mantas iegūšanas noziedzīgumu, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas lielā apmērā vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu.

16. 195.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt piecdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

21

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 16.pantu.

Atbalstīt

 

199.pants. Komerciālā uzpirkšana

(1) Par materiālu vērtību, mantisku vai citāda rakstura labumu piedāvāšanu vai nodošanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas atbildīgam darbiniekam vai uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) vai organizācijas pilnvarotai personai, lai tā, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību labuma devēja vai piedāvātāja interesēs, neatkarīgi no tā, vai materiālās vērtības, mantiska vai citāda rakstura labumi domāti šai vai jebkurai citai personai, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.

17. 199.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

22

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 17.pantu.

Atbalstīt

 

202.pants. Preces un pakalpojuma kvalitātes nenodrošināšana

 

Par apzinātu tādas preces izgatavošanu un realizāciju vai tāda maksas pakalpojuma sniegšanu patērētājam, kas neatbilst normatīvajos aktos, normatīvtehniskajos dokumentos vai līgumos noteiktās kvalitātes prasībām, kā rezultātā radīts būtisks kaitējums patērētāja veselībai, viņa mantai vai dabas videi, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

18. Izteikt 202.panta sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”.

23

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 18.pantu.

Atbalstīt

 

203.pants. Preces un pakalpojuma drošuma prasību neievērošana

Par normatīvajos aktos, normatīvtehniskajos dokumentos, līgumos vai attiecīgi pilnvarotu valsts institūciju apstiprinātajos normatīvos noteikto preču vai maksas pakalpojumu drošuma prasību neievērošanu, kā rezultātā radīts būtisks kaitējums patērētāja veselībai, viņa mantai vai dabas videi, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

19. Izteikt 203.panta sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt zināma veida uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

 

 

24

 

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 19.pantu.

 

 

Atbalstīt

 

 

 

 

204.pants. Pircēju un pasūtītāju apkrāpšana

(1) Par pircēja vai pasūtītāja apkrāpšanu ar nepilnu mēru un svaru, saņemot samaksu, vai par pircēja vai pasūtītāja maldināšanu ar preces vai pakalpojuma raksturojumu, vai citādu apkrāpšanu veikalā, citā tirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas vietā vai sniedzot maksas pakalpojumu, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja tās izdarītas, izmantojot speciāli pielāgotus svarus vai citus mērinstrumentus, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

 

 

20. 204.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

„fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības uz zināmu nodarbošanos uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

 

 

25

 

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 20.pantu.

 

 

Atbalstīt

 

205.pants. Tirdzniecības noteikumu pārkāpšana

(1) Par valsts institūciju izdoto tirdzniecības noteikumu apzinātu pārkāpšanu, ja šādas darbības izdarītas atkārtoti gada laikā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par valsts institūciju izdoto tirdzniecības noteikumu apzinātu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums valstij vai ar likumu aizsargātām patērētāju tiesībām un interesēm vai to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

21. 205.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trīs gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”.

26

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 21.pantu.

Atbalstīt

 

211.pants. Negodīga konkurence un maldinoša reklāma

Par negodīgu konkurenci vai maldinošu reklāmu, ja šādi nodarījumi izdarīti atkārtoti gada laikā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

22. Izteikt 211.panta sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”.

27

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 22.pantu.

Atbalstīt

 

218.pants. Izvairīšanās no nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas

(1) Par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja šīs darbības izdarītas atkārtoti gada laikā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

 

(2) Par izvairīšanos no nodokļu vai tiem pielīdzināto maksājumu nomaksas vai par ienākumu, peļņas vai citu ar nodokli apliekamo objektu slēpšanu vai samazināšanu, ja ar to nodarīti zaudējumi valstij vai pašvaldībai lielā apmērā, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā.

23. 218.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības veikt uzņēmējdarbību uz laiku no diviem līdz pieciem gadiem vai bez tā, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz tūkstoš minimālajām mēnešalgām”.

 

 

 

28

 

 

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 23.pantu.

 

 

 

Atbalstīt

 

 

 

294.1 pants. Iejaukšanās lietu izmeklēšanā

(1) Par jebkādu izziņas izdarītāja vai prokurora ietekmēšanu nolūkā likt šķēršļus vispusīgai, pilnīgai un objektīvai fizisko vai juridisko personu pieteikumos un paziņojumos par noziedzīgu nodarījumu norādīto apstākļu noskaidrošanai vai krimināllietu izmeklēšanai vai panākt nelikumīga lēmuma pieņemšanu -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi valsts amatpersona, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem.

 

 

24. Izteikt 294.1panta pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”.

 

 

29

 

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 24.pantu.

 

 

 

Atbalstīt

 

295.pants. Iejaukšanās lietu iztiesāšanā

(1) Par tiesneša vai tiesas piesēdētāja jebkādu ietekmēšanu nolūkā likt šķēršļus vispusīgai, pilnīgai un objektīvai lietas iztiesāšanai vai panākt nelikumīga sprieduma vai lēmuma pieņemšanu un pasludināšanu -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi valsts amatpersona, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(3) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem.

25. Izteikt 295.panta pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”.

30

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 25.pantu.

