Latvijas Republikas

Latvijas Republikas

Saeimas Prezidijam

2004. gada 31. martā

Nr. 9/1-367

Ārlietu komisija lūdz iekļaut Saeimas sēdes darba kārtībā izskatīšanai pirmajā lasījumā sekojošus likumprojektus:

1) Likumprojektu “ Par Eiropas Kopienas dalībvalstu konvenciju par ārvalstu kriminālsodu izpildi” / reģ.nr. 689; dok.nr. 2164 /;

2) Likumprojektu “ Par Līgumu par Čehijas Republikas, Igaunijas Republikas, Kipras Republikas, Latvijas Republikas, Lietuvas Republikas, Ungārijas Republikas, Maltas Republikas, Polijas Republikas, Slovēnijas Republikas un Slovākijas Republikas dalību Eiropas Ekonomikas zonā” /reģ.nr. 691; dok.nr. 2172 /;

3) Likumprojektu “Par 1995. gada 26. jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23. jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3. pants, un 1997. gada 19. jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” /reģ.nr. 694; dok.nr. 2176 /;

4) Likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija), pamatojoties uz minētās konvencijas 43. panta 1. punktu ” /reģ.nr. 695; dok.nr. 2177 /;

5) Likumprojektu “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) 2. pantā un tās pielikumā, pamatojoties uz minētās konvencijas 43. panta 1. punktu ” /reģ,nr. 700; dok.nr. 2182/;

6) Likumprojekts “Par Protokolu par grozījumiem Konvencijā par Eiropas Policijas biroja izveidi ( Eiropola konvencija) un Protokolā par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti” /reģ,nr. 704; dok.nr. 2186 /.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības ruļļa 92. panta pirmo daļu, Ārlietu komisija ierosina atzīt minētos likumprojektus par steidzamiem.

 

Ar cieņu,

Artis Pabriks

Ārlietu komisijas priekšsēdētājs

 

 

Iesniedz Ārlietu komisija Likumprojekts 1. lasījumam

Par 1995. gada 26. jūlija Konvenciju par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija), 1996. gada 23. jūlija Protokolu par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3. pants, un 1997. gada 19. jūnija Protokolu par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti

1.pants. 1995. gada 26. jūlija Konvencija par Eiropas Policijas biroja izveidi, kuras pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3.pants (Eiropola konvencija) (turpmāk- Konvencija), 1996. gada 23. jūlija Protokols par Konvencijas par Eiropas Policijas biroja izveidi interpretāciju, ko veic Eiropas Kopienu Tiesa ar iepriekšējo nolēmumu palīdzību, kura pamatā ir Līguma par Eiropas Savienību K3. pants, (turpmāk-Protokols I) un 1997. gada 19. jūnija Protokols par Eiropola, tā institūciju dalībnieku, Eiropola direktora vietnieku un darbinieku privilēģijām un imunitāti ( turpmāk–Protokols II ) ar šo likumu tiek pieņemti un apstiprināti.

2.pants. Saskaņā ar Konvencijas 2. panta ceturto daļu kompetentās iestādes ir:

Valsts policija;

Drošības policija;

Valsts robecsardze;

Valsts ieņēmumu dienests;

Ģenerālprokuratūra;

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests.

3.pants. Saskaņā ar Konvencijas 4. panta pirmo daļu par nacionālo vienību, kas pilda Konvencijā noteiktos uzdevumus, tiek noteikts Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes Eiropola nacionālais birojs.

4.pants. Saskaņā ar Konvencijas 23. panta pirmo daļu par valsts uzraudzības iestādi, kuras uzdevums ir uzraudzīt, vai ir pieļaujama personas datu ievadīšana, iegūšana un nosūtīšana un vai netiek pārkāptas datu subjekta tiesības, tiek noteikta Datu valsts inspekcija.

5.pants. Saskaņā ar Konvencijas 24. panta pirmo daļu pārstāvjus Apvienotajā uzraudzības iestādē izvirza Datu valsts inspekcija.

6. pants. Saskaņā ar Konvencijas 28. panta otro daļu pārstāvi Valdības padomei izvirza Iekšlietu ministrija.

7.pants. Saskaņā ar Konvencijas 35. panta astoto daļu budžeta pārstāvi Finanšu komitejai izvirza Iekšlietu ministrija.

8.pants. Saskaņā ar Protokola I 2.panta otrās daļas a) apakšpunktu jebkura Latvijas tiesa, kuras nolēmumi saskaņā ar nacionālajiem normatīvajiem aktiem nav pārsūdzami, ir tiesīga lūgt Eiropas Kopienu Tiesai sniegt iepriekšējo nolēmumu par kādu jautājumu, kas radies iztiesājamā lietā un attiecas uz Eiropola konvencijas interpretāciju.

9.pants. Sakaru virsnieku Eiropas Policijas birojā statusu un nosūtīšanas kārtību nosaka Ministru kabinets.

10.pants. Kārtību par kandidātu atlasi darbam Eiropas Policijas birojā nosaka Ministru kabinets.

11.pants. Likums stājas spēkā 2004. gada 1. maijā. Līdz ar likumu izsludināma Konvencija, Protokols I un Protokols II angļu valodā un to tulkojumi latviešu valodā.

12.pants. Konvencija stājas spēkā tās 46. pantā noteiktajā laikā un kārtībā, un Ārlietu ministrija par to paziņo laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

13.pants. Protokols I stājas spēkā tā 5. pantā noteiktajā laikā un kārtībā, un Ārlietu ministrija par to paziņo laikrakstā “ Latvijas Vēstnesis”.

14.pants. Protokols II stājas spēkā tā 16. pantā noteiktajā laikā un kārtībā, un Ārlietu ministrija par to paziņo laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

 

 

 

 

Likums Saeimā pieņemts 2004. gada _________________.