Atbalstīt

 

 

 

31

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks:

papildināt likumu ar 313.1 pantu šādā redakcijā:

„313.1 pants. Iepriekš neapsolīta slēpšana, ja slēpjamais kriminālpārkāpums vai mazāk smags noziegums ir izdarīts pret nepilngadīgo

Par noziedznieka, kā arī nozieguma izdarīšanas rīku un līdzekļu, nozieguma pēdu vai noziedzīgā kārtā iegūtu priekšmetu neapsolītu slēpšanu, ja slēpjamais kriminālpārkāpums vai mazāk smags noziegums ir izdarīts pret nepilngadīgo,-

 soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz desmit minimālajām mēnešalgām.”

Neatbalstīt

 

 

 

32

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks:

papildināt likumu ar 315.1 pantu šādā redakcijā:

„315.1 pants. Neziņošana par izdarītu kriminālpārkāpumu un mazāk smagu noziegumu pret nepilngadīgo

Par neziņošanu, ja ir droši zināms, ka pret nepilngadīgo ir izdarīts kriminālpārkāpums vai mazāk smags noziegums, -

soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz desmit minimālajām mēnešalgām.””

Neatbalstīt

 

323.pants. Kukuļdošana

(1) Par kukuļdošanu, tas ir, par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu nodošanu vai piedāvāšanu, ja piedāvājums pieņemts, personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību kukuļdevēja vai kukuļa piedāvātāja, vai citas personas interesēs, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai ja tās izdarījusi valsts amatpersona, vai arī ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

26. 323.pantā:

 

izteikt pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no piecdesmit minimālajām mēnešalgām līdz pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”;

 

izteikt otrās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz divpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai mantas konfiskāciju vai naudas sodu no pieciem tūkstošiem minimālajām mēnešalgām līdz desmit tūkstošiem minimālajām mēnešalgām”.

33

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 26.pantu.

Atbalstīt

 

 

326.1 pants. Tirgošanās ar ietekmi

(1) Par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu piedāvāšanu vai nodošanu jebkurai personai, lai tā, izmantojot savu dienesta, profesionālo vai sociālo stāvokli, personiski ietekmētu valsts amatpersonas darbību vai lēmuma pieņemšanu, ja nav šā likuma 323.pantā paredzētā nozieguma pazīmju, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

(2) Par materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, to piedāvājuma pieņemšanu, ko izdarījusi jebkura persona, lai tā, izmantojot savu dienesta, profesionālo vai sociālo stāvokli, personiski ietekmētu valsts amatpersonas darbību vai lēmuma pieņemšanu vai pamudinātu kādu citu personu ietekmēt valsts amatpersonas darbību vai lēmuma pieņemšanu, ja nav šā likuma 198. un 320.pantā paredzētā nozieguma pazīmju, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.

 

27. Izteikt 326.1panta pirmās daļas sankciju šādā redakcijā:

 

“fizisko personu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, vai ar arestu vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām, bet juridisko personu soda ar likvidāciju vai tiesību ierobežošanu, vai naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām”.

 

34

 

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Svītrot likumprojekta 27.pantu.

 

Atbalstīt

 

192.pants. Viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošana un izplatīšana

(1) Par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu naudas zīmju, monētu, valsts finanšu instrumentu vai ārvalstu valūtas izgatavošanu nolūkā to izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

 

(2) Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti vai lielā apmērā vai ja tās izdarījusi organizēta grupa, -

 

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu.

 

35

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Papildināt likumprojektu ar 28. pantu šādā redakcijā:

“28. Izteikt 192.panta nosaukumu un pirmās daļas dispozīciju šādā redakcijā:

“192.pants. Viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošana, izplatīšana, pārvadāšana, pārsūtīšana, iegādāšanās un glabāšana

(1) Par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju, monētu, valsts finanšu instrumentu vai ārvalstu valūtas izgatavošanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā to izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu, -“

Atbalstīt

3. Izteikt 192.panta nosaukumu un pirmās daļas dispozīciju šādā redakcijā:

“192.pants. Viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošana, izplatīšana, pārvadāšana, pārsūtīšana, iegādāšanās un glabāšana

(1) Par viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu vai apgrozībai paredzētu naudas zīmju, monētu, valsts finanšu instrumentu vai ārvalstu valūtas izgatavošanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos vai glabāšanu nolūkā to izplatīt, kā arī par šāda viltojuma izplatīšanu —”.

 

 

36

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs M.Pietkevičs:

Papildināt likumprojektu ar 29. pantu šādā redakcijā:

29. Papildināt likumu ar 192.1 pantu šādā redakcijā:

“192.1 pants. Naudas viltošanai pielāgotu iekārtu un citu ietaišu izgatavošana, iegādāšanās un glabāšana

Par naudas viltošanai īpaši pielāgotu līdzekļu, iekārtu vai jebkādu citu ietaišu izgatavošanu, iegādāšanos vai glabāšanu, kā arī par hologrammas vai citas aizsardzībai pret viltošanu paredzētas naudas sastāvdaļas nelikumīgu izgatavošanu, iegādāšanos vai glabāšanu,-

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt divdesmit minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.””

Neatbalstīt

 

 

Likums stājas spēkā ar Kriminālprocesa likuma spēkā stāšanos.

 

 

 

Likums stājas spēkā ar Kriminālprocesa likuma spēkā stāšanos.